“Do marr me vete edhe Dua Lipën”, kërkesa e habitshme e Vjosa Osmanit drejtuar Shtëpisë së Bardhë për një takim me Joe Biden

27 Shtator 2022, 14:14Rajoni TEMA

“Do marr me vete edhe Dua Lipën”, kërkesa e habitshme e

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është shumë e interesuar ta sigurojë një takim zyrtar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

Në kohën kur është marketing shumë i mirë politik takimi me liderë botërorë, një me presidentin e SHBA-ve, nënkupton arritje të jashtëzakonshme dhe konsolidim i pozicionit politik.

Në këtë përpjekje të vazhdueshme, Osmani i ka dërguar edhe një letër ekipit të Biden, ku e arsyeton dhe kërkon takimin.

Në letrën që e ka parë Albanian Post, përveç formaliteteve, është edhe një pjesë e çuditshme e kërkesës.

Presidentja e Kosovës ka provuar ta tregëtojë hyrjen e saj në Zyrën Ovale, duke i premtuar presidentit amerikan se nëse sigurohet takimi, ajo do ta sjellë me vetën yllin botëror të pop muzikës, shqiptaren Dua Lipa.

Prejse ka pasur ndërrim të pushtetit në Kosovës dhe vendi ka kryeministrin e ri e presidenten e re, edhe Albin Kurti edhe Vjosa Osmani, kanë provuar në vazhdimësi të tregojnë se sa të pranueshëm janë nga perëndimi, prandaj edhe u kanë dhënë rendësi të madhe takimeve dhe udhëtimeve jashtë Kosovës.

Qasja e tillë ka prodhuar edhe situatat të pa-hasura më parë kur Kryeministri qëndroi jashtë Kosovës për më shumë se tri javë.

Derisa në kohën sa ishte ai në SHBA, Osmani udhëtoi për qejfin e saj, duke qëndruar të dy njëkohësisht atje.

Rast të mirë për udhëtime liderët e Kosovës i kanë parë edhe varrimet e personaliteteve të famshme.

Udhëtimi i parë për në SHBA i Kurtit, ishte pikërisht një varrim.

Ai i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright.

Në anën tjetër Vjosa Osmani, shkoi në Britani të Madhe, në varrim të mbretëreshës Elizabeta II.

Po në një varrim gjendet edhe aktualisht kryeministri. Ai ka udhëtuar për në Japoni të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ish-kryeministrit japonez, Shinzo Abe.

Megjithatë, asnjë nuk ngjan kaq qesharak sa oferta e Osmanit për Biden që t’ia mundësojë një takim me Dua Lipën.

Ishte në fakt me Dua Lipën që Osmani prodhoi një lajm në mediat vendore në Kosovë, kur në pritjen zyrtare për këngëtaren dhe dekorimin me medalje presidenciale, presidentja kishte marrë me vete edhe burrin dhe fëmijët që të takohen me këngëtaren.

50 Komente

 1. D
  Debile femer

  Do ishte mire te merje Vali Korleone e Gjilanit haaaaa sa debile femer .

  1. K
   Kalec Dega

   Aha, i jane versulur qente e Rames, Presidentes se nje kombi dhe vendi sovran sic eshte Kosova... Mbaruan me Bashen, pastaj ky u be i dashur Mbaruan me Berishen, non-grata Mbaruan me Kurtin dhe tani e kane me Osmanen Turke te Kosoves. = Nderkohe qe Presidenti i tyre Hajdut dhe Mafjoz u vu ne detyre nga Edrahamani vete(gjoja do e eliminonte dhe e hiqte qafe , sikur hoqi qafe edhe Berishen) gjithmone ne interes te Shqiperise dhe jo te skizofrenise se vete.

   1. K
    Kar Kalec Dega

    Shume , behen debila dhe legena ne jete ....dhe kjo eshte shume e llogjikshme , kurse per ty behet nje perjashtim shkencor ...lol je debil dhe legen i lindur , keshtu te ka lindur mami putana ...

   2. a
    anti25642654censurë

    me valin do ta priste tërë OKB në këmbë dhe me duartrokitje!! kjo është lopë e shkreta!! dhe ne folëm kundër hatifetes së shkretë!! ajo e dinte se heshtja ishte më e vlefshme se pallja si gomaricë që bën djosa osmani!!

    1. P
     Pilo Lala

     Krushqia ngjan, ndaj behet - thote populli. Aleanca e kesaj me Ilir Meten dhe Sali Berishen, ploteson kornizen e djallezise. Por eshte aq idiote, sa kujton se mund te fusin ne thes Presidentin Begeja. Nderkohe qe ai ishte i prere per rolin e UCK ne Luften e Kosoves, faktor qe Vjosa Osmani dhe Ministrja e Jashtme duan ta shuajne fare, ta syrgjynosin Komandantet burgjeve..

     1. *
      *********

      Sa keq me vjen per Shqipen e shtremberuar qe eshte hartuar ky lajm, me shum gjasa i gatuar ne Kosove.. a me tutje. . .Por me keq me vjen per faktin se Shkarrashkruesi, e quan takimin me Presidentin e SHBA si perfitim politik(i Osmanit). . Ne fakt takimi i Presidentit te Kosoves(pavarsisht si e ka emrin apo partine) me Presidentin e SHBA eshte Interes i Paster Kombetar, dhe nuk ka asgje ne interes se politikes se dites ne Kosove.... Dhe ne rast se, ne takimin me te Madhin Joe Biden, eshte edhe Duah Lipa, kjo eshte nje Reklam e Shkelqyer per Kosoven dhe jo per kete Vjosen apo lulushen presidente........Tju vij turp qe publikoni ne menyre Antishqiptare kete lajm, sikur tja u kishin pergatitur ne Beograd

      1. N
       Niku

       Takimi me Presidentin e SHBA duhet te jete solemn se perndryshe pse vetem me Dua Lipan? Le te marre dhe Rita Oren, Majlinda Kelmendin qe eshte kampione e arte olimpike, etj. Per takime me pak formale, jam dakort qe mund te behen ne prezencen e artisteve e sportisteve qe do t'i benin reklame Kosoves, por takim i tille zyrtar nuk ka pse. Eshte si t'i thote kryeministrja e Britanise qe do vij ne takimin tone bashke me Elton Xhonin.

     2. K
      Kjo qënka më keqe se Edi Rama

      Kjo paska, pjerrdhe më keq se Edi Rama, Kure takohet me Erdogani, që fillone e bën si klysh i rrahur.

      1. L
       Likja

       Jo si ai kali ngordhur sali,qe as ne tropoje nuk shkon dot,,edhe dasmen e boni ne sukth...ik o loqe ,,,do i rruni topet rames...

       1. T
        Taulant

        Kjo qe te flas andej duhet te hedh xhixxhat. Duhet te kopjoj kerricin e Vucicit qe me miliardat qe i vodhi SHqiperise pagon takimet me Biden Sorrosin

       2. V
        Vranakonti

        Paska ikur per lesh Vjosa Osmani.

        1. V
         Vranakonti

         Paska ikur per lesh Vjosa Osmani.

         1. T
          Tan_Tironci

          Thuji te marri dhe kët timin me vehte. Ti boj si te duash, ndaç jepja ndaç jo.

         2. T
          Tropoja

          Pse nuk paguan ti moj 80.000€ si edvini vllai i vuqiq nje foto me obamen dhe u kry kjo pune he burrnesh

          1. N
           Ndroqi

           Femer egoiste dhe dhe shpirtlige!

           1. T
            Tropojan nga lushnja

            Nuk eshte 80 mije po 500 mije dollare o nari nari katundari i shpelles se dragobise te fala foltore-nevojtore dhe shokut sali

            1. e
             em

             Tropoja. Nuk eshte e vertete Ja qe genjen si SALA.

            2. G
             Gezuar Baftjar

             Lope

             1. B
              Balcina

              Merr dhe kete tropojen e pemve dhe shkoni tek Biden

              1. T
               TURIEMIGR

               O NE JEMI DEBILE E SE KUPTOJME !!!! O AJO ESHTE PRESIDENTJA ME DEBILE NE RUZULLIN TOKESOR, N.Q.S ESHTE I VERTETE LAJMI

               1. a
                arrifi

                Kjo qenka LOQE fare nga mendja .Mjere ai popull qe e ka.

                1. L
                 Loni, ish dashnori i Grides

                 Idiote komplet!

                 1. h
                  hallexhiu

                  Au pse kenka e martume kjo zombi.Mjere ai cfare mban ne krevat

                  1. S
                   Shqiptari

                   Kjo vertet ka heq kilet e teperta po ka ngel lope nga trute.

                   1. T
                    Tironc

                    O zot cfare injorantesh jane keta kosovaret !Vertet kjo debile kujton se Joe Biden do takoje kete debile te certifikuar Keta vertet kujtojne se jane shtet dhe biles shume i rendesishem per Ameriken

                    1. s
                     shqip

                     Shumë, po shumë care ! Si mund të bëj përpara Kosova me këtë njeri kaq të trashë ?

                     1. S
                      Shpetimi Debatik

                      Ka marrë hov kjo , më keq se bellica në karë .

                      1. V
                       Vjosa dosen e al binin pse se kane mare dhe ata ja

                       Mire do ishte te merje sali komunistin dhe ilir spiunin.

                       1. S
                        Shqiptari

                        Per te ardhur keq! Kosova me nje numer kaq te madh intelektualesh dhe personalitetesh ne fusha te ndryshme,preferon te perfaqesohet me nje nivel te tille presidencial.Fajtore eshte politika e vogel qe prodhon perfaqesues te vegjel,nen mesataren e njerezve te zakonshem

                        1. R
                         RAIFI

                         SHQIPTARIT Po çfar shqiptari je ti o mjeran ti je far halabaku arumun ose grekofil.Zoja Presidente është shkolluar në Amerikë dhe atje ka doktoruar po çka di dhia çka është tagjia thot populli .Në këtë rast je dhia o i panjeri që përkrah një serbofil diq është Edi Rama.

                         1. F
                          Fido Dido

                          Ti je arban se ai Ãsht arman kur di ti o korbi korb si nën barë e imë pa shtarë , ç'pret si ndrikull të ta ndrijë prap imanë . Eh arbani im e shet e fsheh mënë . Lipsu sorrë .

                          1. K
                           Kumac Kumaqi

                           Rafyçkë je qi je ç'je ti ç,është zymbyli me lafsh a pa lagshë je qi je në Anët e Rikës tuj tuj , bëj një testo n'ulje të ADN n'a ini ju nga's'an ata e se lëm tân pa shi sheshin .

                           1. K
                            Koqevaresi

                            O te shkerdhefsh robet. O kafshe koqevare. Serbi ju vjen hakut juve.

                          2. Çekiçi

                           Lopa e Mitrovices është nji ndytsirë nji egoiste nji idiote e paparë Kush presidente ???!!! injorantja dhe spiunja qe ka bërë dosje per luftetaret e UÇK në bashkpunim më Albin mutin dhe më Raifin baben e sajë qe ka qenë dhe është puntorë i sigurimit serb edhe para edhe pas luftes se lavdishme të UÇK Vjosa nga bullica e Zhabarit më operim u bë pelë e Zhabarit

                           1. M
                            Mitrovicasi i zhgënjyer

                            Duhet ti merr aletët e saj A. Kurtin, S. Berishën, I . Meten dhe ata analfabetët funksional që votuan edhe pse dinin se nuk ka sgjë kombëatre në shpirtin e saj dhe le ta vizitoi babajin e vetë për nderuar se çfarë se që ka ngjar për antishqipatrizëm.

                            1. P
                             Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

                             Zot na fal ! Kush e perfaqeson popullin kosovar. Kjo eshte ne delir. Epo popujt zgjedhin ate qe meritojne. Te ju rroje !

                             1. M
                              MATO GRUDA

                              Kjo fytyre idiote dhe nivel..medioker politik dhe paraqitje ulet..

                              1. P
                               Polikseni

                               I polli palloi te pilli i Poles në Lipë .

                               1. A
                                Adem Jashari

                                Psikopati absolute, ate qe nuk mund te arrije ne nivel intelektual, e synon instiktivisht.Per te ardhur keq ,per titujt dhe gradat shkencore te Osmanit, qe per fat te keq qytetarine nuk e njohu kurre, dhe per fat te keq jeton nje realitet irreal. Zgjohuni o shqiptare te Kosoves. Kosova ka boll intelektuale qe u sakrifikuan per ceshtjen Kombetare. Heu sa poshte keni ra.Burrat e vertete te atij vendi dergjen burgjeve dhe zonja krihet para pasqyres.

                                1. d
                                 ducati

                                 Ne dukat ka dale shume ujku neper male kohet e fundit,dhe ulerijne gjithe naten uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ujku ne Vjose te kosoves,ha e pirth e ka mendjen.

                                 1. F
                                  Fisnik

                                  Lajm i rremë i Baton Stanishiqit.

                                  1. S
                                   Sula

                                   Uroj qe te jete lajm i remë. Në se jo, duhet te mbrojme te gjithë Dua Lipen nga keta idjote delirante.

                                   1. i
                                    ilir

                                    Nuk di per te tjerat por qe Kurti duhet te ishte ne varrimin e Madlene Olbright, tu vij turp qe e diskutoni,turp.

                                    1. S
                                     Shqiptari

                                     Raif! Nuk ka fyerje dhe ty nuk te cenon kush! Une nuk e kam etiketuar as “lope”,as pele,as gomarice,as dhi,as shtrige siç e kane etiketuar shumë komentues me siper.Ne Shqiperi dhe ne Kosove ka boll tê marrë qe kan ba shkolle ne Amerike.Sa per etiketimin qe me ben,jam i kshtenë, i krishter,dhe ma do mendja më shqiptar se ti.Mendoj se di do gjana ma shume se ti.Me eshte dhene rasti te takoj shume miq te shkolluar,madje personalitete nga Kosova qe nuk ngjajne aspak me ty.Se fundmi:Mëso te shkruash shqip dhe te mos fyesh te tjeret.Po nuk ia vlen te merresh me tipa si ti. Tung!

                                     1. T
                                      Tata luigji

                                      Femer debile u ngul ne karrige dhe po i dalin pordhet nga anash I fillon bytha nga koka tek kembet dhe nuk dine cfare nxjerre nga hale Dos pa pike personaliteti

                                      1. a
                                       albinkoti

                                       Largoheni sa me shpejt kete dose sepse po na degjeneron si rrace shqiptari.

                                       1. Çlirimtari

                                        Absolut pajtohem me Ju. Kjo është një fundërrin ????

                                       2. P
                                        Pajaziti Z.

                                        Kjo femër ,VO ,është turp të prezentoj Kosoven si Presidente! Kjo ka qenë një sekretaresh e rëndomt e Presidentit Thaqi, asgjë më shumë. Sa më shpejt të ik aq më mirë për Kosoven.

                                        1. A
                                         Arjnan Cani idiot i lindur.

                                         Nuk e di kjo tyryfycka torollake, katunarja lopcare , shpellare primitive se era e bajges se saj ngjitet te muret e Shtepise Bardhe dhe nuk ka kimikat qe ta heqe perseri prandaj nuk te qasin brenda , por shko tako she lepij jarget e monsters Sali kriminelit dhe bolet e fishkura te banditit kusarit Like spiunit.

                                         1. F
                                          Filipi

                                          Kjo lopa eshte simboli i kafsherise koqevare. Cfare mbetjesh gjenetike paska qene ky milet i dhjere.

                                          Lini një Përgjigje