Me laps e letër fton konsumatorët të ecin përpara me... zhvillimet teknologjike

20 Mars 2023, 18:54Rajoni TEMA

Me laps e letër fton konsumatorët të ecin përpara me...

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, u ka bërë thirrje konsumatorëve që të shkarkojnë aplikacionin “E-KRUP” në ISO dhe Android.

Por thirrja për të ecur me zhvillimet teknologjike është bërë në një formë që në ditët e sotme nuk është e zakonshme.

Ajo është shkruar me dorë në një letër, me shkronja të shkrimit e me laps kimik dhe thirrja si fotografi është shpërndarë në faqen e KRU “Prishtina” në Facebook.

“Konsumatorë të nderuar! Faleminderit për pagesa të faturave të ujit! Ju lutemi, pa humbur kohë, shkarkoni aplikacionin e-KRUP në ISO dhe Android! 

Nxitoni! Mundësi të panumërta, afër, lehtë dhe shpejt! Me nderime, KRU ‘Prishtina’”, thuhet në thirrjen e tyre.

8 Komente

 1. S
  Shefqet Çela

  Më mrekullon kaligrafia. E MREKULLUESHE! Bravo i qoftë edhe për shqipen letrare, gjë që janë të rralla sot tek politikanët tanë që hiqen "me shkollë të lartë".

  1. S
   Sara

   bukurshkrim

   1. b
    bimi

    Shume bukur. shkrim i bukur, shqipe perfekte.

    1. U
     Umor Isti

     Aplikacionin SE-KRU e gjeta, por E-KRU nuk po e gjej dot.

     1. U
      Umor Isti

      Aplikacionin SE-KRU e gjeta, por E-KRU nuk po e gjej dot.

      1. l
       luli

       ju lumte dora !

       1. p
        pet

        Bukurshkrim. Ju lumte.

        1. U
         Umor Isti

         Aplikacionin SE-KRU e gjeta, por E-KRU nuk po e gjej dot.

         Lini një Përgjigje