Njeriu i Vjosa Osmanit sulmon Ramën pas vizitës në Kosovë: Do të jetë vëlla edhe me Albinin, edhe me Vuçiç

21 Qershor 2022, 09:44Rajoni TEMA

Njeriu i Vjosa Osmanit sulmon Ramën pas vizitës në Kosovë:

Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë – fundjavën e fundit e kaloi në Kosovë. Kishte takime formale e joformale. Me gjithë numrin e madh të takimeve, ai nuk është takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin – raportet mes tyre në publik perceptohen si jomiqësore, shkruan gazeta Express.

Rama takoi familjen e ish-presidentit Hashim Thaçit, sipërmarrës, gazetarë, analistë. Madje, ka pirë kafe edhe me dy krerët opozitarë, Memli Krasniqin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Lumir Abdixhikun, kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Por, jo me Osmanin.

Së fundmi, Vjosa Osmani është kritikuar se ka prerë një fotografi ku shihej Rama. Presidenca nuk i është përgjigjur akuzave. Megjithatë, Haxhi Avdyli, deputet i afërt me Osmanin, e ka kritikuar ashpër kreun e ekzekutivit shqiptar.

“Politika e Edi Ramës ndaj Kosovës, përmblidhet nga fjalia e fundit në konferencën për shtyp. Unë Albinin e kam vëlla, për më lejoni të jem edhe vëllau i Vuçiqit”, shkruan Avdyli në Facebook të hënën.

 

94 Komente

 1. T
  Trotski

  Ik mer i PaFytyre.Ju keni perdhosur idealet per Kosoven -Cfare po beni per heronjte e UÇK ,qe jane Padrejtesisht ne Hage !????

  1. L
   Lirije Brrisha hajdutja nongrata

   Qija be’ nonen kesaj bald-vjose lladike e hiç pa kurrfar feminiteti. Kjo asht politiqarja pa tru e bin al kosovar kurtit …a tulat i ka me kintal, truni sajna asht krejt tul e tallash…. Ni femen qe ta ban tollusum veç kur ja ndin eren e djerses, berdhog bre berdhog

   1. E
    E verteta dhemb....

    Nje mesim per ty corapekuq:nuk mund te jesh birazer me kristianin Vucic dhe me turkun Al -bin Osman!!

   2. A
    Arjan

    Po ti shohesh komentet me poshte jane te okestruara nga banda antishqiptare na bashkoj grupi i mero qerosit.Eshte turp per shqiptaret te ofendojne nje grua dhe aq me keq presidenten e kosoves Vjosa Osmani .Po cfare ka bere ajo qe shahet nga burrecat komentues vetem pse ajo dhe albin kurti nuk pranojne te jene pjese e nje nisme te diregjuar nga mafia serbo-ruse.Vjosa Osmani nuk u be pjese e planit per ndarjen e kosoves ajo doli kunder mafias ballkanike te udhehequr nga shtete te korruptuara doli kunder Hashim Thaqit dhe Isa Mustafes mafias kriminale qe jane pergjegjes per vrasjet e luftetareve te UCK te vrare pas luftes se vitit1999,Eshte po kjo bande kriminale thaqi mustafa veseli qe kane vrare gazetare publiciste me i fudmi i tyre Bardhyl Ajeti.Dhe se fudmi VELLAI I RAHMUTIT VUCIC ESHTE KRIMINEL LUFTE PRANDAJ ALBINI NUK MUND TA KETE VELLA.

    1. V
     Vranakonti

     O Arjsn,o idiot, Vjosa Osmani e ka bere veten te tallen e ta ofendojn. Sjellja sak ndaj zotit Edi Rama eshte kafsherore. Edi Rama eshte shqipetar dhe me shume se kush tjeter mbron te drejtat e kosovareve.

     1. K
      Kapo

      Cfare ilaqesh pi ti lum miku ??!!!

      1. a
       arjan

       ah rahmut rahmut corepekuqi ci ke bo ketyre katunareve te ripjelljes i ke stervit fort me hashash ,eshte me e lehte me i kontrollu .Sa dalin ne tirone civilizohen dhe harrojne nga vijne.Edhe babe te kishin sdo te mbronin kaq forte.

       1. t
        tironsi i kuq

        Qe kur u bone "tironc" ti mor katnar Arjan? Trupeshk.

      2. n
       ne Komentuesit ktej poshte

       Arjan , po ti o pederast greko serb - cfar je vet ,ja hudh KOmentuesve poshte o nastradin haleje ? Qeke vertet picke dhie ,si surrati ksaj rropsise shkerdhyer nga sevrbei dhe ardhur ne pushtet po nga serbet o na rruac . Shan edhe Thacin bytha jote ? Eh mer ta shkerdhefte UCK-ja faren tate

       1. k
        komentuesit me lart “derr”

        Me mire rruspie or derr qe smerr vesh nga lidhet gamori se tradhtar .Shikoje dhe nje here fytyren e thaqit ne takimin e austrise me presidentin fashist serb vucic kur ky i fundit i tha nen ze ,mos fol ,sa beri per te qesh presidentin e austrise.Ata qe rane per kosoven e meritonin ndarjen e saj?

     2. p
      po c'merreni me kte Idioten o njerez aman !

      injorohini dhe mos i ktheni asnji pergjigje Funderinave te tilla qe nuk jetojne dot ne vllazeri mes shqiptaresh ,por vetem si kurvat mbasi jane shkerdhy me te huajnin vete , i thot komshise , Ti i do shume te Huajt , e di une . Kjo s'eshte Politik por Llapaqeneri injorantesh qe s'e duan Kombin ,prandaj s'ja vlen me ren ne kte Nivele plehrash antishqiptare . ------- Bashke me Kujntalet e Dhajmit qe i Operuan dhe hoqen nga Trupi ksaj Bullices rrit me Hormone , i paskan Heq edhe Trurin ,ate pak tru qe kishte ! - Cfar Mjerimi . Kush i vendos Shqiptareve surrate kaq Negative dhe te shmetuar ne cdo drejtim , ne krye te Shteteve ? - mos me thoj askush qe kjo eshte nji Rastesi ! JO "!" Eshte gjithcka e mir menduar dhe kalkuluar , qe gjithcka te japi nji Mesazhe Jashte ne fillim Opinionit qe na rrethon ,e pastaj edhe brenda nder shqiptare . Kudo ka nji Politike antishqiptare ,qe Shemton Figuren e shqiptareve ne Politike e kudo . Ptuuuuuu Mallkuar qofshi kerma .

      1. A
       Ari

       Ky Avdyl (Hamit Sulltani), qe e quan veten shqiptar, e ka gjetur me ne fund rrugen e diplomacise: O me mua dhe kunder te tjereve, ose kunder meje dhe mik i tjetrit" Ky po, ky eshte Udheheqesi i se ardhmesssss :)

       1. A
        Abdyli

        Abdyla dhe Hamita eshte 70 preqin e Shqiperise dhe 90 person e Kosoves o hajvan. Mos e fyej emrin fyej personin. Po te fyesh emrat e shqipetareve atehere cmut je ti.

       2. N
        N.VJOSA

        Ky bythkodeputeti Abduli qenka kokrra e zogut te gomarit... Po si o Abduli Vjoses, me Serbine na intereson fqinjesia e mire apo lufta, armiqësia?!...

        1. A
         Albaniku

         Sa më shumë këta anal - ista sidomos të "Botës sot" po kritikojnë, shpifin, denoncojnë UÇK dhe Ramën aq më shumë po forcohet krahu i çlirimtarëve dhe demokrateve sepse po shihet ashiqare tendenca tyre e politikes së përçarjes dhe armiqësim brenda kombëtare. Këta shqipfolës janë zhyt aq thellë gropën septike të propagandës serbo- ruse sa më as gomari nuk u beson.

         1. B
          Baca

          Qen sulmi i Dosa Osmanit, si Tit kerma i Likes!

          1. V
           Virusi

           Njerez te prapambetur, qe kundershtite i kuptojne si tradheti, jo si diversitet. Vari lesht.

           1. C
            Ca ska bota

            Ah mer vlla , dukesh qe je i shkollum ti ? Po kshtu eshte kur kosovaret i votojne Vjosen dhe Albinin te “ pa shkolle” fare ! Po shif turru nga Edi se ai i vlereson tipat si ti , me shkolle !!

           2. R
            Raqi pertej shqipnie dhe pertej shba

            EDI RAMA ESHTE NJE SOFIST PAÇAVURE FARE I PAVLERE DHE MJER NE QE NA KA RA PER PJESE ME U QEVERIS PREJ TIJ. VLLA ME ALBINI DHE VLLA ME VUÇIÇIN ESHTE NJEJT SI DEKLARONTE VITE ME PARE: PERTEJ TE MAJTES DHE PERTEJ TE DJATHTES. ME DEMEK MUT. AS TE QI AS TEBLESHON.KY ESHTE TRU I PASTABILIZUAR, PERHERE NE VLIM NDAJ VARINI QILLON NESE SKENI BYTH TA SHQISNI ME DHUNE DEMOKRATIKE. VJOSA DHE ALBINI JANE NE RRUGE TE DREJTE.

            1. L
             Llesh

             Shko mor mamluk palle Kari njerez si puna jote nuk duhet as tè marrin fryme dhe Jo me tè komentojne Edi Ramen

             1. K
              Kapo

              E forte kjo !! Deri ku arrin tifozlliku ne politike !!! Paske ik per LESH o LLESH ?!!!

            2. L
             Labi

             E thene nga nje Kosovar nuk duhet ti kushtohet rendesi,jo vetem bga fakti qe ka probleme me njohjen e gjuhes Shqipe po dhe per urrejtjen qe ka per cdo gje Shqiptare.

             1. F
              Franz Kafka

              avdullah, abdurrahman, sulltanmadhan, rramdullah, ajatollahan, xhihadallan... emra tipik shqiposh. E kuptoni pse na kane quajtur dhe vazhdojne na quajne popull shpellar. Ja shikoni kete zevendes te Kurtit. Ngaqe drejtuesit e Kosoves kane patur llogjike te tille si ky nder shekuj, prandaj kane gjetur serbet e kane bere

              1. r
               redi

               hahahah ketu keq te besh mire dhe mire te besh keq.Po rama vjen edhe po ju jep pak tru se ju te kosoves smerrni vesh fare edhe flisni tshi lart e posht

               1. a
                arjan

                o redi pilafi o njeri me bisht,se keshtu na thoshin ne shqiptareve te shqiperise ,rahmuti duhet te punoje shume qe shqiperia te behet e forte ekonomikish dhe ushtarakisht .Tani rahmuti eshte bere si donkishoti tregon barcaleta me nastradinin dhe mjerane te ripjelljes si ty habiten nga batutat e timonierit.Por rahmuti si plehre qe eshte i rregulloj problemet e panumerta qe ka vendi ka marre persiper te rregulloj boten.haje mutin serb o redi se do ta sjell rahmuti meqe nuk ka grure shqiperia.

                1. Z
                 Zagali

                 Arjan,na cave bythen.

               2. T
                Tanja

                Njeri me negativ se kjo Vjosa skam pare ndonjeher. Femer idiote

                1. D
                 Dardani

                 O Tanja, o ushtare e Vucicit. Pyete nje here mamane tende , per siguri. Zonja Osmani eshte personi me i votuar ne Kosove dhe Shqiperi. Asnje politikan shqiptar dhe kosovar edhe ne te ardhmen ,nuk ka per te marre nga Qytetaret e tyre ,mbi 300000 vota. Inati dhe mllefi juaj e disa te tjereve eshte se ju ka hasur “ sharra ne gozhde” me te. Zonja Osmani eshte mbrojtesja me forte e Pavaresise se Kosoves dhe krejt Shqiptarise. Kukuvajkave si ty ,po ju vjen fundi. Ky shekull do te jete shekull i shqiptareve.

                 1. Z
                  Zagali

                  Vjosa osmani eshte gomare injorante i mungon vetem samari.

                 2. A
                  Arjan

                  Pse mos Tania cfare ka bere ajo ,se nuk pranon te jete kurve politike.

                 3. a
                  alfred

                  gojet e liga gjithmon kane per te fol keshtu qe Edo vetem vazhdo perpara

                  1. A
                   Arjan

                   po po vazhdo perpara se do ju fuse te gjitheve ne nje grope.

                  2. I
                   Irida

                   Kjo sesht njeri normal se vetem pa pik lidhje flet

                   1. E
                    Elisa-beth Spiropalikari von de Prrenjas

                    Per hir te se vertetes, pa e shtremberuar aspak ate, shpirti im binjak, Vin Llapa tha: Jam vellai i Albinit [perkohesisht] dhe motra e Vucicit [ perjetesisht]. Rrijme shtrember por flasim drejt. Ika tani te ndroj kostumin per higjene - puc puc

                    1. A
                     Alban

                     Po a nuk ka njeri ti heqi qafe keto mosmirnjohesa qe nuk duan vendin e vet

                     1. A
                      Arjan

                      Alban po sigurisht e duan vendin e tyre ,prandaj. dhe votuan Albinin dhe Vjosen per mosndarjen e kosoves.

                     2. G
                      Guxim

                      Mjere kosova ne dore te kujt ka rene presidente vjosa osmani , dil sa me shpejt mor hashim hiqe qafe kte se nuk eshte per asgje

                      1. K
                       Koli

                       Po pse merreni kot me keta njerez,or Milet.Shikojini mbiemrat,cfare mbiemrash kane:Njeri Avdyl,tjetra Osman.Kaq,mbiemri tregon me shume nga cdo mendim njerezor:Mbiemri eshte perfaqesuesi i Fisit,gjakut tend,edukates tende ne familje,mbiemri eshte gjithshka,dhe Pike.

                       1. C
                        Captain

                        Ti po qe qenke i zgjuar ! Ore nuk eshte problem se flet marrezira ti , se sti ha njeri po problemi eshte se tipa si ti kane te dtejte VOTE !!! Puu puuu puuuu!!!

                       2. S
                        Shqiptari

                        Peshe e lehte,e paafte te beje politike konstruktive mbare kombetare brenda logjikes.Nje komb,nje gjuhe dhe i njejti territor i banuar nga shqiptare,qe u gjumtua ne 6 pjese nga te huajt,por me ndihmen e shqiptareve. Harron qe eshte shekulli i shqiptareve per te ndrequr padrejtesite shekullore.Nejse kuptohet —Ore,po si vajti puna e vellait te gjyshit te kesaj Vjoses se turbullt(nga mendesite e se kaluares)???!!!Thone qe ishte denuar si kriminel lufte?!Ndaj shfryn e gjemon keshtu Vjosa?

                        1. K
                         Klaus

                         Rama i ka qendruar prane Kosoves gjithmone dhe e ka treguar patriotizmin e tij keshtu we keto gjera qe thuhen lart e poshte jane te paverteta

                         1. A
                          Arjan

                          Po klaus ja ka futur me thelle.prandaj i qendron afer .

                         2. K
                          Klea

                          Si mund te thone qe do te beje vlla Vucicin kur Rama ka treguar gjithmone se eshte krah Kosoves dhe qe jemi nje

                          1. G
                           Geri

                           Ca jan kto injorant kshu edi duket qart qe esht shun i dhen pas kosoves

                           1. L
                            Llapi

                            Po ngaqe e vlereson me bythe ti o geri te duket ashtu , por ata e vletesojne me koke !!

                           2. T
                            Tani

                            Edi Rama po e mbron Kosoven nga Serbia me shume se c po e mbron Kosova veten po ata qe nuk duan nuk e shikojne kete gje

                            1. a
                             arjan

                             Edi rama eshte hero ,gjigand ,i papare lum shqiperia qe e ka .dhe mjere kosova qe se ka.hahaha,

                             1. a
                              arjan

                              Edi rama eshte hero ,gjigand ,i papare lum shqiperia qe e ka .dhe mjere kosova qe se ka.hahaha,

                              1. a
                               arjan

                               Edi rama eshte hero ,gjigand ,i papare lum shqiperia qe e ka .dhe mjere kosova qe se ka.hahaha,

                               1. a
                                arjan

                                Edi rama eshte hero ,gjigand ,i papare lum shqiperia qe e ka .dhe mjere kosova qe se ka.hahaha,

                                1. a
                                 arjan

                                 Edi rama eshte hero ,gjigand ,i papare lum shqiperia qe e ka .dhe mjere kosova qe se ka.hahaha,

                                2. T
                                 Toni

                                 Edi Rama kryeministri me i mire ne keto 32 vite demokraci,fat per ne qe te kemi ne krye te vendit!Kur shikoj se si mundohesh qe te mbash marredhenie te mira me kedo me behet zemra mal????

                                 1. R
                                  Rei

                                  Rama eshte ai qe ka qen mbeshtetesi me i msdh i kosoves e vazhdon te jet

                                  1. Y
                                   Ylli

                                   Si mund te thuash kto gjera per nje person qe dje ne mblledhjen e perbashket tha se nsse Serbia fillon konflikt ne do luftojme me ju

                                   1. A
                                    Arjan

                                    hahaha sa poshte ka rene shqiptari ,nuk e di akoma Ylli se besimi ka vdek.

                                   2. H
                                    Hansi

                                    Lum Shqiperia qe e ka kryeministrin me te mire e me te vecante ne te gjithe bote!Nje lider vizionar dhe i zoti ne drejtimin qe ka marr ,i cili perpiqet te mbaje marredhenie te mira me te gjithe!

                                    1. p
                                     petrit

                                     Zoti Rama e ka thene disa here qe me Serbine ka vetem marredhenie per ecurine dhe zhvillimin e rajonit, ndersa kosvaret kane qene dhe do mbeten vellezerit tane

                                     1. K
                                      Klimax

                                      Mentaliteti patriarkal mesjetar vazhdon të ketë rrënjë të thella në shoqërinë kosovare. Ishin të fundit që ju shkëputën identitetit otoman ose më saktë, e mbrojtëm atë deri në fund dhe ndajnë me të, akoma dhe sot, të njëjtat ndjenja e simpati ashtu si dikur. Kur lexon e dëgjon opinionet e tyre ndaj kryeministrit Rama, kupton menjëherë se të gjitha ato nuk kanë lidhje me patriotizmin apo atdhedashurisë e Ramës, por me akuza e sharje qesharake e banale që i "kujtojnë" origjinën vllehe apo identitetin fetar të origjinës familjare të tij. Për ta çdo identitet jo mysliman është njëkohësisht "jo shqiptar" dhe deri "anti shqiptar", epitete këto që u japin të "drejtën" atyre të shkojnë edhe më larg me akuzat filo serb e deri vëlla dhe i të njëjtit gjak serb!!!! Dhe me këtë propagandë të ndyrë urrejtjeje mbajnë dhe forcojnë fanatizmin e elektoratit të tyre në Kosovë si dhe në bastionet berishiane të Shqipërisë.

                                      1. L
                                       Leci

                                       Ejjj e shikoni kte kozmopolitin e Rames ??!! Kosovaret injorante , te prapambetur ??!! Po cfare mund ti thuhet ktij komentuesi pervec se mjeran i marre !!!

                                      2. k
                                       klevi

                                       Rama gjithmone ka qene mbeshtetes i kosovareve dhe i ka qendruar prane ne momente te veshtira pasi i konsiderojme vellezerit tane, ndersa me Serbine marredheniet jane vetem per interes te dyaneshme per zhvillim te rajonit

                                       1. P
                                        Perla

                                        Ky njeriu i vjosa osmanit na eshte ber si mit mos jeni ju njeriu i vjosa osmanit qe nxirrni lajme kot

                                        1. A
                                         Ana

                                         Gjithe keto lajme negative kot me kot kur nderkohe dje u sqaruan te gjitha dhe pjesa e vucicit dhe e open ballkan zoti rama i sqaroi shume mire

                                         1. B
                                          Bole

                                          Si duket ty ta paska fut rama mi ana , ne tru kuptohet se si jan gjerat ! Lum si ti tani !!

                                         2. M
                                          Megi

                                          Jeni njerez te prapambetur ku kundershtimin e quajn tradhti turp

                                          1. A
                                           Aldo

                                           Si i transmetoni lajmet turp ku kundershtimi merret tradhti

                                           1. l
                                            lenci bira

                                            Dosa osmani dhe ky shoku i saj vetem do ti han mune edi rames Kjo zorba e kosoves eshte nje cop mish qe i kane vendos syte dhe kujton se eshte politikane Dosa erdhi dhe shfryu gazrat qe i mbante barku prej 100 kg vetem sa u turperua si idiote

                                            1. N
                                             Noel

                                             Rama gjithmone e ka mbeshtetur Kosoven dhe ka treguar interes ne cdo problem te saj

                                             1. J
                                              Joel

                                              Sa shume lajme negative dhe sa shume duan te fusin percarjen mes dy vendeve qe gjithmone kane pasur marredhenie te mire

                                              1. R
                                               Rei

                                               Rama gjithmon eshte munduar te mbaj raporte te mira me te gjithe rrajonin dhe te zhvillohemi njekohesht te gjithe nese kosoves nuk i pelqen kjo gje mund ta thot dhe te distancohet

                                               1. L
                                                Luli

                                                Si gjithmon kosova me pakenaqesit e veta del e flet si ti teket shoqeria po mundohet te forcoj akoma dhe me shume bashkpunimin me gjithe rajonin per nje zhvillim sa me te madh kosova le te rri se detyron njeri

                                                1. f
                                                 flamuri

                                                 hahahahahha sa i paftyre eshte ky perhere e kam pa neper deklarata , ca tka bo rama m rrot qe rri llap si plakat e lagjes

                                                 1. J
                                                  Jorgo

                                                  Ky njeriu i Vjosa osmanit qe nuk i dihet as emri duket qe eshte nje njeri i humbur dhe nuk e di cfare llomotit kot e me kot sepse eshte pare qarte qe Z .Kryeminster Edi Rama i ka dhene nje mbeshtetje te papare Kosoves

                                                  1. A
                                                   Arjan

                                                   Jorgo akoma ketu ti mavri ik o vorioepidhit mblidh ullinjte tek janulla ,merr me vete tgfs.

                                                  2. q
                                                   qytetar

                                                   Turp ! Edhe nje punonjese e tjeshte .. ..e çdo lloj profesioni do ishte me e sakte.

                                                   1. T
                                                    Tatas Bulba

                                                    Me mire Vucicin vella se nje moter funderine si Osmani

                                                    1. A
                                                     Arjan

                                                     Taras bubla i ke pi ilacet sot .

                                                    2. J
                                                     Jorgo papandreus

                                                     Ah more idjot qe nuk di cfare flet Z Rama di qe te mbaje maredhenie te mira me te gjitha shtetet qe dhe vendi mos kete probleme por te kwte ndihme nga shtetet e tjera

                                                     1. A
                                                      Arber

                                                      Rama eshte munduar gjithmon qe te ket mardhenje te mira me te gjithe vendet e rajonit dhe asnje momemt nuk e kalen kosoven pas nese ju nuk ju pelqen ljo gje mund te largoheni

                                                      1. H
                                                       Henri

                                                       Kosova asnje here ska ngelur jashte vemendjes dhe projekteve te rames per zhvillimin e te dy vendeve njekohesisht

                                                       1. h
                                                        hektor

                                                        Kurven Osmani nuk e ka takuar se aje eshte me Sida....

                                                        1. U
                                                         Unë

                                                         Vjosa Kurti eshte kthyer ne simbolin e budallallekut ne Shqiperi. Me te tregohen barsaleta si Nastradini dikur. Tani per çdo budallallek qe shpik dikush ne Kosove thone: keshtu ka thene Vjosa.

                                                         1. n
                                                          noja

                                                          Cfare mendon abdyli per kete lajm qe e kam lexuar para disa kohesh , skandal pas skandali Presidentja Vjosa Osmani po mendon se jemi analfabetë, teksa po thotë se bashkëshorti i saj nuk i ka quajtur asnjëherë mediat "ndërmarrje e përbashkët kriminale". "Mjafton bre ta lexojnë. Mjafton ta lexojnë. Nuk i ka quajtur mediat ndërmarrje kriminale, mjafton ta lexojnë”, tha ajo për RTK’në. Presidentja duhet ta dijë se nuk jemi të tillë, shohim dhe dimë të lexojmë. Mbase atë vetë e ka verbuar pushteti”,

                                                          1. d
                                                           drini

                                                           E paskeni per zakon ju me ofendu gaahaha Përfshirja e Vjosa Osmanit në skandalin e naftës, degradon në ofendime bashkëshorti i saj

                                                           1. m
                                                            mandi

                                                            Shume e pahijshme kjo nga ana juaj sepse nuk mund te flasesh ne baze te interesave tuaja , kurti nk eshte idiot mos ta kuptoje kete gje

                                                            1. V
                                                             Vini

                                                             Esht turp i madh te hidhni balt ne punet e bera mes kosoves dhe shqiperise jane marrveshje historike keto diskutime jane te kota

                                                             1. L
                                                              Landi

                                                              cdo popull meriton udheheqjen qe ka ! Edhe Kosovaret meritojne kete cete injorante si Osmani,Abdyli,Al Bin Kurti etj Keta anadollake nuk e perballojne dot diplomacine,largpamesine,elokuencen e Edi Rames dhe merren me traplliqe duke prere fotot,duke share e duke agravuar mardheniet me Shqiperine Lerini ne idiotizmin e tyre anadollak se do mesojne nga historia qe perseritet.

                                                              1. C
                                                               Cajupi

                                                               Shume komente percarese nga te dy krahet. Kjo tregon se ne ende jemi nje popull i papjekur. Ne fillim ne duhet te forcojme miqesine e shqiptareve ne Shqiperi, Kosove e shqiptaret kudo qe jane se te percare ne jemi te humbur e te pashprese. Bashkimi kombetar eshte prioriteti i prioriteteve ne kohen tone dhe ne sot jemi me te percare se kurre, sot qe duhej te ishim te bashkuar.. Si nuk nxorem dot nje udheheqes idealist vetemohues qe te bashkonte tere shqiptaret ne 30 vjet?

                                                               1. F
                                                                FATMIRI

                                                                PER KOSOVEN FAIN EKA SHBA DHE NATO MBASI KETA JAN NJERZ MOSMIRENJOHES

                                                                1. k
                                                                 klea

                                                                 mendoj se eshte koha te lihen merite menjan dhe tashme nepermjet bashkpunimit te arrihen gjera te mira per te gjitha vendet

                                                                 1. b
                                                                  bujar

                                                                  pse mos te jen vllezer , duhet te len cdo gje menjane dhe te ecin perpara se vetem keshtu mund te zhvillohemi

                                                                  1. S
                                                                   Shqiptari nga Shqiperia

                                                                   Une Albinin e kam vella , ku e gjete ? Mbrapa fikut , cpo bente ? Po hante mutin e Tofikut ..... Turkoshaku Haxhi Abdul , haron qe Vjosa eshte mike e betuar e Sali Berishes , dhe se Saliu eshte shqiptari me i afert me gjak , me vepra , me frymezim afer serbeve ...kete e ka shkruar ndonje here Haxhi Abduli ne FB ?????? Pleraaaaaa shkruani cte doni Rames i ruani pallen , skeni faju mor pisa , fajin e ka Rama qe kur shkoi ne USA per takim me Presidentin Trump , iu lut ti jepte dhe nje shanc Albinit , i eshte lutur dhe Grenellit .....ju kujtohet sulmi i Grenellit te Albini ??? Duke e kercenuar per terheqje te forcave amerikane nga teritori i Kosoves ??? E pra atehere ishte i vetmi politikan qe telefonoi jo vetem Trumpin por dhe ministrin e jashtem dhe te derguarin e posacem Richard Grenell....mosmirnjohes , Albin pordha por dhe vjosa jane mosmirenjohes ...nejse ja leme historise te tjerat .....

                                                                   1. D
                                                                    Dinamo TR.

                                                                    Edi Rama është politikani me vizion me të qartë, i të gjitha kohërave. Vështirësia e tij më e madhe është bashkëpunimi me shpellarët e Tiranës si Sali Berisha, Ilir Meta etj, dhe katundarët e Prishtinës, Albin Kurti, Vjosa osmani dhe të tjerë. Ec përpara Rama!

                                                                    1. A
                                                                     Arjnan Cani idiot i lindur.

                                                                     Sa me shume te shkruajne maloket kokepalare , aq me shume tregojne se sa te trashe qenkan keta shpellare, druvare , lopcare dhe hakmares primitive.E vetmja merite e ketyre zagareve te komunistit, enveristit Albin dhe ndrikulles torollake ne Presidence eshte percarja mes shqiptareve te Kosoves dhe atyre te Shqiperise .

                                                                     1. T
                                                                      Tani

                                                                      Dijeni mire o njerez, ne shqipetaret e shqiperise cfare do te thoni ju ne kosove ne ju duam shume juve, detin, portet, arme, siguri e vellazeri do gjeni gjithmone ketu ne shqiperine nene, edhe pse na shani ne ju duam dhe jeten do e japim per ju. Rrofte Vjosa, Edi, Albini, respekte

                                                                      Lini një Përgjigje