Prifti që humbi djalin në aksidentin e trenave: Kur hapa arkivolin…

21 Mars 2023, 18:57Rajoni TEMA

Prifti që humbi djalin në aksidentin e trenave: Kur hapa

At Christodoulos Papaioannou foli për momentet e vështira që ka përjetuar ai dhe familja e tij, kur varrosën djalin 23-vjeçar i cili humbi jetën në aksidentin tragjik të trenave në Greqi.

“Të rritësh një fëmijë sot nuk është një gjë e lehtë. Djali im ëndërronte të kishte familjen e tij,” – u shpreh Papaioannou.

At Christodoulos iu referua edhe momenteve të para tragjike kur kuptuan se 23-vjeçari Kyprianos ishte në trenin fatal.

“Ishte e martë mbrëma kur ai nuk po i përgjigjej telefonit. E fejuara e tij erdhi në shtëpi e shqetësuar dhe na tha se po e thërriste por ai nuk po përgjigjet. Ishte rreth orës 00:30 të mëngjesit. Kur pashë lajmin për përplasjen sikur më futën një thikë në zemër dhe s’kisha më gjak në trup”, tha prifti.

“Pasi dolëm nga spitali i Larisës, kërkova të hapja arkivolin, për të parë djalin. Nuk e dija se çfarë do të shihja. Kur pashë fytyrën e tij, fillova të qetësohem sepse ishte Kyprianos”, shtoi ai.

3 Komente

 1. G
  Genti35

  Ishte Kyprianos?? Cfare do me thene? Se si pa lidhje mu duk paragrafi i fundit.

  1. S
   Srl

   po ci qi temen, se mos dine anglisht keta tek tema qe ta perkthejne tamam

  2. E
   Ernesta

   Po ç" lidhje, zgjidhje nga fillimi ne fund...aahhh thuaj...ngrèm dhe ne nervat kot me redaktimet tuaja..qe me saba

   Lini një Përgjigje