Shitblerje votash në Greqi/ Arrestohen në flagrancë pesë persona, u kapën me mbi 6 mijë euro në çantë

21 Maj 2023, 11:16Rajoni TEMA

Shitblerje votash në Greqi/ Arrestohen në flagrancë pesë

Pesë persona kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi u kapën duke blerë vota në fshatin Sovadhes të Kardhicës në Greqi.


Sipas burimeve policore, pesë të arrestuarit janë romë. Policia sqaron se ata u kapën në flagrancë me 197 karta identiteti, 114 zarfe me fletën e votimit për një kandidat të caktuar.

Në çantën e tyre u gjet shuma prej 6060 euro. Të arrestuarit do të dërgohen në gjykatën e Kardhicës për masë sigurie.

12 Komente

 1. S
  SB

  Qirie Mico Keta duhet te lirohen menjehere sic e the perFerdin ne shqiperi Haha

  1. M
   Momqirsi grekofoneve

   Te lirohen menjehere. Ne Kar-Dhi-Ca eshte minoritet nga planeti Mars. Kjo eshte nje goditje politike nga qeveria e arvanitaso-shqiptarit Miçtaqis. Turp per arrestimin e ketyre patrioteve marsiane. Greqia do kete pasoja per ne planetin Mars nga kjo ngjarje. Ngordhje e grekofoneve. Syrgjyn turkoarabgrekmuterve.

   1. H
    Himarioti

    Politikanët grekë janë të pafytyrë, si Sali Berisha. Për kriminelin e Himarës, që u kap në flagrancë me prova dhe fakte, si matrapaz dhe hajdut votash, bënë namin, i dhanë ultimatum qeversië shqiptare për lirimjin e tij. Të vetët i arreston. Këta janë politikanët grekë, tip fashista.

    1. P
     Patrioti

     Perse jane arestuar diten e zgjedhjeve greket nuk ishin ata qe thoshin vajtet e arestuat antishqiptarin 2 dite para zgjedhjeve pse i arestuan. Greket fashiste jane te pa cipe duan te perfitojne ne kuriz te shqiperise prandaj.

     1. s
      sapa

      Ne shqiperi kjo gje eshte e pa imagjinushme!

      1. r
       reno

       Keta plera thone beni si them une dhe mos beni si bej une.

       1. T
        Turkogrek

        Lirojini menjehere!!!!!

        1. S
         Sunitet nuk behen njerez...

         Oqi , oqi ,oqi nuk eshte e vertete. Ne grekët nuk vjedhim vota . Fake news. Gezuar ramazonin

         1. D
          Dardani

          Nesër do thërras mbledhje të jashtzakonshme të parlamentit evropian. Greqirja duhet të penalizohet rëndë. Nuk duhet ndaluar njerëzve shit-blerja e votës(gjithnjë sipas grek/bythë/qirëve).

          1. A
           Aron

           Ohhh duhet te bejme leter protestuese direkt. Nuk duhet te arrestoheshin menjehere. Duhet te arrestoheshin mbas zgjedhjeve. Ku jane Saliu dhe Meta t'u dalin ne krah? Mezi presim reagimin e tyre. hahahaha

           1. I
            Ilir

            Si bejleri qenkan... e njejta race... Hajdutesh!

            1. K
             Katunari i shkollum

             Note proteste : Kjo asht padrejtesi! Ketu ka tradhti burra! Larg duart nga ‘bejleret’ e Greqise! Nxirrini urgjent nga burgu se do j’u heqim nga BE!

             Lini një Përgjigje