Tragjedia greke: kush është i mbijetuari i vetëm i vagonit të parë

5 Mars 2023, 20:10Rajoni TEMA

Tragjedia greke: kush është i mbijetuari i vetëm i vagonit

Gjendja e studentit 20-vjeçar Gerasimos – Iason Georgiadis, i cili ndodhet i shtruar në spital, mbetet ende  kritike.

Studenti është i vetmi i mbijetuar nga vagoni i parë i trenit fatal. Ditën e djeshme u raportua se një tentativë për ekstubimin e tij ishte e pashmangshme. Kjo nuk është e vërtetë, siç ka shkruar halla e tij në Facebook.

“Shpresoj që lajmet e rreme të rezultojnë të vërteta. Ata luajnë me dhimbjen tonë!”, ka shkruar tezja e tij.

Për të pestën ditë Gerasimos vijon të luftojë për jetën në Spitalin e Përgjithshëm të Larisës, ku iu nënshtrua dy operacioneve pasi pësoi dëmtime të rënda në tru.

1 Komente

  1. N
    Nje lushnjar

    Zoti i dhente fuqi e ringrihet ky djale Ne kete tren te mallkuar ka qene dhe djali i nje shqiptareje nga lushnja qe ka shpetuar vete por ka hyr mes rrezikut dhe ka shpetuar 10 veta Nga sa mora vesh eshte sternipi i heroines se popullit Persefoni Kokedhima

    Lini një Përgjigje