Mjeku Albi Fagu realizon një ndërhyrje komplekse për zëvendësimin e aortës tek nje paciente 75 vjecare.

4 Prill 2024, 15:15Shëndeti TEMA

 

Mjeku Albi Fagu realizon një ndërhyrje komplekse për

 

Një ndërhyrje komplekse për zëvendësimin e aortës ascendente dhe e harkut me “debranching” të degëve supraaortike” është realizuar me sukses nga personeli i Shërbimit të Kardiokirurgjisë në Spitalin “ QSR Tiranë Shefqet Ndroqi” te një paciente 75-vjeçare nga mjeku Albi Fagu.

Mjeku kardiokirurg Albi Fagu  ka punuar 10 vjet në spitalin universitar të Freiburgut nê Gjermani, dhe prej një viti është rikthyer dhe ushtron profesionin në spitalin universitar "Shefqet Ndroqi" në Tiranë.

 

 

6 Komente

 1. a
  albana

  Urime dhe faleminderit doktor per kurajon qe keni treguar per tu rikthyer ne shqiperi

  1. A
   Agathia

   Shpresoj ministrja e shendetesise ta shohi lajmin dhe ta vendosi drejtor kete mjekun

   1. k
    klodi

    Po lere se drejtor se vendos njeri, po te mos ti vejne shef pavioni ndonje te paafte qe tja merzis punen e te mbledh plackat e te iki andej nga erdhi. E di qe i ka ndodh se e njof dr. dhe mu ankua.

    1. F
     Fshatari

     Doktor eshte nje lloje profesioni dhe varet si e aplikon kete lloje profesioni. Shumica e doktoreve jane kriminele dhe hajdute. Drejtor apo minister shendetesie eshte profesion administrative dhe ka pak te beje me profesionin e mjekut. Drejtori duhet te ket te pakten cilesi si: vjedhja, genjeshtera, servilizmi, autoriteti qe te mbaje punen. Kur doktori do te behet administrator, tregon se I kane ikur trute dhe per kete kemi shembull klasik, Salen. Prandaj fshatari qe eshte i lidhur me token ka profesionin me te sinqerte dhe te nderuar. Doktori s’jeton dot pa fshatarin, por fshatari jeton pa doktorin, doktori vjen me pushime ne fshat per te shijuar cilesine e jetes por jo fshatari ne qytet.

     1. K
      Katnari

      Zdrypi katnaria ne qytet atdheu ne rrezik

     2. R
      Real

      E drejte “ Fshatari “

      Lini një Përgjigje