Reshat Arbana lë spitalin, pas një nga ndërhyrjet më delikate realizuar nga . Dr. Shk. Ormir Shurdha

31 Mars 2024, 20:19Shëndeti TEMA

Reshat Arbana lë spitalin, pas një nga ndërhyrjet më

Aktori i mirënjohur Reshat Arbana i cili iu nënshtrua një operacioni të vështirë, ka lënë ambientet e spitalit Universitar Nënë Tereza dhe fatmirësisht ndodhet në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se ekipi mjekësor kreu ndërhyrjen përmes një terapie moderne të insufciencës kardiake, duke vendosur tre sonda elektrike në zemër që realizon sinkronizimin e tkurrjes së muskulit të zemrës në tërësi dhe që përmirëson funksionin e zemrës dhe cilësinë e jetës.

Gjithashtu mësohet se ndërhyrja delikate u realizua nga ekipi i mjekëve kardiologë dhe infermierë të Spitalit Universitar Nënë Tereza, Dr. Shk. Ormir Shurdha, Dr. Mirald Gina dhe infermiere Antuela Shkëmbi dhe Xhoana Xhanaku.

 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Albana Koçiu (@albanakociu)

2 Komente

 1. s
  saliu

  Sanitare, Albana Kociu, roje te dera, Detar Lumi.... hajde lajme hajde... Te kujton Kac Islamin qe bente foto me pacientin e intubuar...

  1. L
   Labeati

   Jete te gjate dhe me shendet

   Lini një Përgjigje