Njihuni me bimët që reduktojnë rrezikun e trombozës

9 Qershor 2022, 15:01Shëndeti TEMA

Njihuni me bimët që reduktojnë rrezikun e trombozës

Tromboza, një sëmundje e enëve të gjakut, zakonisht shfaqet te të moshuarit, por në varësi të zakoneve dhe stilit të jetesës, edhe të rinjtë nuk bëjnë përjashtim.

Është një sëmundje e enëve të gjakut që mund të prekë venat sipërfaqësore – tromboza sipërfaqësore ose venat e thella – tromboza e venave të thella (zakonisht shfaqet në kofshë ose në pjesën e poshtme të këmbës).

Hapat e parë në parandalimin e formimit të mpiksjes së gjakut (trombeve) në sistemin kardiovaskular janë – më shumë lëvizje, humbje peshe dhe ndërprerje e duhanit. Ushqimet e pasura me acide yndyrore omega-3 dhe omega-6 dhe fibra të tretshme gjithashtu ndihmojnë, dhe bimët mjekësore me të cilat jemi të rrethuar janë gjithashtu një parandalim i shkëlqyer.

Ju tashmë keni disa nga këto barishte, të cilat zvogëlojnë gjasat për trombozë, në shtëpi:

Njerëzit që hanë ushqim pikant jetojnë më gjatë, tregoi një studim – në 10 përqind të rasteve, individët që kanë ushqim pikant në meny jetojnë një ose dy herë në javë dhe 14 përqind e atyre që e hanë atë dy deri në shtatë herë në javë.

Përbërësi aktiv i specave djegës – kapsaicina – është përgjegjës për këtë.

Specat e kuq djegës konsiderohen si një nga holluesit më të mirë të gjakut që mund të gjenden në natyrë pikërisht për shkak të kapsaicinës.

Mund të ndihmojë gjithashtu në uljen e niveleve të kolesterolit dhe triglicerideve në gjak, si dhe rrezikun e grumbullimit të trombociteve.

Përkatësisht, kapsaicina ka një rol në tretjen e fibrinës, një substancë që luan një rol të madh në formimin e mpiksjes së gjakut.

Kjo bimë medicinale është e mirë për qarkullimin, dhe kjo është për shkak të flavonoidit – diosmin, i cili rrit qarkullimin e gjakut nëpër sistemin vaskular.

Përveç kësaj, rozmarina është e pasur me vitaminë B6, e rëndësishme për prodhimin e hemoglobinës, një proteinë që transporton oksigjenin nga mushkëritë në të gjitha pjesët e tjera të trupit.

Për të reduktuar rrezikun e trombozës, pini çaj rozmarine rregullisht.

Në një filxhan hidhni dy lugë çaji me gjethe të thata rozmarine, derdhni ujë të nxehtë dhe lëreni të qëndrojë për pak kohë. Më pas kullojeni dhe pijeni. Rekomandohet të pini dy gota në ditë – në mëngjes dhe në mbrëmje.

Xhenxhefili është gjithashtu një bimë e njohur prej kohësh që mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të trombozës. Gjegjësisht, xhenxhefili ka një efekt të mirë në qarkullim dhe saboton formimin e mpiksjes në enët e gjakut. Përdoret si çaj, pluhur, në formën e tinkturave, vajrave, kompresave, etj.

Për përfitimet e hudhrës flitet për qindra vjet. Ndër të tjera, ajo është e shkëlqyeshme për uljen e presionit të gjakut dhe rregullimin e kolesterolit në gjak, dhe konsiderohet si një hollues shumë i mirë natyral i gjakut.

Është mirë të hahet së bashku me domatet dhe të gatuhen së bashku, sepse më pas lirohet ahoin, një përbërës antikoagulant që parandalon ngjitjen e trombociteve dhe në këtë mënyrë redukton rrezikun e trombozës.

Të paktën një deri në dy thelpinj hudhër duhet të hahen çdo ditë.

Lini një Përgjigje