Risia në Spitalin Amerikan 3, Dr.Shk.Jolanda Nikolla: PulmOne zbulon në fillesë sëmundjet e mushkërive që nuk i kap as skaneri

10 Prill 2023, 13:37Shëndeti TEMA

Risia në Spitalin Amerikan 3, Dr.Shk.Jolanda Nikolla: PulmOne zbulon

PulmOne është risia e teknologjisë mjekësore e cila do të revolucionarizojë mënyrën e diagnostikimit të mushkërive. Tepër e lehtë në përdorim, mjekja pneumologe Dr.Shk.Jolanda Nikolla thekson se kjo pajisje inovative që realizon njëkohësisht Spirometrinë, Pletismografinë dhe DLCO (funksioni gazshkëmbyes i oksigjenit), bën të mundur zbulimin e hershëm të sëmundjeve të mushkërive të cilat nuk arrihen të kapen as nga skaneri. Por jo vetëm kaq, shton doktoresha, pasi kjo pajisje është jashtëzakonisht e vlefshme edhe për pacientët me problematika të tjera shëndetësore, si ato reumatizmale, etj.

Ofron saktësi maksimale në detektimin e hershëm të sëmundjeve që prekin indin e mushkërisë dhe dëmtojnë funksionin kryesor të mushkërisë (shkëmbimin e oksigjenit me dioksidin e karbonit) edhe kur pacienti nuk ka shenja dhe simptoma, kjo pajisje e fjalës së fundit gjithashtu i kursen atij shpenzimet, kohën dhe i ofron komoditet maksimal gjatë ekzaminimit që zgjat 15-20 minuta dhe nuk ka rrezatim.

Për herë të parë në diagnostikë, nëpërmjet PulmOne realizohet gama e plotë e testimit të mushkërive, me një aparaturë të vetme e cila bën kthesën në fushën e testimit të funksionit pulmonar. Për të gjithë personat e interesuar, tashmë kjo pajisje është në dispozicion të tyre vetëm në Spitalin Amerikan 3.

Për informacion të detajuar ju ftojmë të ndiqni të plotë intervistën e Dr.Shk.Jolanda Nikolla, mjeke pneumologe pranë Spitalit Amerikan 3.

Për më shumë informacion ose vizitë me Dr.Shk.Jolanda Nikolla kontaktoni në 042357535 ose klikoni në: rezervime.spitaliamerikan.com

Spitali Amerikan, përqafoje jetën!

4 Komente

 1. F
  Fshatari

  Artikujt tek Shendeti kane nje qellim dhe vetem nje. Cdokush duhet te ket frike nga semundjet dhe gjithmone duhet ta shikoje si ne “mikroskop” shendetin e tij. Sigurisht shoqerohet me shprehje bombasitke si, parandalim apo cilesi jetese. Por gjithmone shtojne friken dhe heqin Lirine e individit per te zgjedhur si do ai te kujdeset per shendetin e tij. Eshter e njejta gje si ta mesosh nje femije me ane te frikes se: sduhet te luaj me femijet jashte se jane te piste: duhet te laje duart sdo here qe prek dicka: duhet te vishet mire dhe te mbaje maske. Imagjino si do duket ky femije ne moshen 25 vjec. Mohojne me qellim imunitetin e njeriut. S’eshte cudi se akoma vazhdojne te rriten Soweto( township) ne AJ apo slamet e Kalkaste ne Indi fale imunitetit qe i ka dhene Zoti cdo njeriu. Kurse popullsia ne Shqiperi dhe vende te tjera po zvogelohet. dhe nje arsye kryesore eshe frika e shendetit. Kot s'thote populli yne "vdes nga frika"

  1. P
   Phoenix

   Po te mendosh se je semure apo te thote makineria risi se je semure, atehere je i semure. Manipulim psikologjik i mendjeve te semura, qe kerkojne semundje te shendeti. Shume fitimprurese per manipulatoret, do te thosha.

   1. k
    k

    Spitali amerikan eshte nje bande kriminale qe vjedh dhe zhvat te sëmurët dhe nuk ka agjë të perbashket me betimin e Hipokratit.Akuzoj nga një eksperiencë personale.

   2. N
    Nga larg

    Turp Nxjerrin nje aparat te zakonshem per PFT (Pulmonary Function Testing) si “risi telnologjike” Fut edhe ca llafe te huaja edhe turma magjepset………

    Lini një Përgjigje