Ahmed Kalaja: Familjet e reja përkëdhelin qen e mace, unë përkëdhel 10 fëmijët e mi

23 Shtator 2022, 11:32Sociale TEMA

Ahmed Kalaja: Familjet e reja përkëdhelin qen e mace, unë

Hoxha Ahmed Kalaja në një intervistë në emisionin në RTV ORA tregoi rreth lidhjes së tij me besimin si dhe për familjen e tij të madhe. 

Kalaja thotë se ishin pyetjet e moshës që nuk mund t’ju jepte përgjigje ato që e çuan drejt besimit.

“Kam 10 fëmijë dhe prindërit. Bashkëshortja është goxha potente në ndihmën e saj në këtë mision që kemi. Gjëja e mirë është që janë rritur dhe fëmijët. 

Dhe kur mungojmë në shtëpi nuk vihet shumë re, se një pjesë të punëve e kryejnë ato.  Moza në fundjavë është gjithë ditën në xhami. Dhe gjatë javës shumë kohë kështu, dhe në kopsht”, tha ai.

Sipas tij fakti që janë shumë fëmijë nuk e vështirëson por e zbukuro ditën. “Në familjet e reja përkëdhelin qen e mace, unë përkëdhel 10 fëmijët”, tha ai, duke ironizuar faktin se tashmë shqiptarët nuk lindin më.

10 Komente

 1. k
  kala

  sa e ka rrogen ky hoxha qe mban 10 kalamj? nje femije kushton minimalisht 40mije lek te reja ne muaj. rrofte komuniteti mysliman qe mban me buke kta terroristet

  1. L
   Loni ish dashnori i Grides

   Perkedheli dhe jepi mut te hajne

   1. E
    ERMIRA

    Po si qent edhe macet shpirt kane edhe ato. Keshtuqe nuk bojn keq qe i perkedhelin. Biles edhe ti duhet ta provosh.

    1. N
     Njerzit si puna jote po e shkatrrone kombin Shqipt

     Po ike more, të dhjefsha fetyren e talibanit, bashke me gjith medjane që të Ka intervistue ty more jeve Turke muti. Për shkate të njerze si puna jote, ideologji islamike, dhe politikanve, që jane hajdute, anti Shqiptare anti anti shtet anti përdimore and Evropjane . Veq në 10 vjetet e fundit kane marre arratine nga Shqiprija me qindra e mija Shqiptare. Njerzit si ti, Edi Rama, Sali Berisha dhe ilir Meta. Njerzit si puna jote po e shkatrrone perfundimisht kombin Shqiptare.

     1. h
      hik er Mbeturine Mesjetare mbullu ne hale

      kte Kontigjent Talibanesh i kemi dhurate nga Bota Demokratike ,te cilet financuan jopak ne Shqiperi ke kto qenie Toksike e Primitive per maredhenjet e sotme ne shoqeri dhe Shekullin qe jetojme . Jane thjeshte Parazite qe Politikat e Djallit i ngjizen ne Shqiperi ,per te varferuar dhe budallepsur shqiptaret . Kta s'i duhet as dreqit vet jo me shoqerise shqiptare dhe akoma me pak Demokracise .Por ne ate shtet kaqolash Parazitet financoen nga Shteti idiot

      1. Y
       Ylli Shamunaqes

       O plako qetsohu pak, Moza me teper ngeli ne maternitet se shtepi dhe xhami.

       1. L
        Loran shehu

        Ik o Loqe

        1. S
         S. B. B

         Mos i degjo këta eunukë që kanë komentuar deri tani, këta nuk dinë ç'është dashuria e vërtetë dhe ashtu do vdesin, nuk kanë haber nga jeta, ty të të rrojnë kolopuëët dhe u rritshin plot shëndet e u shkolllfshin dhe të të bëhen njerëz të mbare, do të përmënd një rast tjetër të ngjajshëm -Dikur, kur në Shqiri nuk kishte me shumicë televizorë dikush qe fatkeqësisht nuk kishte shijuar gëzimin e fëmijës ju dha mundësia dhe bleu një.Ditën e nesërme bëri bujë lajmi se ai personi që ende nuk kishte fëmijë doli nëpër fshat po e uronin bashkfshatarët për televizorin e blerë deri sa u bezdis së tepërmi dhe filloi ti shmangesh urimeve deri sa i doli përpara në rrugë bash fshatari që kishte 14 fëmijë dhe po bëhej gati ta uronte, por ky i thote mos më vre më shumë ti, televizori im nuk vlen kurrë sa një përqafim i fëmijës tënd, apo një buzëqeshje e tij

         1. A
          Agimi

          O budalla fytyrerjepur, kush te ka fotografuar ore kaqol?!?! Trembe dynjane a fytyre kali, o jevgjit talebani. Moret ne qafe njerzit hallexhinjte me pellitjet tuaja neper minaret sikur cobani qe theret leshoni dhite ore........ Shkoi e ngre sumen pese apo state here ne site dhe pjell kalamaj we i ushqen xhamia jote ore langaraq I palare kurre. Bravo rama ,mbylli Jo vetem shkollat Turke ,por edhe xhamite e ketyre talibaneve ,qe e Cuan miletin peseqind vjet prapa ,dhe thone Jane falas ,por me synime te largeta per te mashtruar kete shtrese te pa arsimuar dhe trashamake.Feja e shqiptarit eshte shqiptaria o debili kalaja ,Jo ajo we to perallis duke rjepur finds dhe vjedhur popullin fukara . u shofte fara Juaj e ndyre dhe kriminele.

          1. G
           Genti

           Po edhe ngjyren e lekures si e kane keta islamistat sikur te kishin 30 diteshin. Nga ushqimi hallall sigurisht. Ruana zot nga keta.

           Lini një Përgjigje