Rama shpërndan pamjet nga kantieret e dy segmenteve rrugore: Do të përmirësojnë aksesin me Qafë Botën

22 Shtator 2022, 13:13Sociale TEMA

Rama shpërndan pamjet nga kantieret e dy segmenteve rrugore: Do të

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale pamje nga kantierët e segmenteve rrugore Ura e Kranesë-Qafë Botë si dhe Ura e Kranesë-Ura e Gajdarit.

Kreu i qeverisë thotë se punimet po vazhdojnë me ritme të shpejta dhe do të përmirësojnë aksesin me pikën kufitare të Qafë Botës.


“Paralelisht po punohet edhe për segmentin tjetër rrugor Shijan-Ura e Gajdarit, vazhdim i aksit Kardhiq-Delvinë, që do të lehtësojë qarkullimin drejt Sarandës.

Punimet përfshijnë zgjerimin, asfaltimin dhe rritjen e parametrave të sigurisë në këto segmente rrugore”, u shpreh Rama.

 

34 Komente

 1. K
  Klea

  Punime kudo ne gjith vendin te cilat po e zhvillojne ate ne cdo aspekt. Infrastruktura rrugore eshte zhvilluar tej mase

  1. P
   Paulin

   Eshte ber nje pune shume e mire me keto segmente rrugore qe jan rregulluar ne gjith vendin duke lehetesuar keshtu qarkullimin e banoreve

   1. B
    Besnik

    Pune shume e mire sepse tani kemi rruge me standartet e duhura ne gjithe vendin

    1. D
     Dritan

     Ta shofi saliu si behen rruget se ngeli tu pre shiritin me 2 metra rrug qe as ate se bente tamam

     1. b
      blerta

      permiresimi i ketyre segmenteve eshte teper i nevojshem per ne se na e ben rrugen me komode

      1. A
       Andi

       Realisht ke qef te levizesh e nuk ndihet fare rruga se me par kan qen gropat me te medha se makina

       1. A
        Ani

        Tashme keto segmente do te kene te gjjtha parametrat e siguris per te gjithe shoferet

        1. B
         Besi

         Tamam rruge me standard europian.

         1. r
          regi

          na kishte marr malli te shikonim pak pune ne vendin tone,respekte z.rama

          1. e
           elsa

           e kam bere rrugen kardhiq delvine dhe i kam falenderuar pafund se arrita me shpejt dhe cilesia e rruges ishte vertete e mire

           1. t
            teo

            ka lezet tani iken per qef ne sarand dhe te shkurtohet goxha rruga dhe eleminon komplet llogarane kthesa kthesa

            1. A
             Adi

             Sa mir qe i shtron keto rrug se kan qen tmerr fare . Fal ketyre investimeve do e kemi me te leht udhetimin ton

             1. J
              Jon

              Ka dale nje rruge fantastike kardhiq-delvine ,keshtu bejini dhe rruget e tjera

              1. E
               Eno

               Ivestimet e shumta ne infrastrukture na kane dhen gochablehtesim ne kalimin drejt shume vendeve

               1. U
                Urim

                Po rregullohen te gjitha rruget e shqipris dita fites dhe nuk po ndodhin me aq shum aksidente pasi rruget jan ns standartet e duhura

                1. H
                 Hera

                 Shume mire beni qe investoni ne infrastrukturen e vendit sepse nje rruge e mir sjell dhe nje turizem me te mire

                 1. C
                  Cani

                  Fal shtrimkt te ketyre rrugeve do kemi udhetim akoma e me komod

                  1. E
                   Erta

                   Kemi pare qe i keni kushtuar mjaft rendesi rrugeve ne vendin tone .Ju lumte!

                   1. l
                    leo

                    rrug te ndertuara me standarte te larta dhe ku sinjalistikat nuk mungojne,me keto rruge dhe aksidentet jane ulur ndjeshem

                    1. T
                     Teo

                     Ky segmend ta kene mjaft i ngusht dhe problematik por me ne fund po ndryshon

                     1. c
                      cimi

                      perdit po shikojm qe infrastuktura po ndryshon dhe rruget jan shume her me te mira

                      1. e
                       elda

                       gjate gjithe ketyre viteve qeverisje rama ka ber pune shume te mire per vendin

                       1. E
                        Enno

                        Komentuesi i mesiperm qe ka marre gjithe emrat e fisit ta nderroj doren here pas here se la nam. Me te njejtat fjali e mungese fantazie s'te takon as 1 sufllaqe e plote. Shume mire qe bejne rruget e jugut por e turpshme qe s'ka asnje permiresim nga infrastruktura e veriut. Hidrocentralet, vjedhjet we bejne me enrgjine e veriut e duan, por ama me sy s'do me e pa njeri.

                        1. s
                         sali shpellari

                         sja u ka bo sala ju mer....votojeni votojeni...100 vjet mrapa ju kthe ai...

                        2. a
                         adela

                         sa mir teksa shikojme qe punohet kaq shume be vendin tone

                         1. s
                          suela

                          gjithe kto rruge qe po rregullohen do i vijne shume ne ndihme qytetareve per te arritur ne kohe ne destinacionin qe duan

                          1. j
                           jari

                           duket kur nje dicka po funksjonkn dhe kjo qeveri po ben shume pune per ta bere shqiperin nje vend super te mire

                           1. f
                            fjordi

                            me keto investime qe po behen ne te gjithe shqiperin do te kemi shume perfitime dhe do te kemi shumeher me shume turist

                            1. r
                             redjon

                             jepi kampion se na duhen , respekte nga delvina

                             1. A
                              Alban

                              Keep up the good work Gjigand

                              1. L
                               Luan

                               Infrastruktura eshte mjaft e rendesishme per turizmin sepse i jep vemendjen e duhur destinacioneve turistike te shqiperise

                               1. B
                                Besi

                                Ooooooo robt ja u qufsha ju dhe Rames.

                                1. B
                                 Besi

                                 Robt ja u qifsha , ju edhe Rames.

                                 1. n
                                  na shkaterrove kodrat more me Skllavator

                                  ku do shetis un maloku katnari masi te mbledh kopene e dhenve ne stan ! Dikur Kodrat malet gerrxhet ishin kenaqsia jone ,ku thurnim endrat per demokracine ,e ju na i shkaterruat po fare ama . Hiqe ate Skllavator more kurvar se na prishi endrat demokatike .na prishet natyren ,lirine ,na moret me qafe more te paudhe . Gomari im kalonte per bukuri mbi kodrat tona dhe un shijoja lekunjdet mbi kurrizin e tij , ne ngjithje en' zbritje mbi ate samarin demokratike . Cuhuni ne protesta se na prishi rruget ky pushtet

                                  Lini një Përgjigje