Nora Malaj: Unë do vdes idealiste, nuk kam prioritet paratë. Në Amerikë më ndalonin në rrugë e më kërkonin autografe

22 Shtator 2022, 09:16Sociale TEMA

Nora Malaj: Unë do vdes idealiste, nuk kam prioritet paratë. Në

Nora Malaj tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania se në punën e saj nuk ka prioritet shpërblimin monetar.

“Unë do të vdes idealiste, por jo tragjike. Njeriu në cikle të caktuara të jetës merr shpërblim dhe shpërblimi nuk është vetëm monetar. 

Për shembull, mua më ka ndodhur kur kam shkuar në vende ku kam menduar se s’më njeh njeri, në Amerikë për shembull, kam ecur rrugës dhe kam takuar, domethënë për herë të parë kulmin e kënaqësisë e kam ndjerë kur shkova në Amerikë dhe kuptova se çfarë vlere ka investimi te shpirti i njeriut,” – u shpreh Malaj.

“Duke ecur dalin 2-3 të rinj që unë s’i mbaja mend, që unë i kisha pasur dikur nxënës dhe më pas student, që më kërkuan autograf, që më kanë bërë një vlerësim dhe mua mu duk vetja si ato yjet e Hollivudit,” – tregoi pedagogia.

Ajo shtoi gjithashtu se nuk ka mision më të madh se dashuria që ti investon te njerëzit.

18 Komente

 1. e
  eli

  ????????????????

  1. J
   JETO per vete

   Kjo te kishte vdekur me shpejte do kishte bere mire, ndersa tani me ato qe ka bere, nuk i mjaftuan 7 vrima ne fytyre dhe dy ku kane rrenjet kembet , por kerkonte vrime te tjera per te futur si idiote dhe injorante poli-polikurve qe ishte. I paskan kerkuar autografe ne Amerike ! Po piçken ta kerkuan?

   1. B
    B

    Shkruajte shume keq.

   2. k
    kosta

    kjo paska ikur fare. po ti mi none ishe autokombajne per lek ne ministri, po ku kalonte gje pa marre pjesen ti mi none. per çfar idealizmi e ke fjelen se ti dhe ndershmeria jeni drejteza te kithta.

    1. M
     Monika hajdute me cizme

     Koke ose b.. madhe ti per autografe,apo dilte ndonje hajdut i monkes

     1. L
      LSI-sti

      Çfarë mashtruese!!! Fallxhore! Këtë nuk e njeh Shqipëria e jo më ta njohë Amerika!! Turp i gemrave shqiptare! Servile hipokrite e paturpëshme!

      1. n
       nora pe koti

       Ti je e lumtur,moj Nora,se je e trashe! Dhe duke qene e trashe,e njeh veten per dicka krejt tjeter.

       1. S
        Sali Ram Berisha

        Keta te LSI, sot Partia e Lirise, jane te gjithe si "Mahatma Gandi", nuk e njohin LEKUN, keta punojne per "ALLAHUN", rrogtare jane Erisa Xhixho, Petrit Vasili, Luan Rama, Ylli Manjani, Endrit (edhjet) Brahimllari e lukuni.

        1. D
         Detari

         hahahaha sunite idealiste vk, deri die breket me mut

         1. J
          Juristi

          E kuptoni se si e paraqet veten kjo?Me kerkonin autografe, thote ne Amerike.Kjo eshte nje cope mishi,qe nuk njihet tek lagjia e saj,jo pastaj ne Amerike.Une se kuptoj pse i marrin kesaj interviste cfare ka bere,ben,kjo?

          1. A
           Anteu

           ???? ???? ???? ???? Delirante komplet. Nje copë idiote...

           1. N
            Nora

            O idiote qe mbete si majdanozi edhe kur nuk i duhet askujt idiotesia jote!!!! Te ka lene covid me te meta mendore!!! Kush plasi per firmen tende o idiote !!! Po te ishe idealiste nuk do e dridhje nga socialiste, LSI, e tani P Lirise. Te pret edhe sala

            1. I
             Ira

             Se dini ju ? Kjo ka qene 8 vjet zv.ministre arsimit .Rezultatet e arritura jane puna saj.Kjo perfaqesonte LSI dhe dihet qe kjo parti ska asnje interes monetar.

             1. N
              Niku

              Se perse do t'i kerkonte autograf ish-nxenesi ish-mesueses, vetem kjo di ta shpjegoje. Maksimumi nje foto per te kujtuar kohet e shkuara, po autograf?

              1. T
               Ti

               Idiote ,ja pra kush ka dhene mesim

               1. N
                Nora (e) Marra(j)

                Hahaha… po pse kjo debilja nuk e di që edhe në Amerikë ka plot debilë? Që nga bleonaqerretët, ata vatranët antikomonistë që vdesin për Sali Berishën dhe i shkruajnë Departamentit të Shtetit pse e nongratën, e deri te…po ç’t’i numurojmë të tërë.

                1. A
                 Antikomunisti

                 Po me vatren C’far pate ti moj zonja komuniste,te sugjeroj qe te perdorish dy brusha dhembesh te lash gojen pak para se te permendesh VATREN.

                2. D
                 DREJTORI dt/ 24 / 09 2022

                 Nje nga mashtruset me te medha qe ka punuar ne Ministrine e Arsimit. E fshehur prapa Ministres te asaj kohe Lindita Nikolles eshte arkitekja e shkatrimit te Matures Shtetrore duke ju krijuar maturanteve probleme te pa precedenta. E neveritshme llafolloge, genjeshtare, e semure per te dale ne ekranet e TV, duke u shtirur si nje pedagoge..

                 Lini një Përgjigje