Rama publikon pamjet: Në Shishtavec po merr jetë “Parku i Aventurave”

23 Shtator 2022, 09:12Sociale TEMA

Rama publikon pamjet: Në Shishtavec po merr jetë “Parku i

Në Shishtavec të Kukësit po merr jetë “Parku i Aventurave”. Është Kryeministri Edi Rama që jep lajmin.

Ai thotë gjatë një postimi në rrjetet sociale se ky park do të jetë një mundësi e artë për zhvillimin e turizmit në atë anë të Shqipërisë.

“Dhe nga Shishtaveci i Kukësit ku po merr jetë “Parku i Aventurave”, një mundësi e artë për zhvillimin e turizmit në këtë kënd të Shqipërisë, ju uroj një ditë të bukur”, shprehet Rama.


Kreu i qeverisë ka shpërndarë edhe një video nga punimet në park.

39 Komente

 1. T
  Taulant

  Do betonizosh dhe malet ... gje tjeter nuk te ka mbetur.

  1. D
   Detari

   po betonizojne dhe malet tani...vk rrac e poshter keta sunitet

   1. s
    sokoli

    Eppo po nuk shkova i pari sa te hapet mbaje mend

    1. f
     flori

     respekte o bush

     1. T
      Taulant

      Aa sa bukur a tani arsye me shume oer te vizituar zonat veriore

      1. O
       Olta

       Keto atraksione te shtuara ndikojn drejtoerdrejt ne turizem duke bo kshu te rritet njmri turisteve

       1. T
        Tea

        Paska zgjedhur vendin e duhur z Rama per te ber nje park te till ne kete vend pasi keshtu do te zhvillohet akoma e me shume

        1. A
         Ani

         Porjekt vertet i bukur i cili do e kthej kete vend ne nje destinavion mjaft te preferuar

         1. L
          Lea

          Vetem keshtu do te marin zhvillim vendet duke ber keto investime

          1. O
           Osman

           Projekte teper te vecanta per te kaluar nje kohe ndryshe duke u argetuar.

           1. A
            Ana

            Po shoh qe dhe ne zonen e veriut po behen shume investime te cilat jan te lidhura me zhvillimin e turizmit

            1. E
             Eno

             Tashme dhe veriu i vendin po behet pjes e ketyre projekteve te cilat do e kthejn ate ne nje destinacion mjaft te preferuar per turistik

             1. T
              Tea

              Do dale nje park fantastik e jam i sigurt qe do ndikoje e ne zhvillimin e turizmit

              1. I
               Ilir

               Zonat malore turistike te vendit tone po marrin shume zhvillim fale vemendjes qe ju po i kushtoni

               1. I
                Islam

                Ky park do dale nje mrekulli e sdo jete vetem per turistet por dhe per qytetaret e Kuksit

                1. T
                 Teo

                 Duket vertet i bukur si projekt shpresoj te mbaroje sa me shpejt

                 1. s
                  selin

                  cfare pamje fantastike sidomos me kete investim te ri do marri nje tjeter bukuri

                  1. k
                   klara

                   rama gjithmone ka ber pune te mira ne kete vend dhe po e verteton me se miri

                   1. D
                    Denis

                    Ee te keqen tvje qef tani te besh pushime dhe gjat sezonit te dimrit

                    1. v
                     vison

                     kur shikojm qe punohet kaq shume ne vendin tone sidomos ne pikat turistike na behet vertete qejfi. falenderues ketij kryeministri qe kemi pasi qekur ka ardhur ne qeveri gjithmon e ka ndritur shqiperine me cdo pune te mire qe ka ber

                     1. A
                      Arian

                      Respekte per keto investime kaq te mira qe po beni ne keto zona kaq te bukura

                      1. l
                       labi

                       nje park shume i bukur brsoj se do te zhvilloj shume turizmin dhe eshte shume i madh qe len mundesin per te zhvilluar dhe evente argetuese .

                       1. S
                        Sergi

                        Ky eshte nje vend mjaft i perkryer per te bere nje ser aktivitetesh me vjen mir qe mendoni dhe gjeni rastin te beni investime te duhura per te rritur turizmin ne vendin tone

                        1. r
                         roni

                         e paskan bo tamam fare fiks per ndonje koncert apo nuk behet dhe bukur ander nga kuksi tani

                         1. b
                          berti

                          sa bukur e paskan bo tani do bien dhe bore e do behet shume bukur

                          1. A
                           Alban

                           Ka punu Safeti per kuksin , ne e bejm meme po i ka bo ca pun hallall

                           1. B
                            Besart

                            Kemi natyr famtastike. Duhen kto investime se i japin zhvillim gjith zones

                            1. L
                             Luan

                             Kukesi me pak investim mund te besh nje piste skish ne dimer sepse ka vend per te tille opsione

                             1. J
                              Jona

                              Pervec natyres dhe ajrit te paster ka mundesi edhe per zhvillimin e sporteve te ndryshme

                              1. E
                               Ervisa

                               Sidomos tani ne dimer te gjithe preferojme malin dhe ajrin e paster

                               1. T
                                Taulant

                                Shume mire qe investoni ne te tilla zona qe jan me te vertet te rendesishme per zhvillimin e turizmit

                                1. A
                                 Astrit

                                 Pune shume e mire se keshtu do te zhvillohet shume turizmi i cili ka qen ne fokusin kryesor sidomos kete sezon

                                 1. l
                                  lenci

                                  ma merr mendja se cfare pamje fantastike do marre shishtaveci me gjithe kete investim

                                  1. D
                                   Dritan

                                   Duke qen se esht vend pran natyres jan tipike per te kaluar fundjava te qeta e me peizazhe shume te bukura. Me pelqejn investime te tilla

                                   1. r
                                    renis

                                    mezi po pres te perfundoj e te kaloj nje fundjave ndryshe se me pelqejne shume keto destinacione ne ajer te paster

                                    1. g
                                     gjergji

                                     kushedi si do bohet ne dimer kur te bie bora

                                     1. A
                                      Al

                                      Wow...qeka hudh partia ne sulm! Gjithe ju [email protected] me syze ose nje [email protected] i vetem me shume emra... kujton se "nuk te dallohet shkrimi" fare? Nje rresht e nje lloj strukture ne nje fjali te dhjere qe mban era servilizem!

                                      1. i
                                       iliri

                                       i pari qe do shkoj un do jem maje mend

                                       1. L
                                        Ledio

                                        Ska ka marre me mendja qe Safeti do punonte kaq shume per Kukesin, hallall ia bafte zoti

                                        Lini një Përgjigje