Arjan Çani: Në Shqipëri jeta nuk ka vlerë! Po ndodhin pak vrasje, duhet të ndodhin më shumë

17 Qershor 2022, 08:53Sociale TEMA

Arjan Çani: Në Shqipëri jeta nuk ka vlerë! Po ndodhin pak

Arjan Çani ka folur për situatën e kriminalitetit në Shqipëri dhe faktin që janë shtuar ngjarjet kriminale, atentatet, vrasjet. 

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Çani tha se vendi është inkriminuar dhe jeta është zhvlerësuar. 

"Nuk futem në detaje. Mua më është lodhur aq shumë koka me emra, mua më duken njësoj këta, nuk ka rëndësi si quhen. Një bien nga këta dhe qindra ngrihen.

Në këtë vend, unë nuk kam pritshmëri që do të ndodhte ndryshe. Këtu pak vrasje po ndodhin, duhet të ndodhin edhe më shumë. Jeta publike është e inkriminuar dhe jeta nuk ka vlerë.

Nëse më thua, që në fund të tunelit, dëshmitë e tyre do të marrin me vete politikanë dhe ti zhdukin, atëherë do të më interesonte. Nëse marrin me vete njerëz të rëndësishëm që menaxhojnë taksat tona.

Nëse marr vesh që veprojnë për llogari të tyre, bëjnë pagesa vrasjesh dhe nuk inkriminohet asnjeri i politikës, atëherë kujt i plasi?", tha Çani. 

Ai veçoi faktn se në qytetin e Vlorës, krimi do të "duket".

"Ndodh që pas ekzekutimit të një vrasje, ka pasur rast, që ekzekutorët kanë shkuar të pinë kafe në Lungomare.

Një veçanti e krimit ndodh në Vlorë, krahasuar me qytetet tjera. Kur duan të vrasin dikë në Vlorë, ndodh që për të larë hesapet, pas vrasjes, nuk fshihen më por shkojnë në Lungomare dhe pinë kafe, e thonë njerëzit atje.

Dhe njeriut që i është vrarë p.sh. një njeri i tij, dinë ku ti gjejnë sepse ata nuk fshihen.

Ndërsa të tjerët fshihen pas aktit të vrasjes, ata nuk ikin, rijnë aty, duan të duken që kanë bërë vrasje. Duan të duken se janë vlonjatë. Nuk rrinë dot pa u dukur ata", tha ai.

34 Komente

 1. N
  Nje gjë nuke kuptoje?

  Që jeta nuke Ka vlere në Shqiprie dhe në vendet muslimane kët e di edhe lopa. Po pse duhet vrare më shume kët nuke e koptoje?

  1. b
   baraba

   tie nuke kuptoje se je idiote

   1. T
    Tirana

    Nuk thote hajt ti vrasim ne fakt oor thote qe ka aq shume kriminele krahasimisht me vrasjet. Te pakten une keshtu e kuptoj

   2. !
    !!!

    Qen i grekut, te dhjefsha fabriken qe te ka nxjerre!

    1. F
     FF

     Po te ishte Qen i turkut si ti do beheshit dy zagar bashke apo jo.

    2. N
     Nji shoqeri e medie putanash e te pafytyre

     Duhet filluar nga Ky Putana ,qe qelb shoqerine shqiptare e pastaj me radhe politikanet dhe Kermat e Lalzit . Si eshte e mundur qe ne ate vend mos te veproj ne asnji rast Prokuroria edhe kur te tille nxites dhune e kriminaliteti Extremistesh te deklaruar antishqiptare , qe fyjne me prezencen e tyre Shqiperine tone , nuk ka asnji Reagim nga asnji !!!!!!!!!! Nuk ka reagim as nga media dhe as Politika ,asnji shkerdhate te ashtuquajtur Shoqeria Civile o funderina pa nder ,pa fytyre e pa dinjitet ,qe pellisni cdo dite medieve per Qeverrine se duhet te behet keshtu dhe ashtu ptuuuuuuuuuuuuuu ju mbulofte Muti i krijuar nga Haleja e Lalzit ne kto 30-vjete o Shpirtra te Vdekur Njerezore (e ka mir ky Krimbi Janullatosit duhet te vdeisni ,eshte me dinjitoze se te rroni si plehra !)

     1. l
      lenci bira

      Po pse nuk ik more flliqesire qe paguhesh nga agimi i arte ne greqi, ty te eshte hap goja shume kundera shqiperis por mos u bej merak se dhe per ty do te ket ngel ndonje pjese e c4 qe ta provosh se duhesh te largohesh nga ky vend dhe kjo bote Ke krijuar nnje emision qe diskretiton vendin tone cdo. ate, armiq ke me shumice vetem po te lene te kalarosh ne stilin tend, por mendo fundin e kesaj urrejtje mor mashkull kurve.

      1. T
       Tironsi

       Arian Cani, fytyra me e ndyre e gazetarise shqiptare, filogreku qe paguhet nga qarqe antishqiptare greke vazhdon te degjeneroje Shqiperine dhe popullin shqiptar. Por me te ndyre e te kriminalizuar jane ata televizione qe e mbajne ne pune kete funderrine dhe gazetari hajdut e analfabet Ylli Rakipi qe e fton ne studio. Peshtyjeni ne fytyre neqoftese ndesheni perballe me te !!!!

       1. L
        Lexusi

        Kti shkerdhate dikush duhet tja mbylli kte goj hale antinjerzore nese shteti nuk nderhyn ti ndaloj kta pervers si puna çanit te kontrollojn çfar thon live ne tv , ky lloj pushti dhe shum si ky po e çojn vendin drejt humneres kta bythqira qe paguhen nga kanale te errta per te ber moral mizerabel antinjerzor e sidomos antishqiptar , kontrolloheni kte pervers qe paguhet nga greku dhe jo pa qellim hedh kto teori te peshtira , nuk ka njeri ta detyroj te kontrolloj gojen ky bythqir pervers , mir pronari qe si intereson asgje perveç paras se esht nje malok injorant , po intitucionet i ven kontroll ktyre flliqsirave si ky neper televizione , e drejta nuk esht ne pafundsi ne kte sistem mizerabel qe perfitojn sharlatanet dhe perverset , ku sjell prapagand antipopullore e antinjerzore ke shkelur te drejtat e te tjerve , por politikanet ne kte vend duke len ne renie te lir kte vend kujtojn se bejn gjen e duhur per te qen me kapitalist se kapitalistet , nga kta politikan dhe nga perverset e televizioneve si ky plera emisionit zon e lir , shqiperia sot po prek fundin , edhe xhdo gje behet me qellim e ideuar nga kanale te dyshimta antishqiptare .

        1. M
         Malo

         Arian Çani, njeri pa vlerë që do ti rris vetes vlerën me të tilla postimi antishqiptare.

         1. R
          RAIFI

          Mjer Shqipëria po posht ka rënë.Një pro grek apo plotësisht grek meqenëse nënën e ka greke një Qani me vite të tëra nga territori i Shqipërisë bënë propagandë antishqiptare dhe pro greke.Për të qenë fatëkeqësia më e madhe në emision i shkojn politikanë,artistë e përsonalitete të tjera.Kjo tregon se në Shqipëri nuk ka mbet pikë gjaku shqiptar.Po ku janë Intelektualëet shqiptar po gazetarët që nuk reagon kush po pushteti që pretendon se është i shqiptarëve.Me të logjikë do zhdukeni si komb por ndoshta edhe dihet zhduk rracë e lig.

          1. R
           RAIFI

           Mjer Shqipëria po posht ka rënë.Një pro grek apo plotësisht grek meqenëse nënën e ka greke një Qani me vite të tëra nga territori i Shqipërisë bënë propagandë antishqiptare dhe pro greke.Për të qenë fatëkeqësia më e madhe në emision i shkojn politikanë,artistë e përsonalitete të tjera.Kjo tregon se në Shqipëri nuk ka mbet pikë gjaku shqiptar.Po ku janë Intelektualëet shqiptar po gazetarët që nuk reagon kush po pushteti që pretendon se është i shqiptarëve.Me të logjikë do zhdukeni si komb por ndoshta edhe dihet zhduk rracë e lig.

           1. F
            Franz Kafka

            Ky eshte njeriu qe i urren me shume shiptaret dhe njekohesisht njeriu qe ka shikueshmerine me te madhe televizive po nga shqiptaret. Ka dicka qe nuk shkon ketu? Aspak! Nder shekuj nuk kemi qene asnjehere njerez me logjike normale

            1. S
             Sandra

             Shume e sakte! Sme vjen mire kur e degjoj kete plehr por mire na e ben sepse shqiptaret jane ata qe e shikojne. Shqiptaret jane mazokist ose kane sybdromen e Stockholmit. Turp qe jemi popull pa karakter

            2. M
             Mjer ky popull

             Jonulla, Cani, Curri,Ceka, Milo, jane kopila qe paguhen nga rruspija e Europes "greqi" . Te ishte ky cani ne n'donje shtet tjeter e kishin qeruar si patate. Ketu ne shqiperi eshte "gazetar" !!!!

             1. R
              Roberto

              Cani dhe Curri po qe jane vegla te qarqeve ekstreniste Greke por per dy te tjeret jo. Ketu fajin e kane televizionet qe i japin hapsire ketij antishqipari te ndyre. Sa per vrasjet qe Cani ankohet se kane ndodhur pak ishalla e provon njehere qe ti duken ca si shume e pastaj flasim.

             2. N
              Nikoleta

              Arjani eshte i bindur ne ato qe thote. Ai e bindi vjehrin e tij mender "Akademikun e lajthitur" Petraq Petro te hidhet nga kati i peste. Arjani e gjeti ne mengjes te shtrire pertoke. Mos u habisni kur te degjoni se edhe Arjani do te ndjeke shembullin e te vjehrit meqenese jeta per te nuk ka vlere. E gjithe Shqiperia do bjere ne zi!

              1. s
               shqip

               KERME GREKE E DEGJENERUAR.MBASE TE ZE DHE TY PLUMBI NJE DITE TE PASTROHET MEDIA NGA ANTISHQIPTARE SI TI.NE GREQI DO TI KISHIT Q.. E ROBT KETIJ FUNDERRINES NDERSA NE SHQIPERI EDHE E PAGUAJNE BAJGEN.EDHE MEDIAT JANE NE TE NJEJTEN LINJE ME POLITIKANET SHQIPTARE,TE GJITHE NE LUFTE ME SHQIPERINE DHE KOMBIN SHQIPTAR.Po si nuk doli njeri ta beje shembull nje ushtar te Janulles ketu?

               1. J
                JANULLA

                Ne ate vend (SHQIPERI). jetojne dhe pasurohen ''njerez'' si ty moj shurre e asfalias greke,, ty moj kerme me emrin arjan nuk meriton jo pashaport SHqiptare por as pashaport njeriu,,,ty je nje gjarper me fytyre miu mallkuar qofte ajo dore qe te dha pashaport njeriu ,,,,,por mire ben se atje (SHQIPERI) kane ngelur vetem hajdutet dhe te shiturit ,,qe vriten me njeri tjetrin per nje femer (cope mish ose cope toke). ,,,ptyyyyyy DNA. miu ,,,nuk kam pare fytyre me te ndyre ne jete,,,,,kerme..

                1. 1
                 19

                 Kte lereni se eshte gjynaf se nuk i ngrefet kari ka 10 vjet kjo pune prandaj lereni te shkerdhehet me veten ebtije .se dhe grun ja qinin te tjeret ne greqi dhe e dinte shume mire ky palo bure .dhe i thoshte mos ma lodh shume gruan se gjynaf .tung kaq per sot .

                 1. S
                  Sagapo poli

                  Arjano une te jap fjalen se kur tja rupturoj himenin sat bije nuk do te jem i ashper sic bente Rama me ate gruan tende qe ka dele heret ne cete

                  1. S
                   Sagapo poli

                   Arjano une te jap fjalen se kur tja rupturoj himenin sat bije nuk do te jem i ashper sic bente Rama me ate gruan tende qe ka dele heret ne cete

                   1. Po normale se po te ishte ne shtetin ortodoks terrorist te haleqes as shqip nuk guxojne te flasin arvanitasit jo me te shajne greket ata trimat e tok tokut rrifen me njeri tjetrin nuk ja q.. ropt ktij pederastit

                    1. A
                     Anti islam

                     Shtet Kristian terrorist nuk ekziston . Terroriste jane vetem vendet islame , qe meritojne nga nje bumje berthamore dhe te zhduken nga ky Planet .

                    2. a
                     altin

                     cani eshte ai qe eshte ,disa e urrejne doisa e kane qejf (normale ) por fakti eshte qe cani ka te drejte ,se nese gjithe keto levizje spakra hetim e etj etj nuk sjellin para ligjit politikanet tane atehere per cfare dreqin jane ngritur ....... ne bombardohemi me lalara hoxha e qyno me emra pafund ky vrau ate pastaj takoi kete ,i dha lek atij etj etj ,ne fund asgje nuk ndodh dhe pas pak kohe rikthehemi te lfasim serisht per t enjjetat gjera .......kjo eshte nje cmendine e madhe qe na ka rene te gjitheve ....

                     1. B
                      Beni

                      Shkaktaret e vrasjeve jeni dhe ju gazetaret qe bashke me politikanet jeni nje dhe ndani parate e krimit dhe korupsionit

                      1. n
                       nxito kArjan ,se me shqyen bythen Prifterinjt Shqi

                       jep alarmin se po jap shpirt -thuaj t'me marrin zvarre dhe vdes ne gerrqi ne halene ku me dhjene

                       1. g
                        goni

                        Po mire more BQ komentues qe shani ARJANIN qe eshte nje turkoshak si puna juaj nga Mashkullora po per krimin dhe kriminelet ketu te ne kini ndonje mendim apo mjafton te shajme grekun dhe shpetuam.

                        1. s
                         shqip

                         goni - Po ti merr Shkerdhate , te ngeli qejfi keshtu se i dhjeme ne surrat ktij Ptanes e Pederastit Grek ?- Perse meriton me shume ky thu ti ,me ja shkerdhy faren dhe e djeg me benzine ? yyyyyyyyyyyt ju a shkerdhefte Shqiptari kudo te jet faren . Nuk ka shtet me kriminel dhe Shkerdhate ne Bote se Greqia . Keni edhe surrat ju pederaste te peshtire ,e dilni ktu e na boni gojore ?- Greqia eshte shteti me Terririst ne Europe .Prandaj dhe Erdogani do ta zhduki sepseeshte edhe Baza e Kurdeve ,te cilet i pregatit dhe i hudh ne Turqi si kamikace terroriste ,ashtu si ka heudh ne Shqiperi qysh me 91 Terroristin e vesh si Prift Janullatos dhe gjithe Hamutat qe jetojne ne Halete e medieve Shqiptare . - S'keni faj juuuuuuuuuuu moterqira joooooooooooooo ! Ka ky Shtet ,se per 24 ore ju kishin rrafshuar halete ku fshiheni , Cani do tritolin te shkoj ne Parajsen e bythes se Janulles o Kanceri Njerezimit jevgjitet e Azise

                         1. M
                          Me te vertete vetem ato qe rrojne ne Greqi i njohi

                          Landi

                        2. R
                         Romioi filohelen alla TurkoPontos

                         le te futet vet Çani ne satistikat e viktimave qe te mbushet proporcionaliteti qe kerkon Çanoja me krimin. kshtu do clirohet edhe Shqipria nga nje filogrek qe ka nxjrerr vrer kundra kti vend per shum vite.

                         1. L
                          Llapaqene

                          Arjani po “GUXON” tju thote nje te vertete qofte edhe ne zemerim e siper , i nxitur nga gjendja ku ka shkuar vendi !! Per ju qe e shikoni realitetin me syzet e RAMES do ju kujtoja thenjen e famshme te tij para dy vjetesh kur u pyet per rritjen e numrit te vrasjeve ne vend -“ KOKAT E VETA HENGSHIN” . Kjo ishte pergjigja e kryetrimit dhe ju llapaqenet e tij nuk ju versulet sikur po beni tani kunder Qanit !!!!

                          1. A
                           Ari

                           Akoma s‘arrij te kuptoj perse shqipot s‘duan ta degjojne te verteten! Sigurisht qe ky eshte edhe problemi qe shqiperia apo shqipetaret s‘behet kurre.

                           1. U
                            Universi shprsa ime

                            KY e ka bër vijën pak trash dhe i shpëtoi goja. Tani , Të kërkoj falje publikisht dhe ju si teleshikusa bojkotni kanalin që e mban në pun . TV ta heqi nga puna dhe shteti ta ndeshkoj sipas ligjit.

                            Lini një Përgjigje