Baton Haxhiu rrëfen udhëtimin në Kiev: Kishte një dallim nga luftërat që kam jetuar

16 Qershor 2022, 21:20Sociale TEMA

Baton Haxhiu rrëfen udhëtimin në Kiev: Kishte një dallim nga

Analisti, Baton Haxhiu duke rrëfyer përjetimin gjatë vizitës së fundit në Kiev, thotë se udhëtimi bëhej si në vitet 1970 me tren që nuk e kalonte shpejtësinë 30 km në orë.

“Ka qenë rreth 12 orë udhëtimi dhe kemi shkuar me një tren me të cilin ka udhëtuar edhe delegacioni që shkonte për negociata në Stamboll”, tha Haxhiu.

Ai shtoi se udhëtimi ishte i vështirë përveç rrezikut se mund të bombardohej në çdo moment.

Për Kievin, Haxhiu tha se ishte “i zbrazët, por i pa prekur (bombarduar) përveç periferisë”.

“Mungonte gjithçka, gazi, karburantet ndërsa ushqimet ishin kryesisht të paketuara”, u shpreh gazetari.

Sipas tij, lufta Ukrainë-Rusi ka një ndryshim me luftërat e tjera që ka përjetuar duke iu referuar asaj të Kosovës, Kroacisë dhe Bosnje-Hercegovinës.

“Ishte një gjë që dallon nga ato luftërat që kam parë. Ishte luftë mes dy ushtrive dhe nuk është luftë e shkatërrimit të gjithçka që del përpara. Mund të jetë në Ukrainën lindore diçka më e tmerrshme por në Kiev kishte shije të luftës mes dy ushtrive”, tha Haxhiu.

6 Komente

 1. B
  Bac u kry

  Po çfare luftrash ke jetuar ti mor spiun muti, mor kopil kurve.?

  1. T
   Tironci

   A ishte me ju edhe i nderumi zotni Bledi Feziu? Sikur e pashe edhe ate qe kishte dale jashte shtetit keto dit por nuk e kuptova se ku. Ishte ne nje fotografi me ate cunin e zi qe eshte deputet. Dhendri i asaj gojomles, Ledi Shamkut. Bilo i thone me duket.

   1. B
    Beni

    Duhet te jesh ndonje nga ata te njesise 10 ku ishte deputete ajo gojembela se ata e dine mire punen e gojes se asaj.

   2. F
    Fisnik

    Serbia kishte qëllim pastrimin etnik, dëbimin fizik të shqiptarëve nga Kosova. Edhe numri i fëmijëve të vrarë është tregues për llojin e luftës. Në Kosovë për tre muaj u vranë rreth 1300 fëmijë kurse në Ukrainë për tre muaj janë vra rreth 200 fëmijë. Etj.

    1. F
     Fatos

     Rrote kari si ti dhe shpura e syzeve të diellit që ishin kapardisur sikur shkonin ne Dubai. Ju dhjefsha trutë, bastardë!

     1. a
      astrit.

      Ballkanasit i bejne lufterat ndryshe. Mundohen me mish e shpirt te mos lejne gje mbrapa.

      Lini një Përgjigje