FOTOT: Rama publikon pamjet nga Vlora: Ja si është transformuar "Shtëpia e Pavarësisë"

16 Qershor 2022, 11:09Sociale TEMA

FOTOT: Rama publikon pamjet nga Vlora: Ja si është transformuar

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një galeri fotografish nga qyteti i Vlorës. 

Shefi i qeverisë tregon evolimin e projektit për ndryshimin e "Shtëpisë së Pavarësisë".

"Parku i Shtëpisë së Pavarësisë drejt marrjeformës përfundimtare", shkruan Rama. /TemA

 

55 Komente

 1. q
  qytetare i thjeshte

  Nuk mundet te dij se sa funksionale jane ato Rrethe lulishte apo kende Lojnash ,s'mund te dallohen qarte , por nji gje perben Sens ne kto Pamje qe shikojme ,qe jane Pemet e mbjella ,te cilat jane nji domosdoshmeri per gjithe qytetet Shqiptare . Nqs cdo qytetare do te mbillte Pemen e tij ne qytete apo fshat ,do perfitonte shume nga jeta e ajri i paster (Filtruar nga ato Peme ) qe mbush mushkrite e tij dhe femijeve . Mbillni Peme ,per nji shendet me te mire dhe nji jete pasemundje .

  1. J
   Jon

   vetem ne shqiperi mbillen peme ne shesh, ku veshtrimi duhet te jete panoramik. gjetje e re kjo e rilindjes. pra ne mal qe duhen peme, i presim dhe ngelet bari. ne sheshet e qyteteve ka lartesia maksimale e gjelberimit nuk duhet te 1 m, mbjellim peme. te munumenti i flamurit kane mbjelle edhe nje ndertese me kollona. te sheshi para bashkise, nje stadium. dhe kudo ne vlore, ne vend te tokes se mbjelle me lule dhe bar, kemi mbjell beton. tani inkurajohet e nga ide brilante si kjo e juaja dhe perfundimisht per ndonje foto te perdorim helikopter, se duket bukur nga larte. ose ndonje dron te madh se eshte me bateri dhe mbron ambjentin. ky eshte edhe nje tregues se sa idiote jane italianet, francezet, spanjollet qe kane ndertuar ato kopshte te mrekullueshme neper qytet.

   1. Q
    Qytetare i Thjeshte

    Jon , nuk e di se kujt shteti e Modeli Qytetesh i referohesh ti , por un jeton ne Zemer te Europes dhe kudo ne mes te qyteteve , rrugeve ,parqeve ,lulishteve po e po ,pran cdo ndertese Kultivohen dhe mbillen peme te reja dhe nuk kan ndonjin kufi mbi lartesite e tyre etj si kto qe tregon ti. Lartesia 1 m !!!!!!!!!!!! Hahahah . Basta . Ma mjafton kaq per Komentin . - Shif e diskuto me noj tjeter .Ciao

    1. Q
     Qytetar i perber

     Italine quan zemer te europes ti? Ahhahah

     1. Q
      Qytetari

      I nderuar, Italia eshte zemra e Europes. Gjithesesi ne asnje shesh te Italise, te pakten ne Lombardi, Piemonte, Veneto, Toskana, nuk ka peme ne sheshe! Zero!

      1. N
       Na mbyten idiotet e Komunistit Sali

       Roma, Caput Mundi. Po mos e merr personale, se nuk e ndertoi Rama as Italine as Romen. Por ti shko edhe ne Paris dhe Londer po deshe. Jane parqet me peme ne mes të qytetit. Duke share punet e mira qe Ben Rama, nuk ju degjon njeri as per punet e keqia qe bën.

       1. Q
        Qytetari

        Me thuaj nje shesh qendror ne qender te qyteteve si psh, Milano, Torino, Firenze, Verona, etc., qe kane nje peme te vetme ne qendrat e tyre. Une nuk po them qe ata nuk kane parqe, une po them qe jo ne qendrat e qyteteve! Lul Basha e beri ne Tirane, ne sheshin Skenderbej, qe gabim te tille!

        1. V
         Veritas

         o Qytetari Dixhikar Po kush tha qe keto pamjet i perkasin qendres se Vlores ??? Eshte pran portit nuk eshten e qender te Vlores!!!! Me duket je ngatru me vicidolin se ktu jemi per Vloren. Ik be shuren andej nga foltorja e mos na ca koken me gafa foltorike!!!

    2. K
     Kalec Dega

     E betonoje shkaterroje Vloren si Teatrin Kimbetar… apo nuk mori frymezim edhe nga Ukraina…….. qe me helikopteret e saj vrau beqirat Maqedonas….. per ata qe nuk e dine…. Vlonjati me vrime ne gjoks meriton Ramen, Tigrin e Tualet Pallat e Shqiperise…. - Skandal! Te kecen e Surrelit!

     1. P
      Per korrektese

      O Kalec more Kalec, Të dinim cjap e na dole kec. A ti je rrote trapi. Të la Enveri me penallti dhe tani sheh endrra me sigurimsa. PD-ja ishte shpresa e nje Shqiperie europiane, por Sali Sigurimsi e shkaterroi sipas mesimeve të Partise dhe Shokut Enver. Por ti? Ti hala tek Rama e ke vrapin. Saliu shkerdheu PD-ne por ty nuk te del shpirti nga PS-ja. Nuk ke faj. Viktoma gjithmonë dashurohet me xhelatin. Lere Ramen o kungull.

     2. k
      k

      Z.KM,lulishtet jane të bukura dhe e kanë përmirësuar shumë pamjen e qyteteve,por mos i bani borxhet "rrush e kumbulla" siç thotë populli se duhet të mendoni për pensionistët dhe të varfërit se me pamjet e lulishteve nuk paguhen as ilaçet dhe as ushqimet. Qëllimi i politikanit republikan,duhet të jetë lumturia dhe dinjiteti i popullit. Shpirti i ligjeve.Monteskje.

      1. L
       Lymi

       Tope tope o patronazhist...

       1. A
        Alban

        nuk e kuptoni qe kjo eshte thjesht nje fasade, 10 vjet per te bere nje lungomare dhe disa budalleqe, a e kuptoni o njereze sa e sofistikur eshte bere vjedhja ne kete vend. dy peme me dy rathe dhe nje cope lungomare, qe bota i ben per tre muaj. ahh popull i shkret mbete duke i mbajt me therrime

       2. D
        Drejtësia

        Ec Gjigand mos u ndal,shkeli me kembe funderrinat!

        1. s
         shqip

         Në gjithë botën historia ruan origjinalitetin e saj. Kjo hapësirë vetëm sa ngatërron vendin ku u ngrit flamuri, me ato figurat në fushat me grurë ose bar. Ku mendohet të kenë vënë dorë UFO-t. Megjithatë kot lodhemi. Pas ca dekadash Shqipëri zeza mbase s'do ketë fare histori. Këta të ndryshojnë edhe ditën e lindjes, lëre pastaj histori e trashegimni që i bëjnë sipas oreksit. E kuptoj që duhen ndryshime e investime. Por këto lloj figurash janë të denja për eco parqet , ku deri dje psh hidheshin e digjeshin mbeturina, ndërsa sot kthehen në hapësira çlodhëse. Në histori nuk shkojnë figurat me abstraksione si ato që bën piktori kur do të heqë stresin.

         1. D
          Detari

          sa e shpifur

          1. V
           Vlonjati

           Ju lumte zoti rama! Ashtu vazhdoni! Se kta loqet e vlores pak e kane! Bej si doj kari se lesht do te rruajn!!! Forca zoti rama!!!

           1. n
            nga bregu

            E mori motra provimin, apo karin?!

            1. s
             shigjetari

             .....e mori mo e mori, po... me breke neper kembe!

           2. k
            kunder.

            duket si tallje me shtepine e pavaresise. rendesia e saj zbehet me kete konceptim kalamajsh me topa qe ka bere hajvani KM. nuk eshte serioze fare. serioze nuk eshte as qe kemi KM kete artist te deshtuar por qe ky eshte fati jone i keq. lek i hedhur pafundesisht kot me Rilindjen urbane qe ska prodhuar asgje per ekonomine e qyteteve. ama pikturen e beri artisti. kaq do ai te kenaqe mendjen e tij arrogante te semure.

            1. D
             Dinamo TR.

             Edi Rama është vizionar dhe mendjehapur. Ec përpara Rama, leri fanatikët dhe antishqiptarët.

             1. s
              sabri

              ato pallatet pa kriter qe ndertoi qoftelargu me politiken e tij prej shpellari...ju pelqejne...ate duhet te kishit KM...jo kte...ato pyjet shpellari i preu...zbriten delete e cecenise dhe e bone ket ven toke te xanun...shifni dhe tironen perreth..nga kamza alliasi...zbriten kopete nga jezerca e korabi...dhe ndertuan pa kriter...ai shesh te ish sali shpellari...do betonohej...tani u be me peme...me gjelberim...gjelberimi eshte fisnik...jo cimentoja...yyyyyy shpellare qe sdini te vleresoni punen....

              1. T
               Taulant

               Pallatet i ndetuan kryebashkiaket Socialist . Durresin 3000 vjecar e shkaterroi Dakoja i PS-se Vloren e shkaterroi Gjika i PS-se. Elbasanin mafiozi Sejdini.

              2. E
               Edlira

               Ky ka ikur per lesh..rrathe-rrathe si depozita nafte! Kushedi cfare vizionesh kur nuk e ze gjumi... Mire ja ben shqiptareve,se te meritojne ...te lumte!!!

               1. H
                Hajd se do e prishim prape. Mos u merzisni

                Inchallah ato fijet e gjata te barit na bohen peme. Se pak si te lodhura duken...

                1. x
                 xoni

                 Vetem shpellaret nuk e kuptojne te bukuren....

                 1. M
                  Ministria e KomshiKulturës

                  Gjithmonë Vlora ka qënë një qytet më i hirshëm se sa i varfër, dhe dikur ishte një vend mundësish për vlonjatët turbo. Megjithatë, në çerek shekullin e fundit, ajo ka rënë në kohë të vështira. Baza e saj prodhuese ka rënë në mënyrë të vazhdueshme; papunësia është rritur shumë; buxheti i bashkisë është efektivisht i falimentuar; zona të tëra janë vandalizuar; krimi, dhe llojet e tjera të patologjisë sociale kanë arritur lartësi mjaft të pabesueshme. Qyteti I Vlorës i banuar nga një popull i famshëm, nëse jo për maturinë e tyre, atëherë të paktën për zellin, dhe mbështetjen te vetja nuk mund të mashtrohen nga rrathët e tymit AgjiPropKomuniste të Edvin Llapës për të cilin ekonomia është dasmë - ha pi qi - dhe bëji glasën

                  1. X
                   Xxxxx

                   Te mbjellesh peme, keq. Te ndertosh pallate, keq. Te mos besh asgje, keq. S'dini si ta sulmoni, prandaj e kundershtoni. Kjo eshte kultura e mohimit.

                   1. P
                    Patronazhisti

                    Te vjedhesh cfare te mundesh, te shkaterosh, te mashtrosh qenka kultura e pohimit. I dhjerë po krenar.

                  2. k
                   kevin

                   Nuk cte them.Duket sikur jane bere ndryshime.por ne qe kemi jetuar dhe per cdo centimeter toke aty na eshte e dashur. Na duket se nga Skela e feminise dhe rinise tone nuk ka ngelur asgje.Ajo eshte bere me shijet e njerzve qe nuk kane lidhje me ate qytet. Kush i harron sheshet e skeles, godinen e postes, hyrja per ne port dhe ardhja e peshkatareve cdo mengjez dhe kafenete jo shume te bukura por plote gjalleri te Skeles.Kush i harron ardhjen e marinareve dhe banoreve te Sazanit ne toke. Fishkellima e sirenave te vaporeve kur hynin dhe dilnin nga moli. Puna e palodhur e dokereve te portit e te tjera e te tjera. Keto ndertime kane nje ftohtesi dhe izolim. Feminia ime eshte fshire ... Po kafenene dhe pijetareret te Lokali i Havase. Keto ndertime kane nje ftohtesi dhe izolim..

                   1. P
                    Paraziti Mavi

                    Ja sa te beje Rama nga nje mut ne qender te rratheve, pastaj do ta proshim dhe rrathet do ti bejme trekendesha si p... I Lindes dhe do ti mbjellim me shkurre te kuqe dhe te thinjura tamam si leshi I vaginës se Rames.

                     1. L
                      Likja

                      Qe ta permbyll dhe te kuptoni cdo te thote zhvillim , shikoni sa jane rritur cmimet e banesave ne Vlore. Jeta eshte arithmetike ,olimbi

                      1. A
                       Ani

                       Banesat jane rritur dhe ne Kabul...pyet po deshe..sepse pasurite e patundshme vetem rriten....une qe thua zotrote e shita timen ke rr Elbasanit se as kam ndermend te vij...denigrim total...

                      2. S
                       Shqiptari

                       M’u dha rasti t’a shikoja kur kalova per Sarande. —Nje transfomim tejet i kendeshem i cili me mbarimin e punimeve,mendoj se do jete nje tjeter hapesire e transformuar,moderne shlodhese dhe historike per qytetin. —E konceptuar si nje monument kujtese kombetare ku lindi shteti shqiptar,me stil modernist,me nuanca kubiste,me rrathe koncentrik si vorbulla,me minikodrins neper te cilat ka kaluar shteti shqiptar,besoj do kthehet ne nje hapesire moderne shlodhjeje. —Shijet kane qene dhe mbeten te ndryshme,reagimet kane brenda ngarkesa dhe vleresime te anshme dhe kjo eshe normale,por i rendesishem eshte fakti se shtepia ku lindi shteti shqiptar te ofron me ne fund nje kompleks tejet te kendeshem dhe modern dhe te vizitueshem per kedo. —Per fat te keq,Sarsjet e vlorajve,i tere kompleksi,selamlleku,haremi,kuxhina,stallat dhe ambientet e tjera nuk i mbijetuan kohes. Vlora,por dhe tere shqiptaria kane nje vend peligrinazhi moder te vizitueshem ku mund te marresh mbresat e historise dhe te shlodhjes. —Raporti i pemeve,betonit,luleve,barit,rratheve,kodrinave dhe tere mesazhit qe percjell kompleksi jane objekt diskutimi per specialistet,Meriton Bravo!

                       1. K
                        Klimax

                        Për më shumë se 40 vjet u ndërtua dhe zhvillua urbanistika e qyteteve me stilin tipik të arkitekturës staliniste. Mbas më shumë se një dekade degradimi dhe banaliteti urbanistik, doli në skenë piktori politikan Edi Rama. Prej vitesh me artin e tij abstrakt, figurat gjeometrike dhe kontrastet e ngjyrave të forta po ndryshon tërësisht urbanistikën e qyteteve shqiptare duke i dhënë atyre diçka të veçantë dhe ndoshta të ndryshme nga urbanistika e qyteteve të botës perëndimore. Normale, kur bëhet art ka edhe kritika, por e rëndësishme është se edhe ata që kritikojnë, ndihen shpirtërisht të kënaqur me më shumë ëndrra e shpresë. Qytetet po ndryshojnë dhe sigurisht për mirë, por problemi është njerëzit dhe mentaliteti i tyre.

                        1. A
                         Ani

                         Beton kudo...dhe ke kopshti zoologie vetem beton....bota perdor cakull per parqet.....

                         1. T
                          Taras Bulba

                          Or ceceni Kolec Dega paske qene nje njeri shume i ndyre

                          1. J
                           John Qelbashi

                           Belget bejne cudira! Rrofte arkitekti belg!

                           1. p
                            petro

                            Sa bukur. Shtepia e Pavaresise e rrethuar me palma. Do bredhim si çifutet ne shkretetire per pak Pavaresi po s'kemi per ta gjetur. Bravo Rama per krahasimin qe na ben

                            1. r
                             raul

                             Po mor po po mos fillon dhe ndahet ne parcela dhe kjo lulishte ne Vlore ashtu sicpo ndahet lungomarja ne Durres. E mori dreqi shetitoren tek Vollga , filloi parcelizimi dhe ndertimi i superlokaleve. Valle se ka mare vesh i madhi cfare po ndodh ne Durres. Turp i madh , beton , beton, beton dhe investimi miliona euro i Vollges po percudnohet ne menyren me barbare.

                             1. M
                              Moza Bedini

                              shume mire thote. te mbillen peme gjersa nuk ka nevojtore me mire peme. bejme shurren tek pemet se nuk kemi ku ta bejme. une ish ne vlore dhe e pashe e beja shurren mbas bashkise. flm

                              1. B
                               BLIRI

                               Kur filloi ne tirane transformimin keshtu ishim dhe ne pak skepitk....por mbas kaq vitesh llafet I mer era ...edi rama do iki nje dite e do mbesin punet. Sot mbas kaq vitesh kur Jane mbjelle mbi 1 million peme blire e te tjera e ne qe kalojme cdo dite e ndjejme aromen e blirit dhe hijen e tyre I japim te drejte ._.punet ngelen aty .leket e hedhura Jane aty . Kush ka sy I shikon .

                               1. L
                                Lisi

                                Ahhahahah 120 blir sa lek bejne?

                                1. F
                                 FF

                                 Ty te duket Qytet Tirana,,o injorant,lexo Indeksin evropian te shikosh qe eshte Qyteti me i pabanueshem per nje Qytetar…Eh fashatareve qe nuk kane pare Bote ju duket Paris..Mjafton te ulesh ne Rinas te kuptosh qe ne Shqiperi ju pelqen te marrin leket per ndertimet normal e ti perfundoje ne mini

                                2. C
                                 C'keni mer me Rrathet .Ato jan Sexi

                                 po ne per ato forma te rrumbullakta kemi vuajtur ne shekuj more pizevenge ,sot qe km e ben kte nder vlores - dalin ca e na rgne : c'jan kto rrathe more ! picka ne koke ju rente inashallah . Keshtu e duamt Vloren sexi ,plasni ne vend po deshet . O po nuk gjejn derman moreeee c'paskan qen

                                 1. D
                                  Dionis

                                  Te lumte Rama ! Po e kthen gjithe Shqiperine ne nje vend europian Kudo shikon ndertime moderne dhe plot shije artistike .Vari karet kelysheve qe akoma vajtojne per Shqiperine e kioskave era shurre te Salih Shpelles

                                  1. t
                                   te keqen te rrutullameve moj vlora jone

                                   heeeeeee me te lumte . ta gezojme at'qif a udht .

                                   1. A
                                    Altin metaj

                                    po nuk thot jje llaf per maskarenjte qe i ka bere peshqesh asminiatrates ne vlor Ben be e rufe se do fshije nga faqe dheut maskarenjte qe i sjellinnkryetare e deputete po nuk janmban per maskarenjte qe i sjell beu i vlores damian gjiknuri qe zevendesoj beun kokedhima ja denocimet tona qe inkemi.bere gjith deputetve po se ven ujin ne zjar ashtu si edhe Tema maskaraj drejtro i burgut vlore qe ka bler deputet dhe gjobistet e stopit te klanit maskarajin qe se bene dot zape ministri mbase e beni ju AM altin metaj To: [email protected] 94 Wed 6/8/2022 2:36 PM e nderuan kryetare kuvendit   te gjithe deputeteve pasi nuke ngeli vent pa denocuar ne qeveri maskarajin drejtor te burgut vlore engjelush avduli po u drejtohemi deputeteve mbase ndonjeri qe ky maskara si kujton maskarain qe ka vene drejtor ne ndonje vend tani apo kur ka patur pushtet te behet zeri I policeve te burgut vlore per te shpetuar nga ky maskara  e kuptojem ministrin e drejtesise qe si ben dot gje patronazhistit te damian gjiknurit as me denocimet tona pasi emrin e tij nuk gucon ta zer ne goje por me paturpesi u fal ne xhamin e bugut toke me drejtorin e burgjeve kur ne u kemi denocuar qe ky maskara  KA GODITUR POLICIN diten per diell mburet qe mbron ministri dhe shkb ministri me drejtorin e burgjeve nuk u skuqet kur zgerdhiheshit para policit qe degjeneroj ky maskara para se te falnit gjynaet ne xhamine e burgut  KA POLITIZUAR POLICINE ne 28 nendor me urdhrin e ministrit per te ardhur ne akernisi na thote pijasneci shefi policie besim bina  e mbron ministri dhe shkb ministri me drejtorin e burgjeve zgerdhiheshit para policeve qe u vune si delet ne vathe per mitingun e rames nga ky maskara para se te falnit gjynaet ne xhamine e burgut  KA RAPORT FALLCO mburet qe mbron ministri dhe shkb drejtori burgjeve dhe ministri zgerdhiheshit e u thate policve qe sa tu lyeje xhepin trafikanti ska denocim qe i ben gje ketij maskaraj qe ka me qindra urdhra te firmosur nga te tjeret se nuk vjen fare ne pune  KA BLERE HOTELIN E SHEFIT TE POLICISE pijanecit Besim bina mburet qe mbron ministri dhe shkb pijaneci qe shureps ne pantallona kapardisej para jush me super benx  KA BERE DAVET PER VITIN E ri ME DEPUTETE KRYTARE KOMUNASH E LETYRA VLORE DUKE NA DETYRUAr TE PAGUAJME leket tona mburet qe mbron ministri dhe shkb ju zgerdhiheshit me drejtorin e burgjeve para policive qe paguan nga xhepi per maskarenjte qe mblidhi ne davet trafikanti i damian gjiknuritv mbase te gjithe ju kur keni patur ne dore keni vene ne pune nje maskara si ky te palyre por me ngjyre te partis tuaj  nuk presem te na beni ndonje nder per ato me lart por qe ky maskara te NA DETYROI TE POGUAJME PARATE E FEMIJEVE TANE PER VELLAIN E DY TE BURGOSVE PER DROGE DUKE NA GENJYER SE JANE PER DJALIN E NJE POLICI TE 313 KJO KALON KUFIRIN EDHE PER KETE QELBESIRE TE DAMIANIT POR EDHE RAMES APO TE PARTIVE TUAJA nuk duet ta lejoni  ne dat 27 maj me urdher te maskarajit engjelush avduli shefi policis besim bina ka urdheruar qe te gjithe policet te paguajme leke ne ndihem te djalit te semure rende te nje polici te burgu 313  punonjesit e grupit te sigurise qe jeshen pushim apo turni dyte jane thirur e mbajtur ne pik te djellit derisa poguan nga 5000leke e nuk jan thirur te shtune kur ishte shikimi rjeshtor mujor  ne dreke erdhi stopi I tv klanit per te mare leket tona mbledhur me dhune nga maskaraji drejtori burgut vlore  ne foto do shini denocimin tone ne shkurt te ketij viti te emisioni stop i klanit qe nuk e vune ujin ne zjar por me siguri ky maskara KA BLER HESHTJEN E STOPIT blerja e nje kanali kombetar nga rogetari shtetit eshte skandal I madh le me pastaj gazetare te quajtur investigues e analiste qe u jemi drejtuar te tereve me prova edhe keto se vene ujin ne zjar se meren me profeci e shekullit apo skandalet e dosjet e gateshme qe u shiten per botim zyrave te prokurorive stopi pas gjobes qe I ka vene ketij trafikanti qe mburet se ka pasuri miliona euro me roge shteti e qe investon me damian gjiknurin dhe sabri feken ne uje te ftohte te pronat qe I blene per nje cope buke pijanecit shefit te policies besim binaj erdhi te mare leket tona per ti bere reklame umanizmit gjoja te vet por edhe te ketij maskaraj por nuk ka erdhur kur per te hetuar denocimet tona sic i shihni ne foto  maskarenjte e shkb qe e mbrojn nga frika e ministrit ose korupsioni kete maskara pse nuk verifikojne nga i gjeti lekat shefi policies pijaneci besim binaj qe kapardiset me supermakine te verifikojne raportet falso mare ne armen te vlores te verifikojn urdhrat per politizim te policies ne 28 nentor vjet apo goditjen e policit diten per diell e mes kamerave  ministeri drejtori burgjeve apo gjobaxhinjte e stopit te keni kurajon e dilni e thoni qe nuk jane te verteta keto denocime per kete maskara e care verifikimi ke bere ministri drejtori stopi apo maskarenjt e shkb qe terorizojne punonjesit qe tu mbyllen gojen  nese as kuvendi e deputetet nuk e ndalojne kete maskara do ti drejtoemi ambasadave e mbase edhe zotit se portalet e mediat ky takem maskarenjsh I blejn kur te duan me parate qe kane vene me roge shteti  pa besim tek ju e bindur se jeni njesoj kur keni pushtet e bashke ne matrapazlleqet e punesimeve dhe kur jeni ne opozite se paku do jemi te qete se bem sa fuqi keshem per vete me shpresen e zotit se ndonje nga ju do kete ze e te kerkoj llogari ne emer te votave qe kemi mare nga ne  mbase ndonje nga shume ministra drejtesie midis juve do ket kurajo te thote qe sa ka bere ky maskara jane turp dhe e kundraligjeshme   turpja u mbulofte bres pas bresi po heshtet per skandalin e mbajtjes ne pun te ketij maskaraji qe I ka gjith denocimet tona me prova e fakte qe jane sheshit ne burgun e vlore te cilin e ka privatizuar  ky maskara  

                                    1. ?
                                     ????????????????????????

                                     duket si fucia me nafte

                                     1. d
                                      dyshuesi

                                      Halli eshte se keto punime nuk kemi me se ti krahasojme. A me rrathe a me katrore a ka kush ndonje ide me te hajrit se si mund te behet ndryshe ? Ta shashe eshte kollaj. Apo ndoshta ishte mire ashtu si ishte ?

                                      1. V
                                       Vaso Pasko

                                       NE 110 VJET VETEM EDI RAMA U KUJTUA TE NXIRRTE NE MEJDAN SHTEPIN HISTORIKE TE PAVARESIS. EDI RAMES TI BEHET DITA NJEMIJE DHE PUSHKA TOP PER ARMIQT E TIJ QE JANE EDHE ARMIQ TE SHQIPERIS DHE GJITH POPULLIT. MBESHTETENI EDI RAMEN, VETEM KESHTU NDIHMONI VEHTEN, POPULLIN DHE VENDIN TUAJ,

                                       1. I
                                        I v

                                        Njelloj sikur ka rene nje rakete nga ato te luftes rusi Ukraine ashtu duket sheshi PS shume I dashuruar duket me rrathet e ferrit KMinstri

                                        1. V
                                         VLONJAT DEN BABA DEN

                                         DIZENJIM SI KOTEC PULASH JO FUNKSIONAL. PO DUHET TE JETE KOMPLET IDIOT ÇFARE I DUKET JETA ARTIST MODERN? SKANDALOZE

                                         1. Tirana

                                          Vlora eshte qyteti me i bukur bregdetar i Shqiperise por e gjithe laberia eshte zemra e Shqiperise i pelqen apo jo ndokujt. Politika e nje vendi fillon me me te fortin, apo do te kemi ndonje qen bolldok qe do te lehi ne internet nga ethet e injorances . Ky vend i cuditshem nuk ka shoke ketu shpesh beu mund te jete fshatar ,fshatari nje patric i te gjitheve nen ato gunat e lypesit qe u duket vetja kalores i barabarte dhe madheshtor sa tjetri .Ketu eshte paleta ku ngerthehen te gjitha ngjyrat dhe drite hijet, te gjithe refleksionet e se kaluares dhe te tashmes. Mbas nje shekulli citimi shume i bukur per Shqiptaret ne 1924 nga F.Noli eshte aktual per ne te gjithe.

                                          Lini një Përgjigje