Deputeti i PD proteston me shportë ushqimesh në Kuvend: Të papërballueshme, të ulet TVSH

16 Qershor 2022, 10:16Sociale TEMA

Deputeti i PD proteston me shportë ushqimesh në Kuvend: Të

Deputeti Dashnor Sula, në shenjë protestë për rritjen e ushqimeve, ka shkuar me një shportë në Kuvendin e Shqipërisë.

Sula ka marrë një sasi të ushqimeve të shportës ku çmimi total shkon në 30 mijë lekë.

Sipas tij, kjo shportë duhet në tre ditë dhe për shqiptarët është e papërballueshme.

“Po ju them që i kam marr në markën me çmimet më të ulëta. Këto bëjnë 30 mijë lekë. Sa i bie të ushqehen me këtë shportë që duhet një herë në tre apo dy ditë. Pra duhen 600 mijë lekë vetëm për tu ushqyer. Pa llogaritur ushqimet e tjera. Kam ardhur këtu sot në shenjë proteste.” tha Dashnor Sula.


Sula i bëri thirrje qeverisë dhe Edi Ramës që të amnistojë dhe të gjejë një zgjidhje për të ndihmuar familjet shqiptare për shkak të çmimeve.

“Të bëjnë indeksimin e çmimeve. E qartë dhe e thjeshtë si në Maqedoni. Që ka zëruar TVSH për shportën” tha Sula.

2 Komente

 1. P
  Peqin

  Ky eshte koka e krimit ( peqin , elbasan ) ky per tre rrenje hashash te kerkonte 3000 dollar qe te dilje nga burgu eshte fytyre e keqe

  1. q
   qytetar

   o zot. !!!!!!!!!!!!! parlam................uti i shqiptar i qan hallin te varfereve !!!!!!!!!! tallje me popullin !!!!!!!!!!!!!!

   Lini një Përgjigje