Buxheti për vitin 2024, Rama: Mbështetje financiare për më shumë se 717 mijë pensionistë

15 Nëntor 2023, 11:57Sociale TEMA

Buxheti për vitin 2024, Rama: Mbështetje financiare për më

Në buxhetin e ri për vitin 2024 do të ketë një mbështetje financiare për më shumë se 717 mijë pensionistë.

Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në facebook, ku shkruan se pensionistët do të përfitojnë nga indeksimi i pensioneve, për të cilin do të vihet në dispozicion fondi prej 250 milionë eurosh.


“Buxheti për vitin e ri 2024, mbështet financiarisht 717.330 pensionistë nëpërmjet indeksimit dhe bonusit të pensioneve 250 milionë euro”- thuhet në postimin e Ramës.

8 Komente

 1. L
  Lani

  Sa kafe do pinë nga kjo rritja?!

  1. V
   Vlora.Vlora

   ik ore lyrash hajdut ,u ngopem dhe me bemat e tua

   1. S
    Sali pordha

    Vlora mos je nga vucidoli surat mullaqe.

    1. V
     Vlora.Vlora

     Jam nga gopi motres tende ,sa per pensionistin e leshit me poshte ,po te kete idiota si ju qe vazhdoni te votoni nje njeri qe ne 10 vjet i ka ritur pensionet 10 mije leke te vjetra c te te them me ceshtje mentaliteti .Dhe sa per djeni s me rruhet as per Salen ,dhe as per Ramen .Po mos te kishe ndonje femije ne emigrim qe te dergonte leke e di si do me kakarisje

    2. P
     Pensionisti

     Ti që nënquhesh " Vlora Vlora " jo që nuk je nga ai qytet historik, nuk je as nga Tropoja e cila i ka bërë mutin Saliut por mund të jetë me prejardhje nga Sërbia. Unë do ti kërkoja Kryeministrit të nderuar të na thotë se sa përqind rritje do të ketë kjo shifër që do vihet në dispozicion të pensionistëve. Megjithatë Ju falenderoj zoti Kryeministër që mendoni dhe vlerësoni kontributin tonë në vite.

     1. Q
      QENTE LE TË LEHIN .

      Rrofsh plako. Syno ta ngreshe deri tek 30.000 , vitin qe vjen. Nuk ja dalin dot, jane per gjynah. U duket vetja pa vlerë , me syte nga ne. Ngrija atyre që e kanë minimal, pse ua rrit njëlloj me ata që e kane mbi 50.000 ? Merru me pensionet minimale, jo të gjithe pensionistet kane ndihme nga femijet . Bëje edhe këtë, dhe ke bere plot .

      1. x
       xhoxhi

       Uritën në 2023 8,6%,edhe 2024 do ketë ritje prap dhe më 2025 po do ritet se janë zgjedhjet ca nga ca do marim 400 euro në muaj..Të kemi shëndenë kjo ka rëndësi

       1. M
        Mon Kukaleshi .

        Sali esfeli , thone po e rregullin per ne Francë. Thuaji Makronit te mos e pranoj mutin. Vjen erë e tmerrshme thuaj .

        Lini një Përgjigje