Kryebashkiaku i Fushë Arrëzit, letër Ramës: Sillini këtu emigrantët afrikanë

14 Nëntor 2023, 19:50Sociale TEMA
Kryebashkiaku i Fushë Arrëzit, letër Ramës: Sillini

Prej ditësh, në Shqipëri temë e ditës është marrëveshja e Edi Ramës me kryeministren italiane për hapjen e kampeve të refugjatëve afrikanë në Lezhë.

Marrëveshja ka shkaktuar shumë debate.

Por me sa dukey jo të gjithë janë kundër.

Një prej tyre ëshstë edhe kryebashkiaku i Fushë Arrëzit, Hil Curri.

Ai i ka bërë një letër kryeministrit Edi Rama, me anë të së cilës kërkon që emigrantët afrikanë të strehohen pikërisht në Fushë Arrëz.

13 Komente

 1. b
  ben

  Ka shum gra dhe vajza pa burra atje. ka te drejt

  1. G
   Gostivari

   Mekat i madh, kryebashkiak dhe ku, ne Miredite! Lepiresit e Rames. Paska shku shqiptaria per lesh.

  2. T
   Te pjerdhsha n'vesh.

   Ore Hil qe ja ke me hile popullit shqiptar e ne menyre te vecante atij te Fushe-Arrezit prone te babi malokut e ke kete vend qe "urdheron" kryeministrin e droguar per te nxirre kete krahinen me emer.

   1. R
    Rama e ka fajin, per të gjitha.

    Burrë me mënd, per zotin. E kupton qe po të behet kampi ne Fushë Arrez, do të thotë vende pune per banoret, edhe treg, se ata do ushqehemi. Edhe natyrisht qeraja e tokes. Nuk është budall ai, si rrumpallat qe femijet e tyre i kane çuar ne tere Europen dhe ne Amerike, por vetë shiten si patriote të medhenj. Shqipetarët të shkojnë ku te duan, por ne Shqipëri të mos vije njeri. Aresyetim i nje njeriu pa tru - Italia le të na pranoje ne si emigrantë. Ne e duam Shqipërine pa emigrantë. Po kur të futet Shqiperia ne BE, qe do behet destination per emigrantët, çfare do bejnë këta. Shqipëria do marre kuoten e saj te emigranteve, duan apo nuk duan rrumpallat. Sepse duhet te bejme si do Brukseli.

    1. G
     Gazeta

     Kjo propaganda e Rames eshte bere e peshtire. Gjen disa figura te humbura te PS per ta mbrojtur. Siduket qenka katandisur keq. Emigrante ka ne Shqiperi plot me Italiane eshte nuk ka njeri problem me ta. Edhe rrefugjate ka qe vijne por nuk qendrojne pasi duan te ikin ne Evrope. Ne Shqiperi do ndertohen kampe perqendrimi qe do jene nen kontrrollin e shtetit Italian. Italia thjesht do marri toka me qera ne Shqiperi dhe do paguaj per kete. Njerezit aty nuk do kene te drejte te dalin jashte kampi e jo me te punojne e shijojne natyren e bukur sic thote ky derdimeni i Fushe Arezit. Por edhe sikur te arratisen nga kampi ti nuk mban dot femijet e tu ne Fushe Arez e jo me te te rrine rrefugjatet.

     1. M
      Mal Cori

      Mos asht tallje leshi, sepse kryetari nuk ka firmos. Ka firmos zv kryetari. Dhe ky ashti emruem, nuk asht i zgjedhun.

      1. dsa

       O shoku nuk ka me meshkuj ne Fushe Arrez, perse kerkon me vetedije t'a nxish rracen e bukur te malsorit, i pa fe dhe shkerdhate.

       1. A
        Adi

        Gere e madhe nga bashkiaket socialiste per bythlepirje

        1. G
         Gjivalin gega

         Hil e di se je fis i madh dhe ke mundesi ti furnizosh me pidh, katuni jot rekord per kurva dhe ne fund dhe ti hil do te kesh nje djal afrikan

         1. U
          Ushtaraku

          Data e shkreses 7.11.2023. Ky paska qene kaq shume i lumtur saqe e ka shkruar letren e tij para se Rama ta firmose. Hahahaha ah po nuk plaket robi per 1 jave o Rama. Ke lajthit komplet. Te fala Melonit.

          1. V
           Vlora.Vlora

           ha ha e madhe ,s ka kush t ju mbarse grate tani ,

           1. P
            P

            Merri ne shtepine tende o mut

            1. P
             Poseidon

             O KARA KOMENTUES A E DINI QE SHUME VENDE TE ZHVILLUAR NUK E KANE PROBLEM EMIGRACIONIN BILE E SHIKOJNE SI ZGJIDHJE DHE PSE SHQIPERIA PASKA PROBLEM. EMIGRANTE QE DO MBYLLEN NE KAMPE DHE DO LEVIZIN ........PO KUR SALEHKARAXHICI SOLLI IRANIANET PSE NUK FOLET JU APO KISHIT FRIKE O QELBESIRA ,,PO NE FAKT JU QE JENI KUNDER KENI FRIKE SE GRATE O MOTRAT DO MARIN EMIGRANTE PER KOQE SE JU VETE SI DUKET NUK KINI........ITALIA KA DHJETRA VJET QE PRET DHE JU JEP EDHE SHTETESI KETYRE DHE ATA JETOJNE TE LIRE...........PUNOJNE E JETOJNE KONFORM LIGJEVE ITALIANE......KUPTOHET KUSH E SHKEL SHKON TEK SHTEPIA PA PENXHERE ...

             Lini një Përgjigje