“E nxorën edhe pa b…”, fqinjët e familjes që kapi “mat” nusen në Librazhd: Vjehrra është bërë pishman, por…

13 Qershor 2022, 13:49Sociale TEMA

“E nxorën edhe pa b…”, fqinjët e familjes që

Është rikthyer në media historia e nuses së Librazhdit,e cila u kap “mat” nga vjehrri dhe vjehrra duke tradhtuar.

Përgjimet e reja kanë nxjerrë në pah inskenimin e ngjarjes. Një nga fqinjat tregon për emisionin ‘Me zemër të hapur’ se vjehrra është bërë pishman për faktin që filmuan nusen, por shton se nuk ka qenë ajo që ka publikuar filmimet.

Gazetarja: Ju keni vite që i njihni si familje”

Komshija: Kam 36 vite këtu!

Gazetarja: E njihnit vajzën, nusen?

Komshija: Ne e njihnim kështu, kur shkonte në punë, sypërmbysur! Shkonte e vinte, ka pasur një muaj e gjysmë njohje me atë djalin, burri rrinte në Gjermani! Ashtu kanë ikur çunat tonë të gjithë…


Gazetarja: Po vjehrra çfarë thotë? Është bërë pishman për atë që bëri?

Komshija: Po çfarë të bëjë e shkreta, u bë tym që pse e publikuam ne videon tha, po se kush na i mori tha se ne jo!

Gazetarja: Po kush e publikoi videon? Edhe pse u publikua vetëm momentin kur e kanë gjetur aty, pse nuk kanë publikuar dhunën sepse ajo ka shenja në trup?

Komshija: Po e kanë nxjerrë edhe pa b… më fal për shprehjen…

Gazetarja: A janë bërë pishman?

Komshija: Po pishman janë bërë, po s’kapet më ai muhabet tani…Unë kur e kam dëgjuar atë ditë në mëngjes u çudita, qava, kemi vajza vet!

Gazetarja: Ti do ta bëje një veprim të tillë për nusen?

Komshija: Mere çoje në shtëpinë tënde, të ishte do ta kishin vrarë fare po këta u treguan njerëz shumë të urtë e shumë të gjykueshëm.

2 Komente

 1. V
  Vjosa.al

  Na ishte nje here nje nuse e re fare, nje ''femije'' 20 vjecare. Burri, per fat, i kishte qelluar ne emigracion, qe te bente ca para per familjen. Por vjehrri e vjehrra e mbanin nusen e djalit si ne pellembe te dores. Apartament te vecante qe te pushonte pasditeve e te flinte naten ne ''privacy'' te plote, ha e pi falas, ca para xhepi doemos se sillte dhe i shoqi nga Gjermania dhe, rrogen qe merr nga puna moj bije, coja sate eme dhe tyt eti, se jane fukarenj e ne nevoje. Do ti qe keta fare prinderish te burrit nuk ishin ''updated'', qene pak si allaturka sepse nuk ja kishin plotesuar nuses te gjitha nevojat, nuk i kishin gjetur edhe nje hamshor te pallohej gjate nates, aple te kishin menduar qe tua conin edhe ushqimin me tabaka ne shtrat pas seksit sepse, nusaj e re ''femije'' 20 vjecare, po vuante shume nga vetmia, po abuzohej nga i shoqi qe e kishte lene vetem dhe bridhte neper Gjermani per te punuar dhe qe, sic na e sjell ndermend me shume finese edhe Evis Ahmeti ne emisionin e saj ''Me Zemer te Hapur" (por me fytyre te mbuluar, te kthyer me kurriz) e mbeshtetur me gojen plot edhe nga nje debile psikologe a juriste qe Evis Ahmeti i merr rregullisht ne show, ku dihet se cfare ben ai atje me jeten e tij private, si per te thene se njesoj sic mund te beje ai ne emigracion, eshte normale te beje edhe nusja e tij ne apartamentin qe i eshte lene ne dispozicion nga famiklja e tij. Dhe keshtu, e ndihmuar dhe lancuar nga Evis Ahmeti dhe simotrat e saj te studjove televizive dhe OJQ-ive te shoqerise civile dhe opinionisteve liberale per ceshtjet qe nuk prekin shtepite e tyre, po aq sa edhe nga kampionet e propogandimit te jeteve moderne ne familjetshqiptare te thyer me dysh dhe te kercenuar deri ne egzistence nga plaget e emigrimit, kjo kokrra e kurves, kjo femija 20 vjecare, kur miss Evis Ahmeti e pyet se cfare mesazhi ke per vjehrren e vjehrrin tend qe te kapen me presh ne p*dh, ne krevatin bashkshortor dhe ne apartamentin qe ta kishin vene ata ne dispozicion, kjo delenxheshe thote: Turp te kene qe ma bene kete! Po pres tani qe te shikoj se si kjokokrra e kurves te thirret e te lancohet si viktima e abuzimit te konservatorizmit shqiptar, si modeli per tu ndjekur nga nuset qe kane burrat ne emigracion dhe te ftohet te marre pjese ne Big Brother, te punesohet si veline dhe Talk Show Girl. Nderkaq, ne mes te kesaj paturpesie mediatike dhe lancimi publik, me bije ndermend se grate Bregut te Detit ne Jug te Shqiperise qe e shkuan jeten me burrat ne emigracion duhen denoncuar si idiote dhe prapa botes qe u kane mbajtur pishen burrave te tyre ose qe, ua kane punuar pas shpine dhe te gjithe femijet e tyre i kane pasur dobice. Eh, moj Evis Ahmeti, ty dhe te gjithe shoqeve dhe shokeve te tu qe pa pike turpi dhe ndjesi mase a skrupulli, ju bini defeve te kurvllekut me keq se ato cingijet e Bregut te Lumit ju binin defeve per te defryer bejlurcinat qejflinj qe, te bere cakerqejf, ju ngjisnin napolonat ne balle e ne cica: ju rafte ne shtepite tuaja kjo menxyre!

  1. V
   Valdete

   Vjosa.al,bravo i keni thënë të gjitha.Evis Ahmeti në emisionin e saj ska lënë putan pa i qar hallin.Reagim të fortë ka bërë avokati Ndue Pjetri kur i tha një putane nga berati;ti do djeg me benzin, e martuar burrin në greqi dhe ke zën të dashur.E meku Evisin;avokat çfarë thoni ashtu. Në atë emision vlera ka psikologia Elena Halili.

   Lini një Përgjigje