Rama nuk i kursen batutat në inaugurimin e ambienteve të komitetit olimpik: Po ju mori malli për mua, hapni frigoriferin sot pasdite

12 Qershor 2022, 11:55Sociale TEMA

Rama nuk i kursen batutat në inaugurimin e ambienteve të komitetit

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inaugurimin e ambienteve të reja sportive.  Kreu i qeverisë mbajti një fjalim të shkurtër, ndërsa nuk shkëmbeu edhe batuta.

“Hapni frigoriferin sot pasdite po ju mori malli për mua”, tha Rama, ndërsa në selinë rozë do të festohet sot ditëlindja e PS.

“Dua të nënvizoj se në bashkëpunim me Komitetin olimpik Shqiptar, qeveria do të mbështesë në vijimësi rritjen e kësaj lëvizjeje, krijimin e klasave dhe skuadrave sportive në të gjitha shkollat e vendit.

Krijimin e kampionateve në nivel bashkie, në nivel qarku dhe në nivel kombëtar, si dhe fuqizimin dhe shtrirjen në mënyrë të vazhdueshme të rrjeteve sportive në të gjithë territorin, për të bërë dhe lidhjen pastaj mes lëvizjes olimpike në shkolla dhe atyre që do të vazhdojnë të merren me sport në nivel profesionist.


Është shumë e qartë që ju keni ardhur këtu për t’u argëtuar, jo për të dëgjuar fjalime. Po ju mori malli për mua, hapni frigoriferin sot pasdite dhe më keni edhe në frigorifer po deshët”, shtoi Rama.

44 Komente

 1. A
  Ani

  Ktu ke te drejte...tallu sa ti lush fene....nje popull pa opozite telendiset gjithe diten....bile pak tallesh ..je Rob zoti

  1. a
   ad populum provoco

   opozita e vertete e nje qeverie, ne te gjithe vendet e civilizuara, eshte vete populli, qe vete-mblidhet, dhe reagon si nje trup i vetem. ndersa ne ia kërkojmë PD-se. a do zgjidhet, thua ??? kurre !!!! ka qe ne 1800 qe ky popull NUK zgjidhet. Matematikisht dhe statikisht.....GAME OVER! 1

  2. V
   Vito mashtruesi, shoku i Nikos

   Legen !

   1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

    Dikur kanë funksionuar,në disa sporte edhe mbas 90-ës. Komiteti Olimpik Shqiptar nuk ka patur mundësi të drejtoi klasat sportive. Ministria Arsimit dhe Sporteve nëpërmjet drejtorive arsimore, në qarqe dhe bashki, duhet duhet të drejtoj këtë sipërmarrje . Mësuesit trajner duhet të paguhen me normat mësimore. Terrenet sportive të klubeve sportive duhet të vihen në shërbim të klasave sportive në orare të ndryshme Baza materiale stërvitore dhe veshjet sportive duhet të sigurohen nga Ministria Arsimit dhe Sporteve. Fondet për aktivitetet e klasave sportive duhet të parashikohen në buxhet,etj etj

    1. G
     Gjyshi

     Isha te olimpiku dhe u kenaqem me femijte qe dhane shfaqje sportive. Valle, judo, taekwondo, balet etj.

     1. z
      zani

      i madh , si perhere me keto batutat , ke fituar zemrat e shqiptarve me theshtesine tende

      1. r
       redd

       Si te punosh nate e dite dhe ne frigorifer do na dalesh

       1. b
        berti

        je kryeministri me i mire qe kemi pasur , respekte dhe urime ditelindjen PS

        1. b
         berti

         je kryeministri me i mire qe kemi pasur , respekte dhe urime ditelindjen PS

         1. b
          berti

          je kryeministri me i mire qe kemi pasur , respekte dhe urime ditelindjen PS

          1. b
           berti

           je kryeministri me i mire qe kemi pasur , respekte dhe urime ditelindjen PS

           1. b
            berti

            je kryeministri me i mire qe kemi pasur , respekte dhe urime ditelindjen PS

            1. b
             berti

             je kryeministri me i mire qe kemi pasur , respekte dhe urime ditelindjen PS

             1. t
              titi

              hahahahahahaha po nersit e pa pun ate bejn hapce mbyll frigoriferin

              1. t
               tosi

               po mir e ka kur rrin shtrir gjithe diten presin naj gje qyl kshu veprojn

               1. A
                Alfo

                Me hehet qefi qe po i kushton nje rendesi te vecant sporit sa me shume te edukohemi ne kete fush aq me shume breza te afte e te shendetshem do te nxjerrim

                1. J
                 Joni

                 Ahhahahaha esht i madh unik ne llojin e vet edo bravo per pritjen e zoteris se ndeurar

                 1. i
                  inaa

                  Na del per mire te pakten

                  1. A
                   Ana

                   Me vjen shume mire kur shoh qe mbeshtesni dhe investoni dhe ne aporte duke keijuar klasa te posacme per zhvillimin e aktoviteteve te tilla

                   1. V
                    Valmir

                    Sa gallat eshte ky Rama , shyqyr qe e kemi lider shteti

                    1. K
                     Klea

                     Nje mbeahtetje e tille nga ana juaj do Te coje ne zhvillimin e metejshem te sportit dhe sportistet e vegjel do te kene mundesine te shpalosin talentin e tyre me se miri

                     1. H
                      Hasan

                      Paci sa me shume projekte per levizjen olimpike

                      1. K
                       Klevi

                       Eshte organizuar nje event i mrekullueshem dhe i vecante sa me shume evente te tilla aq me mire

                       1. K
                        Klea

                        Keni organizuar nje aktivitet shume te bukur nje falenderim i madhe shkon per ju qe i keni kushtuar vemendje sportit ne vendin tone

                        1. K
                         Kleu

                         O patronazhist ke harru me nderru emrin, se e ke perdor nje here emrin "Klea" para dy minutash me siper

                        2. E
                         Ervin

                         Jeni njeri popullor e tipik shqiptar me batuta dhe fjale qe populli juaj tju kuptoj e tju marri vesh keni ber pune te shkelqyera bravo

                         1. J
                          Jetmir

                          Nje lider mjaft i zoti je kryeminister,me keto fjalim te suksesshme por dhe me batutat e tua qe asnjehere nuk i harron ja ke fituar zemren popullit shqiptar

                          1. J
                           Jurgen

                           Nje lider mjaft i zoti je kryeminister,me keto fjalim te suksesshme por dhe me batutat e tua qe asnjehere nuk i harron ja ke fituar zemren popullit shqiptar????

                           1. v
                            vlora.vlora

                            I Degjeneruar

                            1. P
                             Papi

                             Nje kryeminister i punes ju falenderojme per vemendjen qe i keni kushtuar sportit dhe mbeshtetjen e madhe qe i keni dhene sportisteve,suksese

                             1. P
                              Pepi

                              Je nje kryeminister unik qe i permban te gjitha te mirat te urojme shum suksese ne projektet e ardhshme dhe gezuar PS 31 vjetorin

                              1. D
                               Deni

                               Hahaha batutat e tij me pelqejne shume dhe jane nje nga arsyet pse e ndjek gjithmone zotin Rama

                               1. L
                                Ledion

                                Me aq shume pune sa po ben cdo dite per te sjelle zhvillimin e vendit tone, dhe aq shume takime sa ben nga nje vend ne tjetrin me siguri do na dali dhe ne frigorifer hahah

                                1. D
                                 Dritan

                                 Shpresoj qe te zhvillohen me teper aktivitete te tilla sa me shume dhe gjithmon batutat e edit jan ato qe i japin shije

                                 1. A
                                  Astrit

                                  Jeni i vecant sinqerisht. Pervecse beni punen sic duhet dhe organizoni evente te tilla, e zhvilloni ne menyren me argetuese me batutat tuaja

                                  1. k
                                   klodi

                                   teper energjik, e si gjithmone me plot batuta te cilat na japin nje humor pozitiv

                                   1. E
                                    Eva

                                    Jeni i papar z Rama po beni investime te paimagjinuara me par ne vendin tone. I keni kushtiar rendesi cdo fushe ne shqiperia dhe per sportistet e hapet nje gje tani nuk e di cdo presin me njerzit nga ty ti je magjik

                                    1. M
                                     Mela

                                     Hahahah me kto batutaa je njish pz shyqyr qe tkemi

                                     1. l
                                      ledri

                                      po si gjithmone nee cdo moment tregoni se jeni nje kryeminister multidimensional,,,, me batuta,me serozitet, e te gjitha bashke

                                      1. K
                                       Krist

                                       Hahahahhaah ti je i madh perzotin lum ne qe te kemi

                                       1. K
                                        Keidi

                                        Ironia eshte arma jote me e forte dhe jeni super i papare

                                        1. F
                                         Farie

                                         Sot ishte organizuar nje super aktivitet dhe femijet e mi jan kenaqur shume. Kisha dhe vajzen qe po performonte me kostum te verdhe tek rrathet olimpike.Na bet te kalonim nje fundjave ndryshe.Pergezime.

                                         1. T
                                          Tina

                                          Zoti Thomas na nderoi sot me prezencen e tij ne Shqiperi dhe me behet shume qejfi sinqerisht qe po vleresohemi nga figura kaq te rendesishme. Rama po i jep nje rendesi te madhe aktiviteteve sportive dhe ne shkolla gje qe do te sjelle vetem permiresim te sjelljes dhe te shendetit te femijeve.

                                          1. E
                                           Eri

                                           Hahahah skemi nevoj me hap frigoriferin se duket puna sa del nga dera e shpir. Kemi mare formen e nje shteti nga katrahura qe na la saliu

                                           Lini një Përgjigje