Fevziu ankohet për fasulet e burgut të Peqinit: Kanë shumë kripë. Kuzhinierja: Ti s'e pëlqen kripën!

9 Shkurt 2024, 13:11Sociale TEMA

Fevziu ankohet për fasulet e burgut të Peqinit: Kanë shumë

Emisioni “Opinion” në Tv Klan ka hyrë në burgun e Peqinit për të realizuar një reportazh. Një ndër ambientet ku u lejua të xhironte ishte edhe kuzhina e burgut.

Menuja ditore në burgun e Peqinit konsiston në tre vakte ku mëngjesi përfshin çaj, reçel dhe qumësht, dreka makarona ose pilaf shoqëruar nga një gjellë dhe darka që përfshin gjithnjë fasule dhe djathë.

Gazetarit Blendi Fevziu i bën përshtypje ky detaj dhe provon fasulet që u shërbehen të burgosurve.

Blendi Fevziu: Po fasulet nuk i ndakeni në darkë.

Blendi Fevziu: I bëni të mira fasulet?

Blendi Fevziu: Po jo more a i bëni të mira, si të provoj unë të të burgosurve se është gjynah t’ia ha edhe një lugë më pak.

Blendi Fevziu: Po hajde ma sill njëherë ta provoj. Po s’do e quash te gramatura e të burgosurve.

I burgosuri: Të japim nga pjesa jonë.

Blendi Fevziu: Më jep nga pjesa jote se ti ha.

Kuzhinierja i jep Fevziut një lugë dhe një pjatë plastike. Ajo i hedh pak fasule dhe pret ‘gjykimin’ e gazetarit.

Blendi Fevziu: Kjo është darka që shërbehet në burg. Të mira i paske bërë, i paske hedhur ca më shumë kripë më duket.

Kuzhinierja: Po ca e duan me më shumë kripë, ca nuk e duan me shumë. Nuk e di, varet sa e shijon ti. Ti je kundër kripës me sa kam dëgjuar në televizion.

Blendi Fevziu: Nuk e kam shumë qejf, me sheqerin jam mirë. Të lumshin duart!/tvklan.al

20 Komente

 1. U
  U shofshin zagaret e Lexhendes

  Tallje tip FANTOMAS.

  1. C
   Cufe

   Ky pelqen me shum MUTIN

   1. C
    Cantarutti

    Me rrot kari se ky Fantomasi se bo nona

    1. D
     Davidi

     Te bien flokët nga kripa.

     1. T
      Tiku

      Sa t'jete ai rob qiri drejtor i burgjeve admir abria te burosurit do vriten me njoni tjetrit. Se shpton dot anjeri ate gruqir

      1. T
       Trojan

       shiko se mos gjen brenda ndonje corape leshi

       1. ?
        ?

        Rrezik po i provon fasulet e burgut se ka mundësi që SPAK të hetojë dhe arrestojë Sandrin e Klanit. Dhe po qe se s'do i pëlqenin fasulet, atëherë do i'a sjellë Fevzo çdo ditë vaktet Sandrit në qeli me emrin.

        1. F
         Fero

         Po ai qe i do me pak,apo i hedh sheqer....

         1. G
          Goliku

          Sa i besdishëm që është ky Fevziu! Nuk le vrimë pa e futur hundën. Eshtë si një virus i rrezikshëm që përhapet gjithandej, vetëm për të dëmtuar shkëlqimin dhe jetën e të tjerëve. Eshtë një sharlatan i madh. Lere, pa e heq veten më i mençuri i mediave shqipfolëse.

          1. T
           Tironsi i Vorrit Bomit

           O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

           1. T
            Tironsi i Vorrit Bomit

            O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

            1. T
             Tironsi i Vorrit Bomit

             O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

             1. T
              Tironsi i Vorrit Bomit

              O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

              1. T
               Tironsi i Vorrit Bomit

               O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

               1. T
                Tironsi i Vorrit Bomit

                O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

                1. T
                 Tironsi i Vorrit Bomit

                 O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

                 1. T
                  Tironsi i Vorrit Bomit

                  O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

                  1. T
                   Tironsi i Vorrit Bomit

                   O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

                   1. T
                    Tironsi i Vorrit Bomit

                    O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

                    1. T
                     Tironsi i Vorrit Bomit

                     O Goliku thua nuk le vrime pa futur hundet. Mire mo zotni e ke por mos harro se Fevzi Qeni eshte Spiun i Sigurimit te Shtetit qysh 18 vjec. Per 33 vjet ka qene artopolanti i NonGrates Sali. Fevzo Qeni nuk ka lene zeze pa bere keto 33 vjet vjedhje , korrupson galopant , vrasje me ndimen dhe per llogari edhe te Familjes se Saliut.

                     Lini një Përgjigje