FOTOT: “Dua të luaj”, Rama zbulon projektin e ri për të rinjtë

23 Maj 2023, 13:27Sociale TEMA

FOTOT: “Dua të luaj”, Rama zbulon projektin e ri për

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se një projekt i ri i emëruar “Dua të luaj” do të shtrihet në disa qytete të Shqipërisë.

Rama ka ndarë në Facebook detaje rreth këtij projekti, i cili do të jetë një hapësirë multifunskionale për të rinjtë ku do të mund të ushtrojnë aktivitete të ndryshme sportive dhe të argëtohen.

Lezha është qyteti në të cilin Rama ka njoftuar se do të zhvillohet ky projekt.

“Këtë verë fëmijëve dhe të rinjve të Lezhës do iu shtohet një hapësirë e re multifunksionale me 3 fusha sportive, tenis, basketboll dhe volejboll, me shatërvane, kënd lojërash e sipërfaqe të gjelbër pjesë e projektit "Dua të Luaj" i shtrirë në disa qytete të vendit”, shkruan ai.

9 Komente

 1. S
  Shqipëtar!

  Një nga nismat më të mira! Urime dhe uroj të bëhet në çdo qytet.

  1. A
   Atleti

   Bej ndonje pist atletike, or ti............ Edhe ato pista te stadiumeve po i prish.

  2. T
   TURIEMIGR

   E DUAM APO SE DUAM E DONI APO SE DONI ESHTE BERE NJE NJE PUNE E MADHE NE RIPERTERITJEN E QYTETEVE , NE KTE SHQIPERI QE JU SHKATERUA INDUSTRIA,NGA QOFTE LARGET E P,D. TURIZMI ESHTE NJE NGA INDUSTRITE ME FITIMPRURESE . DHE KJO NISEM PER SPORTIN PER MENDIMIN TIM DO SJELLE SHUME ZHVILLIME NE SPORT. KEMI SHUME TALENTE , QE SKANE MUNDESI REKLAMIMI

   1. T
    Toni

    Shqiptaret e kane alergji gjelberimin. Vetem beton shoh ne foto.

    1. T
     Teni

     Hallall plako, keshtu vazhdo.

     1. T
      Teni

      Hallall plako, keshtu vazhdo.

      1. T
       Teni

       Hallall plako, keshtu vazhdo.

       1. T
        Teni

        Hallall plako, keshtu vazhdo.

        1. T
         Teni

         Hallall plako, keshtu vazhdo.

         Lini një Përgjigje