VIDEO/ “Defender Europe 23”, Rama: Bashkoheni sot në ngjarjen më të rëndësishme ushtarake në sheshin “Nënë Tereza”

22 Maj 2023, 09:12Sociale TEMA

VIDEO/ “Defender Europe 23”, Rama: Bashkoheni sot në ngjarjen

Shqipëria do të presë për herë të dytë stërvitjen më të madhe ushtarake në Evropë, “Defender Europe 23”.

Stërvitja e përbashkët shumëkombëshe do të zhvillohet në Tiranë nga dita e sotme, 22 maji deri në 3 qershor.

Në lidhje me këtë ka bërë edhe një postim kryeministri Edi Rama, i cili u bënë ftesë qytetarëve të bashkohen në në ngjarjen më të rëndësishme ushtarake të vitit #DefenderEurope23 ku trupat dhe mjetet ushtarake amerikane, shqiptare dhe partnerë zbarkojnë në Tiranë në sheshin “Nënë Tereza”.

“MIRËMËNGJES   dhe me ftesën që të bashkoheni sot në ngjarjen më të rëndësishme ushtarake të vitit #DefenderEurope23 ku trupat dhe mjetet ushtarake amerikane, shqiptare dhe partnerë zbarkojnë në Tiranë në sheshin “Nënë Tereza”, ju uroj një javë të mbarë ”, shkruan Rama në postimin e tij.

17 Komente

 1. P
  Pordhaci paUshtri !

  qe te mburresh me ate qe s'te takon fare Ty si Shtet e Qeverri eshte jovetem pyfytyresi . Ky shtet ka qindra Probleme ,Greku ben cfar i do bytha ne Shqiperi me Monoritaret e fisinKafica duke i peedorur si Kamikace ne Shqiperi , Gjapri Janullatos zvarritet Fronit te Atdhetarit me te Madhe Shqiptare te te gjithe Kohrave Imzotit Fan Noli , _krimineli Bejleri lejohet te kandidoj ne HImare per Kryetare Bashkie dhe Greqia ja arrin Objektivit te saj ,mbasi ka financuar e perdorur Shantazhe duke derguar Emigrantet te votojne Kriminelin Bejleri ne Himare , e KM merret me Video lol !!!!!!!!!!!!!!

  1. t
   toni mavrija

   Prisni tani arrestime te bujshme.

   1. B
    Besa

    Ushtaraket kane nje rol te rendesishem ne shoqerine tone dhe ne mbrojtjen e vendit

    1. t
     titi

     suksese te gjithe ushtarve te shqiperis

     1. t
      tosi

      kjo do te rrisi shume nivelin e ushtris shqipetare

      1. y
       ylli

       nje event shume i mire per te rritur nivelin e mardhenjes me shtetet antare te natos

       1. E
        Era

        qytetaret duhet te shkojne dhe te shohin mjetet me te cilat sterviten ushtrite me te mira te botes

        1. I
         Ina

         Nje ngjarje qe ndodh per here te dyte ne vendin tone

         1. K
          Klea

          Ushtaret e vendit tone do te kene mundesi te shkembejne eksperiencat e tyre me keto ushtri boterore

          1. A
           Arber

           Nese ushtria stervitet ne menyren e duhur edhe siguria ne vend eshte me e madhe

           1. F
            Fredi

            Nder dhe privilegj qe ushtrite po sterviten ne vendin tone per here te dyte

            1. K
             Kleo

             Mirenjohje per ushtrine qe po mer persiper nje rol te tille te veshtire

             1. A
              Aleksi

              Nje stervitje histore per Shqiperin????????????

              1. G
               Genci

               Suksese te gjithe ushtarve ne kete stervitje shume te rendesishme per ata

               1. D
                Drilon

                Stervitje ushtarake me e madhe ne rajon fal bashkepunimet e mira dhe mardheniet qe kemi me aleatin ton me te rendesishme ????????

                1. V
                 Vertet

                 Kenaqsi, qe jemi pjese e strukturave me te medha te paqes ne bote. NATO i jep siguri vendit tone dhe mundesi per te bere paqen ne vende te tjera. Kam qene pjese e ketyre trupave. Kam kuptuar forcen e tyre, organizimin perfekt, teknologjine ushtarake dhe harmonine e ushtarakve te kombeve te ndryshme. Kam kuptuar dhe mburrjet e dikurshme boshe, kur shanim perendimin dhe pretendonim se ishim me te fortet. Sot jemi ndryshe. Jemi perendimore.

                 1. M
                  Mos harroni, ne lufte do jemi vetem

                  Mire aleanca, nuk them jo. Po te na japin ndonje armatim per te qene. Vetem xhipa na kane dhene deri tani. Kina njehere e nje kohe ishte me doreleshuar.

                  Lini një Përgjigje