Gjergj Luca: Një përgjigje për mediat e tallavasë! Veliera është pronë e "Rozafës"

16 Nëntor 2023, 13:15Sociale TEMA

Gjergj Luca: Një përgjigje për mediat e tallavasë! Veliera

Biznesmesni Gjergj Luca ka sqaruar përmes një videoje në rrjetet sociale se peshkatarët e kompanisë "Rozafa" nuk kanë vjedhur asnjë veliere. 

Luca  shprehet se veliera, lajmi për të cilën është përhapur në mediat e "tallavasë dhe portalet cinike" siç i cilëson ai, se është vjedhur nga peshkatarët e Rozafës, në fakt është pronë e kësaj kompanie.

Ai shton se gjithçka është një keqkuptim dhe shprehet se do të sqarohet ky ngërç, sepse nuk ka asnjë llogjikë, kjo që ka ngritur Policia Kufitare bashkë me Prokurorinë. 

''Tani kjo komedia e institucioneve tona që janë lënë njëra-tjetrës që për mua është një keqkuptim dhe një pafatësi interpretimi që mua më thonë që Rozafa dhe peshkatarët e Rozafës kanë vjedhur një veliere.

Një pyetje kam, kujt ia kam vjedhur velieren? Sipas gjithë legjislacionit dhe Kodit Detar Ndërkombëtar dhe Kodit Detar Shqiptar, ajo veliere është pronë e kompanisë Rozafa'', thotë ai ndër të tjera.

4 Komente

 1. D
  DMK

  Keqkuptim do jetë ke te drejtë të kane akuzuar kot ata policet e pafytyrë Po peshkatar shqiptare s'ka? qe i paske egjiptian??

  1. t
   tarrasi

   Merua tani ua merr ne goje ketyre biznesmeneve, jo per gje po edhe ai si keta perfiton nga pushteti i Rames. A mor Mero fshatari, ti je robqiri me i madh i ketij vendi.

   1. a
    ardit

    Po ik or kar se ngele si bole youtubi....e morem vesh...Ndreka te ak bere bashke me Ramen ...meqe e ke dubel atesine...

    1. P
     Pal Melyshi

     O Luca , tani na thuaj nje gje , babaj juaj i ndjere ka qene Aktor i madh , por sic e din ti ,gjithe Shkodra dhe gjithe Shqiperia. C' fare koment keni per te qenurit Spiun i Sigurimit I Ndrek Luces???? Tani shume dyshojne dhe per JU o gjithoooolllooog qe ke kohe qe s'pushon se llapuri....!

     Lini një Përgjigje