Leja e ciklit, gazetarja sulmon Erion Braçen: Populist, nuk janë sëmundje periodat

16 Nëntor 2023, 09:20Sociale TEMA
Leja e ciklit, gazetarja sulmon Erion Braçen: Populist, nuk janë

Gazetarja Dasara Karaiskaj e ka cilësuar populist Erion Braçen pas deklaratës së këtij të fundit për t’i cilësuar menstruacionet si sëmundje dhe për t’ju mundësuar vajzave dhe grave me cikël raport nga puna.

Ajo sqaroi se ka vajza që e ndjejnë ciklin dy ditë e ka të tjera që mund të bëjnë palestër ndërkohë që janë me perioda sepse s’kanë asnjë shqetësim.

“Për sa kohë as bota nuk e konsideron sëmundje, shkenca nuk thotë që një grua me menstruacione është e sëmurë do të thotë që në kuadër të populizmit që ndonjëherë karakterizon Erionin ka shkuar përpara duke e quajtur dhe sëmundje, kështu që unë filloj që këtu të jem kundër,” – u shpreh Karaiskaj.

19 Komente

 1. f
  feminist qe 5 vjec

  O rrush, o yll o shpirt. Sa qef kam ta mbeshtjell nje feministe si ty!!!

  1. Q
   Qytetari jo dicidal

   Ti jo populiste. Eshte e vertet se mesturacinet nuk hyjne tek semundjet, por ka femra,qe kur kane mesturacione vuajne nga dhembje e kokes ,sa shpirti i tyre e di sa dhimbje kane. Ndaj zotrote qe nuk je poluliste ia ke futur kot se nuk diterke gje edhe pse je femer. Kjo do mendimin e mjekut.

   1. C
    Ciao

    Sakte, po kares nga mendja që spunon e merr lekë nga fëçka s'ke ç'ti bësh. Në vend që të vijnë këto propozime nga femrat, vijnë nga meshkujt që ua dinë vlerën.

    1. V
     Vin Karaziu

     @ Qytetari jo dicidal ik o gey pasiv t q ropt , vemje muti

    2. g
     gjinekologos

     Jam i mendimit qe per kete teme te nxehte znj.Karaiskaj mund te te japi pergjigjie te sakte z.KaraMuço si kopetent qe eshte.

     1. K
      Karadashi

      ...d.m.th me "kara" perpara i bjen te jesh specialist.

      1. N
       Nardi

       Ore po kjo sikur te jete rritur ne Peskara.

     2. h
      hiqe ate iskaj,e del mbiemet i mire

      nga mbiemri qe ka,i di mire kjo keto pune,se eshte edhe gazekare,karaiskaj

      1. *
       *****

       Une jam i mendimin qe Erioni te flas vetem per ato te vetat, dhe ti lere grate te flasin vete per problemet e tyre.

      2. D
       Dr. Gjinekolog

       Ce shtyu Bracen tu qaj hallin grave me perioda ? Ndoshta niset nga e shoqja qe i ka me shume shqetesime , por ne fakt jane raste te ralla ato qe perjetojne shume shqetesime dhe nuk mund te quhen te semura pse jane me cikel.

       1. k
        kot

        Erion Brace eshte njish... kjo fycka ne vend ta mbroje propozimin e tij, i del kunder...

        1. X
         XHEKU i Shallvareve.

         Osht katnar moj shpirt è katnaret kur hypin ne pozit happen bythesh. ????????????????

         1. D
          Deri ktu i futen hunden Politikant e poshtem !

          yyyyyyyyyyyyyt vagabondat e drecit

          1. n
           ngelet duke fyer Femrat more (....................

           Eshte me se e Natyreshme qe nqs flitet per Femren , do debatojn Femrat , njelloj sikur X - femer te fliste dcka qe do kishte te bente me "Ato" te Mashkullit , do kercenim perpjet ne s carus basha mb Te Gjatin e Ramos

           1. N
            Noci

            Mos e ka ngaterruar pushimin me ndalimin e te berit sex se duket kjo e do edhe kur eshte me perioda.Hall kur tjetri mendon per mire e hall per keq

            1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

             Femrat me mestracionet marrin pjesë në stërvitjen sportive dhe ndeshjet sportive,me përjashtimin e lëvizjes që futin muskujt e barkut në sforcime.

             1. T
              Trapajane hesapi

              Mbiemri?Shume domethenes -"kara-picka".per shkak te rrotes bije germa "P" dhe del "Kara icka"

              1. r
               rroku

               E moj Karaj.....ti do k*r....e ke te shkruar ne balle se cfar mostre je.

               1. P
                Petrit

                Pyeteni Erjonin Kur i ka kaluar périodes e fundit à ka marre leje ne parlament. Gjejeni ju se cilat jane périodes e Erjonit o popull

                Lini një Përgjigje