GJKKO la në burg Fredi Belerin, thirren protesta në Athinë: Të na bashkohen të gjithë që e kuptojnë këtë padrejtësi

23 Maj 2023, 11:30Rajoni TEMA

GJKKO la në burg Fredi Belerin, thirren protesta në Athinë:

Shoqata Himara ka lajmëruar mbajtjen e një proteste përballë ambasadës shqiptare në Athinë këtë të martë, pas vendimit të dhënë nga GJKKO ditën e djeshme për lënien në burg të Fredi Belerit. 

Ata i kanë bërë apel çdo himarjoti që jeton në Athinë po edhe çdo shtetasi grek dhe shqiptarëve të cilët e kuptojnë këtë padrejtësi t’i bashkohen në protestën e cila do të zhvillohet në orën 06:00 në Ambasadën shqiptare të Athinës.

Njoftimi:


Protesta në Ambasadën Shqiptare ditën e martë më 23 maj në orën 18:00.

Qeveria shqiptare, kundër çdo koncepti ligji, vendosi të vijojë burgosjen për kryebashkiakun e Himarës, Fredis Beleris dhe shtetasin Pantelis Kokavesis. Përballë këtij zhvillimi, Unioni i Çimarriotëve do të ushtrojë të gjithë fuqinë që mundet që bashkatdhetarët tanë të lirohen ashtu siç e meritojnë.

Ftojmë të gjithë himarjotët që jetojnë në Athinë por edhe çdo vorioepirot, çdo qytetar të Greqisë dhe Shqipërisë që e kupton këtë padrejtësi të bashkohet me ne në protestën paqësore që po organizojmë të martën e datës 23 maj në orën 06.00 pasdite në ambasadën shqiptare në Athinë.

Le të japim të gjithë së bashku mesazhin se praktikat e shigurimit nuk do të mbeten pa përgjigje.

Athinë, e hënë 22.05.2023 Shoqata e Himariotëve, “HIMARA”.

 

23 Komente

 1. V
  Vorioleshi

  Gratë i shitet o plehra por dhe idenditetin.sjeni veçse plehra qe pastruat vendin.

  1. T
   Tutori

   Grate. motrat, fene, emrat i shitet ju mongola turke. Himarjotve ja u keni marre ne goje turko lamash. Burdellot e Athines dhw rrugete italise i keni mbush me motrat tuaja.

  2. G
   Grek o Maskara . sa shum Bytha te ha °!°

   Protesta per cfar ? - Kerkon Greku qe Shqiperia te lejoj Kriminelt qe hedh ne Shqiperi dhe thyjne Ligjet e Shqiperise , dhe bejne Politiken Antishqiptare te Athines ne Shqiperi , duke mos rrespektuar asnji Moral e Ligje te Shqiperise _ ta leri te lire sepse ashtu i ha Bytha Pederastit te Athinase ?????????? ________ Ptuuuuuuuuuh funderinat e Njerzimit o Karikatura me e shemtuar e Botes Demokratike qe ne thelb s'jeni asgje gje tjeter vecse Kriminele te pafytyre ! Kujt i referohet kjo menyre absurde te ksaj Proteste ,kujt Drejtesie ? Kujt Llogjike ? Asaj te Lirise Krimit e helenizimit te trojet Shqiptare ? Jooooooooooo Grek o Maskara , kjo eshte Politike Karrnavalesh Ekstremistesh , te cilet nuk kan vend ne Shoqerine e Filozofine e Jetes se Demokracise Europiane . Shkoni e qiuni Kafshe Mesjetare se ndoshta qetsoheni dhe kuptoni se Hani Mut kot . Ambasadori i Shqiperise ne Greqi . Te dali ne Ballkon dhe dhuroj Kuti me Kondoma ,qe infeksioni dhe Histeria Greke mos te perhapet ne gjithe Greqine

   1. K
    Kambana

    Jemi me himaren ,,,me belerin ,,,,posht fashizmi ,,nacionalizmi i semur ,,,jemi me ju himarjot ,,,qeparo ,kudhs ,pilur ,vonio ,palas ,dhermi ,,piqeras ,lukov ,,,,,,,

    1. V
     Vlora.Vlora

     Je me pidhin e motres tende ,je me 300 eurot qe mer nga shteti grek qe te besh zhurmuesin ,nqs s te pelqejne ligjet shqiptare ,te mira apo te kqija ,shko dhe jeto ne greqi rrobqir ,po atje si duket s te dalin 300 eurot,ju beri dhe shetitore juve dhjareve te himares ,ju duheni hedhur ne det nje nga nje .

     1. M
      Morea

      Ta shkaperdhevsha faren e fisin o grek i qelbur.

     2. A
      Adi Krasta keshilltar i Berrishes

      Boooo se c'eshte nje Curri Curri nga koka duket provincial t'ja fusim eshte analist kazanesh nje kone e vogel qenush qe e mbane budallai A. Cani nga pas tha dicka te bukur tek analiste pamvarur deputet PD Grida Duma qe tani shqiptaret me pasaporte Greke duhet ta dorezojne ate pasi nuk kane nevoje.......

      1. H
       Hahahahaha

       Te "gjatin" me gunga dhe me "brryl"qe mos tju dali me.....ate do merrni.....legena 300.....fshatare te rendome.....e injorante....pic derra....

       1. K
        Kola

        Domosdo qe u keni lidhur kembet himarioteve Te "lire" me shtetesine dhe ate 300 euroshin , ndaj u behet presion. Ose shqiptar me nder , ose i shitur te greku duke shkelur keshtu mbi eshtrat dhe historine e lavdishme te te pareve. Eshte per te ardhur keq qe ne kartat greke te identitetit nuk shenohet shtetesia fare , por vetem kombesia greke per te gjithe shqiptaret qe e marrin ate. Ky problem duhet shtruar ne organizmat Europiane dhe nderkombtare per mohimin e te drejtave te njeriut. Ne Shqiperi shenohet shtetesia dhe kombesia. Ne rast te moszgjidhjes se kesaj ceshtjeje duhet te bejme ate qe bejne greket., te vendosim per te gjithe qytetaret e Shqiperise vetem kombesine shqiptare . Ndryshe nuk behet.

        1. B
         Baca-Bajram

         Shkoni more buke-shkal qe e keni shitur bythen grekve...!? Per c'vorioepir e keni fjalen more gjakprishur kur permendni Himaren... Vemjet dhe plehrat e ketij vendi qe shesin dinjitetin per nje Euro.

         1. T
          Tutori

          Bythen, motrat, grate, plakat i keni nxjerr ne rruget e italise dhe burdellot e athines.

         2. D
          Denisa

          Askush nuk mund tw quhet Kryetari i Bashkise, nese nuk certifikohet nga KQZ i nje shteti. Himariotet e Athines bejne mire qe shfryjne dufin e tyre pse u kap me presh ne dore kreu i agjenturse greke ne Shqiperi krimineli dhe hajduti Fredis Beleris. Edhe ne do te bejme nje demonstrate perpara ambasades greke ne Tirane per gjenocidon grek ne Camerine shqiptare dhe nje tjeter perpara kishes autoqefale shqipatre te uzurpuar nga shovinisti Janullatos.

          1. M
           Molla Omari

           Per ke Himarjot behet fjale? Ata jene ekstremiste nacionaliste greke. Himarjotet jane shqiptare. uk ka shqiptare qe mbeshtet tradhetaret si ky fytyr gomari Bjleri, ao edhe kolonelin Pi ro Dhi ma.

           1. P
            Prifti

            Tu hiqet shtetesia shqiptare ketyre we ndihen grek ode mace.

            1. N
             Nuku

             Bravo Sala , Meta karrigia mbi Atdheun. Bythqirat ja lane kopilin Shqiperise. Pastaj bejne si patriote. Duan dhe vota. Ti qije robt Edi Rama ketyre legenave qe duan vota duke shitur Himaren.

             1. D
              Dilni ne Proteste o fshatare malaga

              Shteti Grek ka ven ne dispozicion _ pije te ndryshme ,si psh ; Shishe me Uzo qe t'ju vij zeri dhe erresohet shikimi e shpertheni ne Histeri _ do keni Sallam Turqie nga 24- 30 cm te gjate , qe te djeg gurrmazin me te preferuanin e Grekeve dhe ne fund do hani Mut ne forme Hallve te Paketuar e ngrire . Na u bashkoni malaga se do clirojme Vorio Epirin . Levizni bythet nqs doni ta hani uo malaga qimarjotis ju qifte Geqia Grate o bij kurvash ,ndryshe s'beheni dot Grek !

              1. S
               Schopenhauer

               Kjo është, Burracakëri të bësh protest përpara Ambasades Shqiptare më Athinë, (në tokën e gjitonit). Dhe do ishte me , Dinjitet, që të bëjnë protesta le të themi përpara Kryeministrisë ( në tokën e vet shqipare). Protestë endacakësh!

               1. K
                Koli

                Ha ha ha,ju te Dhisni duke qesh me mengjez.Or Debilna Himariote te Gerqise,jo Shqiperise.Ju beni gabime te shumta:Ju thoni dhe Vorioepiriotet te vine,pra Jugu Shqipnise eshte Epiri Veriut per ju,.Po Cameria qe dihet nga te gjithe qe eshte Krahine Shqiptare ku hyne,ne Epirin e Veriut apo te Jugut.Po Janina eshte Greke apo Shqiptare,po Preveza.Or Himariote Greke:Fredis Beleris eshte Turp ti thuash Grek:Eshte Progonatas,eshte Pjesmarres ne Vrasjen e Peshkepise dhe i denuar nga Shteti Grek i asaj kohe:Eshte Antar i Agimit te Arte,ku te gjithe Antaret sot jane neper Burgjet Greke(eshte e lezetshme se shumica e tyre jane Arvanitas),dhe e fundit:Eshte Kapur me Ze dhe Figure duke dhene Pare per Votat qe i duheshin.Cfare Muti doni ju me?Nuk lirohet sepse bie shteti Shqiptar,pra Edi Rama iken per lesh,ketu eshte loja qe Edi e kuptoi,por e kuptoi me Vonese si i gjate qe eshte.Per cfare eshte Sherbimi Informativ Kombetar,asnjeri ne Shqipni nuk e dinin kush eshte Alfredua,pse E lane te futej ne liste.Me 2015 nuk u lejua,Pse Tani?

                1. J
                 Juliano

                 Atëherë i bie që Shqiptarët, të bëjnë protesta para ambadadës greke në tiranë, për të liruar Alket Rizain, sepse sipas nesh, është dënuar se vetëm e vetëm që është shqiptarë. . Çjan këto rrombythje, që paguhen nga ndonjë skizofren, se me këtë rast, po përfitojmë dhe po fusim dy vëndet në armiqësi apo konflikt. Është në nderin e shtetit grek, që mos të ndërhyjë në ligjet dhe kushtetutën e një shteti, aq më shumë për një odiner, ku vetë shteti grek, e ka dënuar si njeri me pasoja të rënda penale.

                 1. P
                  Patrioti shqiptare

                  Shërbimi sekret punon të shohin kur të vinë në Shqipëri si do kalojnë njerëzit e shitur le të venë

                  1. M
                   Maks

                   Atehere te ngrihen te gjith epiriotet e jugut ne protesta para ambasades greke ne tiran Pash intervistat e ca fshatareve nga himara ae flisnin greqisht para gazetarit shqiptar Dhe kjo gazetare spati guximin ti pyeste e kishin pasaporten shqiptare apo jo

                   1. S
                    SADIU

                    Mbledhur tufa e qënve në Athinë dhe mbrojnë çakalli. Ka vdekur koha e tuaj o ditëzinje

                    1. z
                     zalli

                     Se paguheshin nga qarqet shoviniste greke,keta njerz dihej,po qe te shkohej deri te perkrahja e nje greko- antishqiptari,si Beleri kjo nuk mund te imagjinohej,jo kurren e kurres, nuk behet gjaku uje, 2000votues te shitur qe vijne me autobus nga Greqia,nuk mund te vendosin per fatin e trojeve Shqiptare,ja keta kriminel anti shqiptar jane "kali i trojes"qe perdorin Greket per ç'do fushate.

                     Lini një Përgjigje