Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë me epiqendër në Burrel, lëkundje të forta në Tiranë dhe në disa qytete

15 Janar 2023, 22:50Sociale TEMA

 

Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë me epiqendër në Burrel,

 

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë mbrëmjen e sotme në disa qytete të vendit. Konkretishte raportohet se janë ndrejë lëkundje të fuqishme në Tiranë. Durrës, Fushë-Krujë, Lezhë, Korçë, Elbasan, Berat.

Sipas EMSC-së tërmeti është 5.2 ballë i shkallës rihter dhe epiqendra është në Burrel dhe 29 kilometra nga Tirana. 

Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë me epiqendër në Burrel,

10 Komente

 1. N
  Nuk ka asnje gje ..Gjera te thjeshta .

  Nuk eshte asnje gje .. Shqiptaret nuk i gjen gje ,se bejne shqiponjen me dy duart Iliri dhe Termetet nuk na trembin... Deri ne 10 balle nuk ka vend per Panik .. Vetem mos demntihen Vilat ne Lazer kete kemi merak..Se kemi aty Herojnte Kriminele ..

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Erdogan (birazereve): qafirat e mi mos e rruni hic,allahi eshte me ju,qesni sumen perpjet m'xhamie pese here ne dite e cdo gjo m'rregull...... allah uakbar. Po ju duhet ndonje kasolle/ode apo xhami po ua ndertoj baydava/gratis....

  2. N
   Nuk ka asnje gje ..Gjera te thjeshta .

   Nuk eshte asnje gje .. Shqiptaret nuk i gjen gje ,se bejne shqiponjen me dy duart Iliri dhe Termetet nuk na trembin... Deri ne 10 balle nuk ka vend per Panik .. Vetem mos demntihen Vilat ne Lazer kete kemi merak..Se kemi aty Herojnte Kriminele ..

   1. N
    Nuk ka asnje gje ..Gjera te thjeshta .

    Nuk eshte asnje gje .. Shqiptaret nuk i gjen gje ,se bejne shqiponjen me dy duart Iliri dhe Termetet nuk na trembin... Deri ne 10 balle nuk ka vend per Panik .. Vetem mos demntihen Vilat ne Lazer kete kemi merak..Se kemi aty Herojnte Kriminele ..

    1. D
     Dibra modhe

     Nuk ka pasur kurre me perpara termete me thellesi 1 km ose 2 km... Termetet gjithmone kane ndodhur ne thellesi 35 ose 40 km.... Qe kur filloi te perdoret HAARP me ane te teknologjise me baze idete e Tesles per kontrollin e motit, kane filluar te shfaqen te tilla termete... Ne termetin qe ra ne Shqiperi ne 2015 shkencetari serb deklaroi se ishin aktivizuar stacionet e HAARP ne Serbi... Une nuk them qe jam 100% i sigurt qe ky termet ishte pasoje e HAARP...Por po them qe eshte shume e çuditshme....thellesia e vatres eshte shume e dyshimte... Teza e 2, mund te jete shperthime te fuqishme nentokesore si pasoje e zhvatjes te minierave shqiptare ne Klos, ne te njejten menyre qe ndodhi ne Patos me naften....por atehere banoret degjuan shperthime te fuqishme... Nuk besoj se mund te kete termete me te tille magnitude me ane te shperthimit... Ajo qe eshte me e pranueshme per mua eshte vetem teknologjia HAARP.... Zoti na rujt dhe na mbrofte se shume kemi vujt

     1. E
      Eno

      Ca media thone 4.7 balle ca 5.2. Cila matje eshte e sakta? Nga i nxirrni keta numra se na çmendet? Nuk dijme cfare te marrim per te mireqene.

      1. b
       bujar leskaj

       sja terezit njehere te Gjiri Lalzit ja qifsha motren po vetem ne zona fakiresh qe skan buk me honger

       1. K
        Kriminelet para. ". Drejtesise "

        Jemi ne gjendje te vdesin te gjithe : Vetem do Zoti. Kriminelet ne Vilat e Lazrit mos tju ndodhi gje ,,,jo per ndonje gje ,,por mezi presim te dalin perpara "Drejtesise. ". per krimet qe i kane bere Popullit Shqiptare ...

        1. V
         Vdekje Dy Gjaprinjeve te pillit te Lalzit

         Duhen shfrytezuar ne maksimumnga Patriotet Shqiptare te tilla situata Termetesh etj si kto , qe ne Vilat e dy Kermave Toksike te Lalzit ti leshohen me Drone mbi Vila disa KG Trirol per ti pershendetur ne rrugen drejt Ferri-t

        2. K
         Kriminelet para. ". Drejtesise "

         Jemi ne gjendje te vdesin te gjithe : Vetem do Zoti. Kriminelet ne Vilat e Lazrit mos tju ndodhi gje ,,,jo per ndonje gje ,,por mezi presim te dalin perpara "Drejtesise. ". per krimet qe i kane bere Popullit Shqiptare ...

         Lini një Përgjigje