Kur do hapet tuneli i Llogarasë?

31 Maj 2023, 09:42Sociale TEMA

Kur do hapet tuneli i Llogarasë?

Elvis Berberi, drejtori i Autoritetit Rrugor Shqipar tha në emisionin GoodMorning Albanians se ARRSH ka hapur kantiere në të gjitha rrugët e vendit, duke nisur nga Rruga e Arbrit deri në Qafë Botë.

Ai tregoi se punimet në tunelin e Llogarasë kanë ecur me ritme shumë të mira, falë edhe faktit që nuk janë hasur probleme gjeologjike dhe qershorin e ardhshëm ky tunel do të jetë i hapur për automjetet.

“Në Llogara jemi duke ecur shumë mirë, më mirë se ç’ishte parashikuar pasi nuk ka probleme gjeologjike. Sezonin tjetër veror do jetë i hapur për trafikun, në qershor do jetë në funksion. 

Kemi ecur shumë mirë, tunelet janë duke u betonuar, po presim të hapet tuneli i emergjencës, është duke ecur puna me disa fronte. 

Por për të shkuar në jug, nisim që nga baj passi i Vlorës që ka mbaruar. Aksi Orikum-Dukat bëhet i aksesueshëm në fillim të korrikut”, tha kreu i ARRSH.

12 Komente

 1. B
  Bëllinda Njëshi

  Tuneli i Bela-së dmth?? Kur do hapet ??

  1. B
   Bujar Kanapari

   O "....Njeshi"! Çfar dreqin ke me Belind Kelliçin ti? Ai eshte nje miush i lezeçem qe i heq stresin lexhendes dhe babes tat Sahale, kur, kur o i mezitun na Edi Rama, mer ne dor e perkedhel miushin Belo na qimet e buta.

   1. X
    Xhindi

    E ka me Belinda Ballukun o lumemadh...

    1. B
     Bujar Kanapari.

     "Xhindi"! Falemnderit qe me kthjellove, por ndyresirat dhe maskarenjte here here duhet ti besh te kuptojne se kush jane, ndryshe dalin nga faza (nese kane, por kam frike se te gjithe ndyresirat nuk kane faze te veten. Ata punojne nen regjimin e fazes se Sahalese).

   2. K
    Keti

    Bela e ka hap qe ne Bashki

    1. P
     Prasi i Luzit.

     Atje osh kone dhe jot ome, ka kone vartese e "Bela" - s. Thu qy dhe jot ome ta ket hap tunelin atje?

   3. V
    Vlonjati

    Ku e ka pare ky qe ka mbaruar By pass i Vlores????? Edhe aq sa eshte bere, ka filluar te shkaterrohet.

    1. S
     Schopenhauer

     Është e bekuar Vlora dhe Bregu i Detit.

     1. N
      Ngavlora

      O Vlonjat ke qene andej kohet e fundit?

      1. A
       Arti

       Bypassi i Vlores ka akoma punime per te bere dhe ka shume difekte.

       1. m
        mirel

        Pune dhe vetem pune...jo llogje shqupisash ndyresira trushplare te Salikadavres.

        1. S
         SPARTAK

         su kenaqet i here o hypesit e gomereve....by passi i vlores eshte perfekt...e bera sivjet ne gusht...rruga e lumit te vlores perfekte..palase dhermi perfekte...dukat orikum e lashe ne zgjerim vjet...a ju doni rrugen e vicidolit akoma..apo me mire rrugen egnatia te 2000 viteve me pare....popull idiot...i sherben oligarkise thote dikush...normal qe nje vend qe ska oligarki ska zhvillim...jetoj ne perendim prej 33 vjetesh dhe ne shtetin ku jetoj ..ka oligarki qe cke me te.dhe kemi hyre ne periudhen qe skomandon me politika...por bankat....ne te gjithe boten.kenaquni nji here o njeres...se tirane sarande do e beni per 3 ore...apo ju doni kohen e saliut qe qe te shkoje deri ne dhermi duheshin 7 ore....popull mazokist ...

         Lini një Përgjigje