Vonesat e përsëritura të Wizz Air: Rritet zhgënjimi ndërsa fluturimi nga Madridi në Tiranë përballet me 20 orë vonesë

30 Maj 2023, 13:55Sociale TEMA

Vonesat e përsëritura të Wizz Air: Rritet zhgënjimi

Në një rast tjetër të vonesave të përsëritura, linja ajrore Wizz Air i ka lënë pasagjerët të zemëruar pasi fluturimi i tyre nga Madridi në Tiranë deri tani është me rreth 20 orë vonesë dhe akoma nuk ka asnje komunikim se kur do te kryhet fluturimi drejt Tiranës. 

Ky rast ka ngritur edhe një herë shqetësimin për besueshmërinë dhe komunikimin e linjës ajrore me klientët e saj, pasi pasagjerët kanë mbetur në pritje pa asnjë informacion apo ndjesë. 

Fatkeqësisht, ky incident nuk është një rast i izoluar, pasi Wizz Air është kritikuar në të kaluarën për vonesat e vazhdueshme, duke i lënë udhëtarët të ndihen të bllokuar dhe të pakënaqur. Vonesat e përsëritura jo vetëm që prishin planet e udhëtimit të pasagjerëve, por gjithashtu reflektojnë keq në reputacionin e linjës ajrore. 

Përditësimet në kohë dhe komunikimi i qartë janë thelbësore për të siguruar kënaqësinë dhe besimin e klientit. Wizz Air duhet t'i adresojë menjëherë këto çështje të vazhdueshme dhe të marrë masa për të përmirësuar efikasitetin e tyre operacional dhe shërbimin ndaj klientit. 

 

15 Komente

 1. S
  Skerd

  Perdite do e hidhni kete lajmin?

  1. B
   Beni

   Mire jua bejne qelbesirave na kane len rrugeve

   1. S
    Sokoli

    Mos beni ger ver kot. Hidheni ne gjyq dhe hiquni skalpin. Keni dem ekonomik, dem moral, stres, prishje biznesi, etj.

   2. E
    Emigrant

    Si duket se paska paguar gjoben kjo shoqeri aviacioni qe po sulmohet kaq shum

    1. p
     presh

     provo fluturo nje here me ate linje ne shqiperi

     1. E
      Emigrant

      Kam udhetur para nji jave Vajtje ardhje 71 euro dy persona Napoli rinas dhe kthim Kurse vjet me traget Bari durres dhe kthim 360 euro

      1. D
       Dhori

       Je fiks Emigranti. Kjo eshte. Se harrojne shqiptaret bellair e kompani te tjara qe e rropen kete popull me cmime e me cilesi, por ske cthua. Keta duan edhe lire edhe mire. Le te shkojne te blejne bileta te Lufthansa, Austria airline, British etj… qe i kane cmimet 3 fish, por skane te share sigurisht ne cilesi. Kjo rshte zgjedhje qe ben gjithsejcili, prandaj deshem treg te lire… per mua Wizz theu tabute dhe uli cmimet qe edhe “tokesoret” te kene mundesi te udhetojne me avion, jo vetem keta VIP-at… respekt per Wizzair

      2. L
       Lakra

       Provo te gjobitesh dhe ti me 2 dite vonese neper aeroportet e botes pastaj flit

      3. c
       ce

       Wizz air, kompani leshi qe nuk ka minimumin e transparences per udhetaret e saj. Keshtu me 26 maj lane ne Kukes 160 pasagjere duke pritur per te udhetuar drejt Vienes dhe asnje sqarim nga kompania megjithese udhetimi u anullua, asnje kompensim bilete deri sot asnje ndjese apo sqarim nga kompania ik e pirdhu Wizzair. Mendohuni mire dy here para se te niseni me Wizzair, jane 180 vete ne Madrid qe ka mbi 20 ore duke pritur ne stol ne aeroport per te ardhur ne Tirane .Kompani leshi hyjne ne treg.

       1. k
        kush i ka ne pronesi kto avione eshte alabak

        biznesmene tipik qe hoqen shallvaret e veshen brek me llastik

        1. Y
         Yuki

         Kompani ndyresire

         1. M
          Marsel

          Kujdes me kete linje. Nuk thuhet asgjekundi qe eshte e detyrurar te besh chekin online nga ana tjeter kur ben chekin ne aeroport mund te te thone qe skemi me vende. Nuk vene te detyrueshem Chekinin online dhe ne aeroport e kane me pagese ekstra por nuk te thone qe ske faranci qe mund te hipesh ne avion paversisht se ke pre bilete nese nuk e ke bere chkjnin online. Supporti ne tel apo mesazh nuk ekziston. Kane numra fantazem. Mashtruesa te sofiatikuar. Po lexoj edhe mesazhet me poshte. Jam i sigurte qe te gjith mesazhet positive jane nga ip e zyres se wizzair

          1. H
           Hako

           Blije bileten ne agjensi per 10 euro komision dhe nuk do ti kesh keto probleme. Cekini online eshte super i detyrueshem me kete kompani. Ka qene gjithmone dhe keshtu do te jete. Informohuni para se te beni nje bilete,ose lerjani atyre qe e kan profesion.

           1. D
            Davai

            Ik ore se ka dale e te Kerkon Fshati,,Shiko emer Hako,,Shqiperi te ndriti Fati,te zbriti muti nga fshati

          2. U
           Udhetues I Shpeshte

           Wizz Air eshte kompani e Fashistit Urban te Hungarise ,,,Ndiqeni dhe sillni Ryanair te Irlandezit dhe jepni parkingun e hambaret falas …me Hungarezet kelyshet e Russise nuk behet pune se nuk e Duan Shqiperine..Ryanair eshte kompani evropiane dhe Shqiptaret shumica ne Evrope fluturojne,,se Shqiperia nuk merr dot Licence edhe sikur te beje nje Low COST kompani se llogarite i ka sekuestruar Mafiozi i Agon Channel ..nje Gabim i Rames qe Po e paguajne Shqiptaret e shkrete 120 ml €

           Lini një Përgjigje