Çmenduria në Shqipëri: Deri në 30 mijë euro për një targë të personalizuar

9 Shkurt 2023, 10:33Sociale TEMA

Çmenduria në Shqipëri: Deri në 30 mijë euro për

Blendi Gonxhja, drejtor DPSHTRR, foli në lidhje me targat e personalizuara.

Ai tha se një targë e personalizuar në ankand mund të shkojë 30 mijë euro, mund të shkojë 300 mijë euro, por dhe 5 mijë euro.

Më tej shtoi se ka persona që janë të gatshëm të paguajnë 20 mijë euro për një targë të personalizuar.

“Një targë e personalizuar në ankand mund të shkojë 30 mijë euro, mund të shkojë 300 mijë euro por dhe 5 mijë euro.  

Dje më thanë se një person është i gatshëm të japë 20 mijë euro për targën”- tha ai.

7 Komente

 1. B
  Budallai

  Kush di te thote,ky "cmim" permban TVSH`ne ? Pra "bleresi" paguan edhe takse ? Duket shume absurde,te pakten per te gjithe ne,qe kemi te ardhura sipas kontributeve normale....... Po ndonje dok per te justifikuar kete lloj "blerje" a paraqesin ? ....... "Karem" i mire per te "kapur" hajdutet......"Budallai"

  1. N
   Noci

   Kur ka pare harami gjithçka blihet por problemi eshte se duhet pyetur te pakten si e bleu makinen se duhet te jete e shtrenjtë e pastaj per targen e personalizuar

   1. P
    Palluesi I Edvinit ne Paris

    Furgonit dua ti ve targen e personalizuar: "Elda Kurva 69" ; ndërsa kamionit "McConigal 255 000". Shoku Gonxhe Jevgu mund te me besh nje ofertë sa kushtojnë targat?. Si bakshish do te te palloj fort., aq fort sa të më tregosh se ku I ke fshehur parate, post Rozeta.

    1. P
     P...i

     Ja pershembell nje targe me emrin e pronarit, "BOLJA 1", 200mije €, i ka hallall.

     1. D
      D.Didani

      Ne Amerike eshte vetem 100$???????????????????????????

      1. K
       Kristi

       Cjane keto cmebduri..., Nje target e personalizuar .. .kudo eshte me shtrenjte se ajo e zakonshme...por no shifra te cmendura.. Mund te kete dhe targa qe mbulojne futjet ne zone me pagesa apo ne parkimet publike.. Nuk di nese parashikohen dhe keto lloj targash

       1. T
        Targe Albania

        Ne USA targe e personalizuar $150

        Lini një Përgjigje