Shqipëria “hyn në BE” nëpërmjet peshkimit

18 Mars 2023, 16:17Sociale TEMA

Shqipëria “hyn në BE” nëpërmjet peshkimit

Gjergj Luca ka dhënë një lajm për të gjithë peshkatarët duke u shprehur se peshkimi është cilësuar me pikët maksimale nga BE. 


Me anë të një videoje në Facebook, Luca shprehet se Iniciativa Evropiane e Stabilizim-Asociimit ka klasifikuar peshkimin shqiptar si parim i plotësimit të standarteve të hyrjes së Shqipërisë në BE.

“Një lajm të gëzuar dua të ndaj me ju miq. Iniciativa Evropiane e Stabilizim-Asociimit ka klasifikuar peshkimin shqiptar si pararojë e plotësimit të standarteve të hyrjes së Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Suksese kolegëve të mi peshkatarë dhe rritmi ynë le të mos ndalet”, shprehet Luca. 

4 Komente

 1. L
  Llukan elbasani

  ME PESHQ QE E KANE BARKUN TE MBUSHUR ME DROGE, SI ATA QE EKSPORTOJE ZOTROTE APO SADE GJERGJ KET SQARO

  1. M
   Mara emigrante ne Itali

   Sa mos mirenjohes je o Ndrek Luca ,te pakten nje fjale te mire per qeverine o buke shkal .

   1. E
    Eni

    Po midhja ka filluar eksportin ne BE? Kte na thuaj...

    1. N
     Noc Rroku

     Poooooo peshkaxhiu vjetër, e njef zaaanotin.

     Lini një Përgjigje