VIDEO: Saimir Tahiri përcjell në banesën e fundit babanë e tij

17 Mars 2023, 11:54Sociale TEMA

VIDEO: Saimir Tahiri përcjell në banesën e fundit babanë e

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i dënuar me 3.4 vite burgim, ka marrë një leje 48 orëshe për të qenë pjesëmarrës në varrimin e babait të tij, Bashkim Tahiri. Ky i fundit ndërroi jetë një ditë më parë. Ditën e sotme Tahiri ka “dalë” nga qelia dhe është shfaqur në krah të të afërmëve.

Vendimi për miratimin e lejes është marrë dje nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve dhe prokurori i çështjes.  Gjatë kësaj periudhe, Tahiri do qëndrojë nën shoqërinë e efektivëve të policisë së burgjeve.

Babai i Saimir Tahirit ndërroi jetë ditën e djeshme në moshën 72-vjeçare. Përmes një letër prekëse nga burgu, ish-ministri bëri publik lajmin duke thënë:

“O Ba, si nuk më prite? Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin. Të ndritë shpirti atje lart!

Mua me bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë. Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne. Sa here bëhesha gati po nuk ta thosha dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më dëgjon më: Të dua shume Ba!

Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim. Përgjithmonë!”29 Komente

 1. E
  Enver

  Person me rezikshmeri te madhe Saimiri. Na bete te qeshim. Lereni se ai eshte pasoje e klaneve kriminale Berisha e Meta,ndoshta edhe Rama. Ngushullime per Babane o Saimir.

  1. P
   Pilo Lala

   Saimir Tahiri eshte sot ne burg, sepse zbertheu grupet kriminale te Sali Berishes ne polici.

   1. T
    Torino

    Dhe e ktheu policin nga lapanjoz ne figure e nderuar!Ngushellime Saje,u prehte ne paqe!

    1. E
     Elisa e Spiros se Palit

     o Pilo cari...o te pshurrsha trurin o mumje..O jeni budallenj qe ne vend te trurit keni kashte, ose jeni te poshter.

     1. T
      Te hyfte.

      Po cke o muti te jesh me Saliun sot eshte niveli i mumjes.Sa do te keqinj atij maloku barbar nuk ja kalojne keshtu o mut i muterve te shkerdhefsha cte permban pragu.

   2. J
    Justice

    Te beri burr apo nje pice of shit sorry excuse for a man a thug dope dealer. I would love to offer dope to your son . How would you feel you pathetic pice of shit. U deserve to die in present. Your plane was to make $ millions and kill human beings. Now you can smell your own medicine bitch. Enjoy

    1. E
     Elabela

     Lol - Jailbirdy, hey….njeriu i Rames socialist….

     1. F
      FCB

      "Justice" i Sahalese! I paske gja babs, ene ai di shum gjuh t huja. Ene ai o shum i gzum qy mer pjes n varrimin tat

      1. M
       Moisi Golemi

       Kanë mësuar katunarët anglisht. Shitën gomerët e blenë ajfon.

       1. S
        Shaqo

        Komenti me i goditur

        1. P
         Posht kamionit

         Pse kot shkuam me kamion ne Angli or taj!

        2. A
         Artioni

         O anglez bathoreje fol shqip te shkerdheft deri nonen bq.leri te vdekurit se te marin dhe ty me vete .

         1. B
          Bostonian

          O justice sa “bukur” shprehesh anglisht. O idiot qe gjithmone si mungojne kesaj toke. Fol njehere siç eshte per te folur mos lësho bajga nga goja.

          1. F
           Fak Of

           Po ik o rrote kari na flet edhe anglisht si pidh seme. Dumb mfkr

           1. O
            O Rot Karri

            E paska bere “pice” fare. Ca ishte “plane” i atij? Boeing? Te qifsha anglishten o rrot kari. Meso te shkruash njehere pastaj hajde na caj karin ketu te Tema!

            1. R
             Realisti

             Si the more si the ..."die in present"?? Thuhet "prison" o koqe shqipekatundar-anglezo-amerkan hajvan.

            2. N
             Noc Rroku

             Nje kuader karizmatik me shum reputacion ne mbare vendin tone. Klanet mafioze e futen ne burg. Jam 100 per 100 dakort me Enverin . Beri lufte te madhe dhe ja ndryshoj fetyren policise. Neser kur te dali nga burgu i pari ja jop voten per deputet dhe te vendoset minister i brendshem. Pesimi eshte mesim thote populli. Ngushellime per vdekjen e babait dhe qofte i xhenetit.

             1. X
              Xibraku, pronari i trullit te laboratorit droges

              O Baja i Sajes sa mire qe shkove, se nga Turpi i tet biri keshtu shpetove / Se dhe Laborator droge u ngrit ne Xibrrak ne kohe te atij Qorri, per Lazaratizim te Shqiperise do mbahet mend ai Horri /

              1. A
               Arjani

               O xibri b.q. po kaq kara te jeni kaq trapa ju shpellaret ardh nga p...somes ju mart baba i tahirit ishalla se lahen halet e pastrohet tirona nga ju injorantet e zbritur ne qytet.

              2. K
               Kinom

               Ngushellime per humbjen e babit tuaj. Pavaresishte burgut ti do te mbetesh nji minister dinjitoz qe I ndryshove fytyren policies dhe ngrite larte figure e cdo polici. Mafiozi Sali Ilir zoti ti denoj ti hidheroj Deri ne palce. Ata kane gjithe mallkimet e popullit, vonon po nuk haron

               1. S
                Shqiptari USA

                Babalet e kriminelit Berisha dhe supermafiozit Meta ja arriten qellimit me kete cilimi qe e ndyu veten per nje makine. Do vije dita qe e verteta te thuhet ashtu sic eshte.Gabimi me i madh qe ka bere Tahiri eshte qe e coi ne hale integritetin e figures se ministrit. E uli ne nivelin e nje fukarai. Vetem per kaq mori gjithe ate ndeshkim. Pjesa tjeter eshte hakmarrja e klanit te droges se Lazaratit.Mos harroni se metastazat e kancerit Berishian te Lazaratit kane qene ne gjume ne te gjithe vendin.

                1. N
                 NDERSHMERIA

                 Ngushellime per babin Sajmir. Nuk te njoh personalisht, por si ish funksionar qe je i denuar dhe ne vendin tend duhet te ishin shume te tjere, me jep indicie te te shkruaj, qe mbaje koken lart. SPAK frigacaku nuk u muar me kriminelet qe mbare bota i njeh dhe enden rrugeve, por ndaloj te ty per te te mposhtur. Besoj se kjo ska ndodhur. Kur te dalesh sa me shpejt, zgjidhe miqesine, mos i fol cdo kujt qe te flet. Kurre mos u bej pale me eproret. Une te pakten keshtu kam vepruar dhe sot s'ja kam nevojen askujt. Jam shume ball lart dhe me ka dale shume mire. Te uroj shendet!

                 1. 1
                  1

                  Sajmiri ishte me fat.Beri nje karjere te shkelqyer qe do e kishte zili kushdo dhe jo fale aftesise se tij se ketu ka plot te rinj te talentuar shume me teper se ky,pra thash se ishte me fat.Ne fund shqip e dhjeu.Punoi pa mend dhe shkelmoi gjithcka po fati nje here te gjen

                  1. K
                   Koli

                   Ky po ben Burg Koti Fare:Sali Berisha i perfshire ne Qindra Vrasje. Burg Never: Ilir Meta Urdherues Vrasjesh. Burg Zero .Kjo eshte Drejtesia Shqiptare Plus Amerikane,i bene qejfin Sales dhe Likes,dhe iku Sajmiri per lesh.Edhe sikur te kete faj per Mbjelljen e Kanabisit ne Zona te Shqipnise,po tani nuk ka?Po Lazarati i Saliut,ku Kryetari Lazaratit se bashku me Djemte i binin 80 per qindshin e fitimit Saliut,pse nuk jane ne Burg.Shkoni Pirdhuni me gjithe Reforme dhe Ambasadoren e Amerikes qe ishte tek denimi Sajmirit ne Salle,Pse?Duhej bo nje Kurban i madh per Ameriken dhe Europen,e hengri Sajmiri se i kishte dale emri,.Hajde Qyfyre,Hajde.

                   1. P
                    Partizoni

                    Kolo ja futi Lali Eri me Lali Edushkën, se jena mësu ne partizonët ja fusim njani tjetrit. Edhe komandanti jonë legjendar ja tregoi një nga një gjithë shoqnisë së luftës dhe këta trashgimtarët bllokmenë kanë marrë huqet e tyne

                   2. Y
                    Ylli

                    Mut i ati Kak i biri = Tahiri

                    1. D
                     Dajti

                     Dukej sikur Lazarati ishte i pa prekshem, por doli nje burre trim Sajmir Tahiri qe i futi traktorin duke i hequr klanit mafjoz mbi 4 miliard E nga duart. Mbaje koken lart se populli e di se si ja ndryshove faqen policise berishiste. Ngushullime per humbjen .

                     1. X
                      XHI BU

                      Ngushellime per babain, Sajmiri ishte njeriu me i sukseshem qe i dha dinjitet policise, eshte viktim e pislliqeve mafjoze te kurdisur nga Sali Berisha e Ilir Metaj si rezultat i shpartallimit te trafikanteve te trafikut droges te lejuar e te aprovuar nga vete Berisha , ishte hakmarrje e banditeve Sali e Ilir .Mos u merzitni dhe shikojeni se hakun e Sajmirit po e paguajne sot si dy persona te diskretituar me turpi dhe faqja e zeze ,ata po e paguajne duke u delendisur para popullit e botes si dy hajdute e kriminel ,minus te demokracise me titullin Non grado ,po hetohen per vjedhjet e maskarallekun qe kane bere sot e 32 vite duke u pasuruar si te pangopur duke e lene popullin ne varferi dhe shiten sikur i vjen keq per ne.

                      1. K
                       Kukuleci

                       Ngushellime z.Tahiri ti rroni ju. Burgu i gjykateseve te Saliut per ty e pagoi babai yte i ndjere.

                       Lini një Përgjigje