Elisa Spiropali shpërthen ndaj prokurorëve që futën në burg nënën e re!

16 Mars 2023, 09:42Sociale TEMA

Elisa Spiropali shpërthen ndaj prokurorëve që futën në

Lironi Diana Bahçen! Kjo është thirrja e ministres së Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali pas arrestimit të Diana Bahçes në Shkodër, e cila u vu në pranga, vetëm 8 ditë pasi solli në jetë fëmijën e dytë. 

Spiropali e cila ngre një sërë pyetjesh në lidhje me arrestimin e nënë lehonë, kërkon që të merren masa për magjistratët që dhënë këtë vendim pa ndërgjegje e pa tru.

"Lironi Diana Bahçjen!

Cila prokurori, cila gjykatë, cili njeri, kërkon konvertimin e një gjobe në arrest për një nënë lehonë?!

Si arrestohet një grua në kushte të tilla?!

Mos janë të njëjtët që lehtësojnë masat e dënimit për burra kriminelë që dhunojnë e vrasin gra të pafajshme?!

Institucionet e reja të drejtësisë të analizojnë a ka padrejtësi sistemike në dënime ku i dobëti nuk ka ku të qahet?!

Merrni masa për magjistratë pa ndërgjegje e pa tru!", shkruan Spiropali.

26 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

  Me pelqen ky reagimi i kesaj hajdutes se doganave, por arrestimin nuk e kane bere prokuroret por policet e burrit te Dalina Ficos, skuthit Bledi Çuçi.

  1. k
   k

   Moj budalle, duke qene se nuk çon dot në burg jeten, zenin, bushtrën moniken, atehere bejne të fortin me të varferit. Shtet i degjeneruar totalisht në çdo qelizë.

   1. V
    Vranakonti

    Bravo zonja Spiropali. Hallall e pac. Nje denim i till per nje nene lehon eshte papergjegjeshmeri dhe paprofesionalizem nga njerzit e drejtesise. Turp.

   2. T
    Taipi

    Te keqen xhaxhi te gjithe ju politikanet rroni ne bote tjeter Por mos rence ne dore te drejtesis policis dhe zyrtarve te shtetit Kjo kultur filloi ne kohen e merumit SALI dhe po behet kultur pune Kushdo qe ka nje post mundohet te vjedhi sa me shume se i duket vetja budalla qe ai qe ka qene me perpara ne ate post ka vjedhur me shume Kjo eshte e keqja me e madhe e ketij vendi Dhe te gjithe e dime e filloi merumi SALI e coi ne shkallen me te larte e lavdishmja LSI e vazhdojne keta te zgjuarit e PS

    1. T
     Te pshrrsha trute Taipo

     Ehhh edhe per kte ke shume te drejte o Taipi, “FAJIN E KA SALIU”

    2. T
     Tironci

     Ne fakt eshte shume absurd dhe i pa precedent arrestimi i kesaj nene ....... Natyrisht e degjuam lajmin per "braktisjen" e femijes dhe kjo eshte e pa pranueshme,per asnje lloj morali,POR,shkenca mjeksore / psikologjia,njeh dhe pranon raste kur ne lindje nje nene peson traume psiqike,te cilen nuk eshte ne gjendje ta vleresoje as polici dhe as prokurori,aq me teper bashkeshorti dhe babai i femijes,me "formim" qe e pame te "ndjekur" nga turma e gazetareve !! I bindur qe kjo do te jete aresyeja ! Ka nje injorance te jashtezakonshme dhe qe fryhet ne menyre te pa precedente nga shtypi dhe kjo palo gazetari qe ndjek "sensacionin" pa vene trurin ne pune ! Mjeku dhe psikologu te ndihmojne dhe asistojne kete nene.Keqardhje.Tironci

     1. I
      Ilirjan

      Ne c'dreq shoqerie jetojme! Kush e dergoi ne burg, duhet te mbaje PERGJEGJESI.

      1. N
       Niku Dejes pri tropoje

       Drejtesia jone jep verdiktin per te arrestuar dike sapo del ne Fiks Fare a ku di une ne çfare emisioni, por nuk marrin mundimin te verifikojne pasurite e Kryetareve te Foltores apo Partise se Lirise, apo te fillojne procedimin per faktet se lirohet kriminel e qe vrasin e korrik jeten qofte te grave apo burrave te pafajshem. Zonje duhet te ragioni per te gjitha jetet e marra ne padrejtesi sigurisht edhe per grate Po çdo jete është e shtrenjte. Kerko joni prokurori se te filloj procedimet per vjedhje qe po e lene kete popull fukara, per hajdutet qe i vune flaken Shqiperise.

       1. I
        Ilir

        Lavde gojore Skenderbeut kjo llastikkeputura.

        1. T
         Trotski

         Znj.Spiropali e keni Doren e Gjate .Mund te ndiqni Zyrtarisht Ngjarjen Kriminale.Burgosja e lehones eshte e Paprecedente.

         1. S
          Sefer Daja

          Pse "ÇIRRESH" këtu "Donik"?? Thuj "Skënderbeut" ta përdori shpatën e të na çlirojë nga "Turqit" e drejtësisë!!! .....çja fus kot dhe un! Pa "turqit" e sotëm, Skënderbeu yt do ish thjesht një "HAMZA"....

          1. P
           Po Ministri Manja cfar Muti po han ?

           Spiropali ka shume te drejte edhe pse gjithcka tingellon Demagogji dhe totalishte e Vonuar . A nuk u denua Saimir Tahiri nga Puci qe i bene Prokuroret e Kryekurves se Kombit tre Trapojane njeri me i shemtuar se tjetri qe nuk beje dot dallimin kur i shikoje Surratet se ishin Njerez apo Kafshe ? Eshte Skenderbeu jot zonja Ministre qe nuk do Drejtesi dhe la Bordellon Dreqesi te vazhdoje te jet Vegel e Krimit te Organizuar [ salih metaj ] Dy Kryshkerdhatat e Kriminelet qe kane Terrorizuar ,shpartatlluar ,degraduar e injoruar kte popull e Shtet per 32- vjet me radhe ! ____Apo s'i dini ju kto . I dini te gjithe ,por se nuk ju ka interesuar kurre te beni Drejtesi ne kte Vend ,prandaj ikin Shqiptaret . Do qe ta mbash nji popull e Shtet ne Kaos e Kriminalitet ,ne pasiguri e Arrati ? Izoloj Drejtesine (dmth merrja Peng ) te mos funksionoje fare por i sherbeje Krimit te Organiuar dhe Ligjin e ben Krimi -Shteti qendron ne cdo rast ne Kolapse ,ne Kaos e Anarshi ,pikerishte cfar shohim e lulezon kto 32-vjet ne Shqiperi . _ Nuk arrij te kuptoj me cilin Surrat KM derdellis me hy ne BE ? Dini ju c'eshte Europa ? Mesiguri qe s'eshte ajo cfar keni mesuar ne libra e gazeta ,as ajo qe keni pare ne Filma apo ne Hotelet e saj por dicka tjeter dicka Funksionale ne te gjitha Hallkat e Shtetit e qe i pergjigjet ne cdo aspekt te jetes Qytetarit te saj ne cdo situate .Ju jeni fundi i BOtes ,s'jeni te afte te coni para Drejtesise Dy Funderina Antishqiptare( qe per Biten e Civilizuar kane Vleren e Mutit ne WC ) -eshte e kote te "diskutosh" me ju

           1. M
            Mafia e drejtesise

            Bravo.Strukturat e drejtesise ne qytetin e Shkodres jane shume te korruptuara

            1. D
             Davidi

             Thash ndonje shperthim orgazmik...

             1. F
              Fredi

              Kjo baxhelle femer duhet te kuptone se jane milionat e saje qe krijojne nje shoqeri te tille. Nuk la k... te mjaft pa marre.

              1. F
               FCB

               Edhe e fut ne burg edhe thote nxirreni nga burgu , kjo duhet te ishte me kohe ne burg si hajdute ordinere.

               1. s
                shoqeruesi i Spiropalit

                Lironi Alda Klosin - Ky do jete Shperthimi pasardhes i shoqe Spiropalit qe nga nje shperthim i ngjashem ka siguruar edhe vendin e Nderit prane Timonierit (...kur uleriu "Edi Rama eshte Skenderbeu i shekullit 21" ...)

                1. V
                 Vk

                 Kemi gjykata ne jo llafe. U qifsha rracat e ku ti kini.

                 1. E
                  Elisa-beth Spiropalikari von de Prrenjas

                  Une tall bythën me ju dele, dhe ju e merrni seriozisht. Po ku më rruhet mua "pula e detit" që eshte bere fokë deti qose nga vibratori qe me bleu Skenderbeu ne Ukraine. Per ate qe e burgosen me foshnje 8 ditëshe mora vesh qe voton per PD. Aty te kalbet. Ika tani se me kruhen thonjte nga zhuli. Ai Benet Beci si lan dhëmbët kur me lëpin...gishtat e këmbës. Puç puç për higjenë do shkoj të ndroj thonjtë në qivaçanën e Surrelit

                  1. B
                   Bam Bum

                   Komenti yt dhe Ti keni vlere zero…nuk ndryshon dot asgje nuk je askushi ,thjesht konsumon te skaduarat dhe rezultati tregon se paske skaduar dhe harruar te vdesesh …Ti nuk shkruan dot dy Fjali,te pakten Spiropali dicka u be ne Jete.

                  2. S
                   Sokaku

                   Qëkur vendos kjo për lirimin e të burgosurve?

                   1. I
                    Ina

                    Shume e drejte qe ngreni problemin e nenes lehone , ata fusin ne burg njeriun e dobet qe nuk ka perkrahje , me te fortit nuk u a mban .... duhet i gjithe sistemi i drejtesise duhet te jete ne vartesi te qeverise , , se po shikojme me shume po fusin ne burge njerez te ndershem e te majte , se te djathte qe jane kriminela me ne krye Sali bishen ..

                    1. s
                     shpiragu

                     Bravo ,Elisa ke shume te drejt,si nena lehon dhe foshnja 8 diteshe kane nevoj per njera tjetern.VTEM drejtesia e Plepave po ,bene skandale te tilla. Ku eshte Ministri Manja me strukturat e ministis ,cfar kontrollojn dhe bejn kur drejtesia shkel ne menyr SKANDALOZE ,ligjet ,mendimin njerezor dhe lirit themelore te nje Nene lehon.Vellezer dhe motra qe komentoni ne raste te tilla ,te jeni te bindur se cdo vendim i kesaj natyre ka prapavij politike nga MAJMUNET e drejtesis te cilet duane me cdo kusht te rrisin pakenaqesit dhe corodisin njerzit tani ne prag te zgjedjeve vendore.E shkruante sh mire nje komentues ,se nga gjyqtaret si treshia tropojane qe denuan Saimir Tahirin mund te presesh gjithcka ,por.......DREJTESI .....KURRE jo .

                     1. S
                      Shaleshkurteri

                      Moj Elisa ne boten e cudirave. Kjo eshte drejtesia e promovuar nga Pamela,e motra e zevendes shalegjatit. .

                      1. D
                       Dani

                       Elisa mos i deno ne gazete ti denimin ne gazete lerua gazetarve ti je pjese e qeverise dhe puno ne qevri qe te behet puna mire a keni minister drejtesie atij ti kerkoni llogari per punen qe paguhet dhe te merrni masa per te gjithe prokuroret gjykatsit e te gjithe punonjsit publik qe nuke zbatoin ligjet qeveria paguhet per gjithe mirmbarvajtin e puneve ne tern 1 ne drejtesi 2 bujqesi 3 shendesi e keshtu me radhe mos u anko si Si Erion Brace ankesat i ngrini ne mbledhiet e qeveris dhe jo te beni lajme ne gazeta.

                       1. V
                        Vaso Pasko

                        INDINJATA E ZONJES SPIROPALI ESHTE INDINJAT E GJITH POPULLIT QE KA DEGJUARER NENEN LEHONE, PER AKTIN KRIMINAL TE NJRZVE PA TRU E PA SHPIRT ME DIPLOMA JURISTASH.LIGJET I KANE BER GJYKATESIT NDAJ NUK KA LIGJ NE BOTE TE DETYROJE GJYKATESIT PA TRU, TE DROGUAR E TE PAGUAR PER DENIME TE PA DREJTA BILES EDHE KRIMINALE SI RASTI NE FJALE QE KANE BURGOSUR NENEN LEHONE DHE LIROJNE KRIMINELAT E ALABAKET E RRUGEVE. GJYKATESIT E NENES LEHONE NUK KANE MENDUAR AS PER FOSHNJEN KUR KA AQ SHUME FATE SE FOSHNJAT I KANE MESHIRUAR E NDIHMUAR EDHE KAFSHET E EGRA TE PYJEVE BILES EDHE UJQERIT E LUANET. KETO JANE JO VETEM NGA LEGJENDA POR EDHE NGA FAKTE TE FILMUARA TE DITEVE TONA.

                        Lini një Përgjigje