Aeroporti i Vlorës do të menaxhohet nga Mynihu

15 Mars 2023, 20:00Sociale TEMA

Aeroporti i Vlorës do të menaxhohet nga Mynihu

Aeroporti i Vlorës, një nga projektet më të rëndësishme për jugun e vendit, do të menaxhohet nga Aeroporti i Mynihut.

Kjo marrëveshje u arrit në Ekspozitën vjetore të Terminalit të Pasagjerëve 2023 në Amsterdam, ku u bë me dije se Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës (VIA) iu bashkua si partner operativ dhe menaxhues, Aeroporti Ndërkombëtar i Mynihut.

Të pranishëm në takim ishin përfaqësuesit e Mabetex Group, aksioneri kryesor i Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës, Valon Lluka dhe Korab Toplica, si dhe përfaqësues të Aeroportit të Mynihut, Lorenzo Di Loreto, Lutz Ëeisser dhe Sebastian Selmeier.

24 Komente

 1. M
  Monika Putanova

  Ore prape me keta gjermanet ju? A nuk vute mend nga Aeroporti Nene Tereza qe Gjermanet te marrin shpirtin me cmimet e larta?

  1. p
   preshevali

   Jeta dhe kualiteti kan çmim.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Ik ti o legen, perdori atje ne ate halene tende kete lloj mentaliteti Duhet te ngrihet gjithe Vlora ne Proteste kunder menaxhimit nga Gjermanet Gjermanet jane vampira, jane hajdute te papare , se vendosin cmime super te larta . Ngihuni ore ne proteste , Biles bllokoni punimet, mos i lejoni fare te punojne nqs ja japin Aeroportin gjermaneve

  2. P
   Pilo Lala

   Nje kulture me shume per Shqiptaret. Shembulli i kultures punes gjermaneve eshte perfekt. Gjermanet do i bejne njerez Vlonjatet. Nuk ka por.dhe me Gjermanin.

   1. M
    Mondi Vlore

    O pilo palla ! Perse mendon se vlonjatet nuk qenkan njerez dhe dashka te na i beje gjermani te tille? Çfare te kane bere vlonjatet? Te kane leruar fisin?

    1. P
     Pilo Lala

     Nuk eshte opinion, eshte fakt qe ju Vlonjatet keni por.dhe, jeni hundperpjete, nuk punoni. Harruat qe mbi gjysmen e pallateve te Skeles i kane bere te tjeret? Te gjitha investimet ne Vlore i marrin firmat jo-vlonjate, ? Une kujtova se fola per te miren e Vlores, po keto lloj komentesh nga ju, tregon qe nuk keni plan te ndryshoni. Sa per te leruar fisin, eshte e vertete, na kane leruar, ju kemi leruar, se andej kemi krushqite.

     1. R
      Raimond vlonjati

      Ik ti o legen te dhejfsha rracen, LALUC I QELBUR Do na tregosh ti zvarranik, se ca duhet bere . Vlonjatet kane te ardhurat me te larta ne Shqiperi, dhe kjo per shkak se punojne me shume se te tjeret .

    2. v
     vlonjati

     na rruafsh topet o Pilooooo

    3. T
     T

     Qekur sinan idriz qenka Ber Munich??

     1. E
      Eshte kjo _Kolonizimi i Ekonomise Shqiptare !

      Persew duhet te menaxhohet nga Te Huaj ?

      1. P
       Protestoj dhe jame Kunder ktij vendimi antishqipta

       Nji Jave pas Kurorezimit te OTTO-s Princit te Bavarise djalit te Mbretit te Bavarise _Ludwig der X _ Otto urdheroje Ushtrine mercenare ardhur nga Turqia (Greke turq) te zhdukin Emrat e rrugeve ,te Qyteteve ,te Fshatrave qe ishin te gjithe Shqiptare /Arvanitas dhe i zevendesoj ato me emra te trilluar Grek ne Laboratorin e Bavarise ku u krijua edhe Historia e gjuha greke ,qe flasin sot . Urdheroj ,te ekzekutoheshin ata Arvanitas qe do Flisnin ne publik gjuhen Shqipe , interrnoj dhe vrau me Terrore nji pjes te madhe te popullsise Shqiptare /Arvannite ,sidomos ata qe kishin qene Prijsit e Revolucionit qe cliruan Gerrqine nga Turku lol ! Nuk lane Gjenocid pa ushtruar kunder Shqiptareve i cili nuk e ngopi Bestien Naziste deri ne ditet e fundit te LIIB duke urdheruar sipas Testamentit te Otto-s Spastrimin Etnik te gjithe Camerise te Muslimaneve Shqiptare madje edhe atyre Ortodoks nqs nuk do pranonin te Deklaroheshin Grek dhe flisnin vetem Greqishte ! _________- Djalli ndryshon Kostum e Menyren e te Folurit por kurr Zakon ai vepron ne cdo situate ate cfar ka ne gen e gjak .

      2. P
       Phoenix

       Ore lereni Mynihun juve, se kur te vije koha, dhe vete Mynihu do te manaxhohet nga Moska ose Pekini.

       1. E
        E verteta dhemb....

        Pasardhesit e dobiceve te sullton Muratit ne pazare me pasardhesit e SS-ve, perfundimi: mjere kolotripida e tourkoalvanos-it..... allah uakbar!

        1. M
         Mondi Vlore

         Edhe ti qe hiqesh "qelibar" pasardhes dhe dobiç i sulltanit je mor fisqir qw ndyr ç'do here qe behet diçka e mire per Shqiperine!

         1. J
          Jorgo nga Burreli

          Po e verteta dhemb... , sepse nuk doli asnje Qirje nga Gerqia qe ta menaxhoje. Menaxhimi do koqe , dhe ato ju palikaret e Gerqise i keni ne sumatriçe. Hihihi

          1. N
           Neandertali i shpellave bizantine te mesjetes

           "E verteta......" Sa keq ta paske futur turku ty dhe familjes tende o i gjore ....hiqesh sikur ke inat me shqipot, po e dime nga e ke babane dhe origjinen kopile. Vazhdo keshtu dhe do shkaterrosh melcine, jeta eshte e shkurter ,jetoje, edhe pse e paske shume te trishtuar....

          2. P
           Prit

           Pritni se mose dalin proplem të tjera dhe tërhiqen. Po le të shpresome

           1. I
            Isa

            Bravo Suksese

            1. P
             Phoenix

             Dhe dicka. Futeni e fiksoheni mire ne kaptine. AEROPORTI I VLORES PO NDERTOHET PER QELLIME USHTARAKE, I KAMUFLUAR SI VEPER CIVILE. E KUPTUAT? Tani vazhdoni dozen e perditshme te mashtrimeve dhe dezinformimit.

             1. a
              alphade

              Maloke derrash lereni Edin te ndertoje Shqiperine dhe pastaj merrni te gayshem pushtetin dhe beni qejf :”Pi raki ha tule mishi sic ben xha Dervishi…..!!!

              1. H
               Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

               Me ne fund nje investim i huaj. Por ky nuk është prodhon. Është vetem shërbim. Shqiperia ka nevojë per rritjen e kapaciteteve prodhuese. Por vetem se qytetet e Shqiperise jane mbushur me dembelë. Njerez qe rrinë vetem neper kafene. Ata qe punojne Jane ata qe quhen ose gjoja fshatarë, ose gjoja "malokë". Ndersa demek qytetarët, trashin barkun, dhe happen bythësh me dy klase shkollë. Ndersa fshataret dhe malokët mbajne Shqiperine me bukë. Pordhacët kane edhe gojë te shajne malokët, a thua se vetë jane shumë të zgjuar.

               1. R
                RAIFI

                Kështu kur qeveria ka shpirtin e shitur dhe është e korruptuar gjer në fund nga ryshfeti shet të gjitha asetët e vendit:kromin,naftën ,aeroportet e çka jo tjetër.Shitën sepse kompanitë e huaja u japin qeveritarëve ryshfete të mëdha dhe nuk mbetet gjurmë.

                1. Harilla

                 Gjermabet te rjepin na çemimet e larta

                 1. G
                  Gentjan m a laj

                  Eshte gjeja me rendesishme per te gjith ne se do te shkojme ne vendin tone. Flm shume edhe shpresoj te mbaroj sa me shpejt urime

                  Lini një Përgjigje