FOTOT/ Rama publikon pamjet: Bubqi i rilindur pas rrënimit

15 Mars 2023, 10:12Sociale TEMA

FOTOT/ Rama publikon pamjet: Bubqi i rilindur pas rrënimit

Kryeministri Edi Rama ju ka uruar të gjithëve një ditë të mbarë me pamjet e Bubqit me banesat e ndërtuara pas tërmetit të 26 Nëntorit 2019.

Në postimin e tij, Rama shkruan se Bubqi është rilindur pas rrënimit teksa shton se godina e ndërtuar do të ofrojë të gjithë shërbimet publike, teksa ka përmendur edhe palestrën dhe amfiteatrin.


“Dhe nga Bubqi i rilindur pas rrënimit, tashmë edhe me godinën që do të ofrojë të gjithë shërbimet publike, si edhe me shkollën e re, palestrën e amfiteatrin aty pranë, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Kryeministri Rama në Facebook.

27 Komente

 1. L
  Lam Qafoku

  O Edo, je i modh mre bab. Nga ballokumi per pleqnin dje, njimo te bubqi. Mos mre bab mos, u lodhe raskapit tuj menu për ropt. Njimo katunart e bubqit ene pleqt do ulen dyst e bojn gazep. Allahile nalt fort ke shku ti çuno po shife se mos bish ene vallahi ke me bo shamat t’modhe.

  1. A
   Arbër

   Ik o trap, katundar i trashë Tirane! Nuk bëheni njerez ju, jo, sado t'ua bëjë Bubqin që as në ëndërr nuk e keni parë ashtu. Haxhi Qamilë të pjerdhur!

   1. D
    Dauti

    Lavdimo, futi i cinare me te dredhe ene mos ha mut se ste bo mire.

    1. L
     Lam Qafoku

     Shif shif Dauti. Po mre bab po, çar po m’duhet muti. Masanenja ku me e gjet se vallahi e keni sos ju tuj knu e ra karadyzenit fort me fjal t’omla p’çka ngrefi qeverrija.

   2. V
    Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

    Geto !

    1. H
     Hako

     Duke komentuar shijen tende, te jep iden e vendit ku je rritur. Nejse, gjithsesi ajo ne foto mbetet vend model per te jetuar.

     1. N
      Namir Dhaja

      Ty hako, komplimente për zellin profesional prej patronazhisti. Sidomos per fjaline e mire menduar ”vend model për të jetuar” Une me modesti do të deshiroja ti shtoja mendimit tënd shumë origjinal edhe pak fjalë per te konsoliduar idenë; vend model per te jetuar por po pate litar var veten.

      1. t
       tetovari2

       Po akoma nuk je varë?Varu një orë e më parë,se si ha palla askujt nëse shkon për lesh.

      2. V
       Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

       Dalina ti je zemer?

     2. S
      Studenti 1

      Realizimi i projektit te rindertimit në fshatin Bubq, Krujë, eshte shume i bukur në pamje te jashtme, por nese do pyesni : 1). Sa familje banojne ne ato shtepite?? 2). Sa banore kane marre shtepi ne keto banesa dhe pallate?? 3). Sa familje te demtuara nga termeti i 2019, jane akoma pa shtepi ne ate Njesi Administrative? 4). Sa sherbime do te merren ne ate godine (moderne nga pamja e jashtme), nga nje administrate inkompetente dhe nepotike qe do sherbeje aty??? 5). Sa mjekë sherbejne ne kete Njesi Administrative??? 6). Sa nxenes mesojne ne shkollen (super te madhe) te ndertuar ne kete Njesi Administrative?? Pamja e jashtme dhe shpenzimet e kryrera ne kete fshat per rindertimin e pasajove te termetit 2019, nuk shkojne fare me realitetin qe ekziston ne kete Njesi Ad. Pergjigjet mund ti merrrni po te shkoni prane banorve te kesaj Njesie Administrative.

      1. k
       klodjan

       BUBQI i besit eshte super , se likja si kishte bo kurre

       1. t
        titi

        shume bukur

        1. t
         tosi

         e mbrajti premtimin bravo

         1. y
          ylli

          ndryshim si nata me dite nga cishte

          1. M
           Mondi

           Nje ndryshim i madh per bubqin i cili ka rilindur perseri

           1. R
            Rita

            bubqi ka mare nje pamje tjeter fale ketyre investimeve qe ju keni bere

            1. z
             ziko

             Qeveria e Rames ka bere te mundur rilindjen e Bubqit ne menyren me te mire duke i rrit akoma edhe me shume standartet

             1. I
              Ira

              bravo per premtim e mbajtur

              1. B
               Bjordi

               Duke shume bukur ku cdo gje eshte ndertuar ne menyren me te mirevte mundshme

               1. p
                poli

                Padyshim qe Rama ka treguar qe fjalen e dhene e mban dhe e realizon sa me shpejte te jete e mundur

                1. l
                 like

                 Personalisht i heq kapelen Rames sepse ka bere dicka shume te duhur per Bubqin dhe per qytetaret aty

                 1. A
                  Albana

                  Shume e lumtur per gjithe familjet e asaj zone

                  1. I
                   Irdi

                   Puna flet vet, bravo e madhe

                   1. i
                    indrit

                    keto foto tregojne se si ka rilindur serisht bubqi. u be akoma me i bukur

                    1. o
                     oni

                     bravo i qoft bulqiza do marri zhvillim te madhe

                     1. A
                      Area 51

                      Paska dal lek i madh per te hedhur mermer ne godinat qendrore , nderkohe izolimin e taracave e kan ba me kursim rrypa rrypa me ngjyra te ndryshme , me gjase do te kaloje viti dhe do te pikojne korridoret e do te plasi era e shurres ne cdo kat , ashtu si ndodh gjithmone ne kesi rastes

                      1. K
                       Koti nazeraj

                       Area 51 shura dhe muti te zente ty koke mangall.

                       Lini një Përgjigje