FOTOT/ Rama publikon pamje nga punimet, ja si duket Piramida e Tiranës

13 Mars 2023, 09:14Sociale TEMA

FOTOT/ Rama publikon pamje nga punimet, ja si duket Piramida e Tiranës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga puna që po bëhet për transformimin e Piramidës në Tiranë.

Piramida së shpejti do të jetë gati dhe do të jetë qendra më e madhe e teknologjisë digjitale në Ballkan.

“MIRËMËNGJES dhe me punën e përditshme në kantierin e Piramidës së Tiranës, e cila së shpejti do të jetë gati për qendrën më të madhe të teknologjisë digjitale në Ballkan, ju uroj një javë të mbarë” shkruan Rama.

 

47 Komente

 1. A
  Ana

  Nje super projekt ku te gjithe ne te rinjte kane mundesi tashme te praktikohen dhe te mesojne rreth teknologjise

  1. K
   Kalec Dega

   Si pikturat e Eddroges.lol = LOL

   1. P
    Pr.Doc. S.B.

    Kujdes Shendetin Kalec !!!!!!!!!!!!!!!!! Urretja per te miren eshte e demshme per shendetin Tuaj !

   2. S
    Suksese në jetë

    Të rinjtë do kenë mundësi të praktikohen dhe pastaj të emigrojnë si përherë, se postet janë vetëm për militantët dhe miqtë e partisë.

    1. S
     Selim

     Postet? Per cilat poste e ke fjalen per ato te facebook? Se pune ka sa te duash dhe mos u anko kot. Post, ne kuptimin e fitimit pa djerse po duhet te jesh militant. Atehere ste ngelet vec te lutesh zotin te fitoje Sala te kapesh ndonji post.

    2. M
     Mal Cori

     Ato hekurat e kangjellave prej hekuri me saldim,për turp................. As në fshat nuk po i bëjnë më të tilla....................... . Po ka shumë materiale moderne për të bërë brez mbrojtës dhe zbukurime parmakësh e parvazësh........... . Injorancë e gjallë.

    3. g
     gerti

     si me magji do jete gati perpara zgjedhjve qe te jete kujtim i fresket ne mendjet e popullit ......po ju te gjithe njesoj jeni ke dreqin kujtoni se do genjejni pervec militanteve tuaj te verber dhe te kapur

     1. L
      Lirika

      Veprat qe duken sheshit nuk jane genjeshtra . Ata qe kane sy i shohin , ata qe jane te verber nga mllefi nuk i shohin .

     2. k
      k

      O Don Kishoti i lanës, shiko se Po mbarohet populli nga vrasjet, qarkullimi, krimi, braktisja dhe korrupsioni. Duke qenë se do mbetesh në pushtet per kohe të gjate, jepi zgjidhje ketyre problemeve jetike se piramidat dinin ti ndërtonin faraonët egjiptianë. Ju jeni vetëm me mbjellë hashash.

      1. t
       tetovari2

       Po ti çka je duke bërë për Shqipërinë? P.S.Kjo vlen për të gjithë shqiptarët,pra edhe për mua!

      2. B
       Besa

       Shnderrimi i piramides ne nje qender digjitale do na zhvilloje edhe me shume si vend

       1. E
        Era

        Rikonstruktimi i kesaj piramide do e beje edhe me te pelqyer vendin tone pasi arktitektura dhe funksioni i saj i terheq vemendjen te gjitheve

        1. B
         Bukpjeksi

         E don me qep apo pa qe suflaqen

        2. Q
         Qytetari

         Vazhdo lale, me then te drejten i ke dhene bukuri Tiranes dhe gjithe Shqiperise. Po te duhet te besh edhe ca ndryshime ne qeveri, se po te punojne prapa kraheve disa edepezezer/e, je i pa arritshem deri tani.

         1. K
          Komunist me Rolex

          Jepet me koncesion baza ushtarake ne Sarandë, inceneratorët paguhen kur pronarët jane ne kerkim, 2 Tece lundruese në Vlorë nga 90 mije euro dita nuk punojne shtepia e tigrit bastiset 30 mije euro dhe vibratore! Asnje fjalë nga "media e pavarur" Tema Vetem saliu plak dhe "bëmat" e qeverisë

          1. I
           Ikir

           Edhe Kili eshte i bukur. Por varferia jashte qendrave eshte ekstreme. Nderkohe qe ky birboja i kriminelit poetvrases nderton jashtezakonisht shtrenjte per xhepin e tije, bujqit jane pa kompesim, femijet shkollave pa ngrohje dhe pensionistet nen minumumin jetik. Ky pushtet hajdut do djegur e do shkulur qe te marre arratine.

           1. E
            Eni

            Po shyqyr...keni 10 vjet...

            1. U
             USA

             Bravo Edi Rama Ja nderrofe faqen Shqiperise E bere nje vend europian

             1. A
              Aldo

              Po te shembej aty do dilte nje lulishte shume e bukur, Tirana ne qender kishte nevoje per hapesira dhe jo per imitime afrikane

             2. P
              Pushteti i Varferise

              Skena nga filmi "Lulekuqe mbi mure " Karabinieri italian : Fshini parrullat femije...se do tu jap nga nje STEME! E jetimet e varferuar pergjigjen : Nuk duam STEMA...ke ndonje cope Buke? (c'do ngjashmeri mes Karabinier italianit dhe Ram Edroghanit nuk eshte vetem rastesi)

              1. V
               Vlora.Vlora

               cdo dite nga 5 vrasje ne dite ,dhe na krekosesh more fendurine e rilindjes ,drejt SPAKUT je me bundren xhacka per bazen ushtarake ,do te vije ora dhe ty ,por te paret sala dhe meta

               1. A
                Aldo

                mezi po presim perfundimin e ketij projekti ku me siguri do te dale ashtu sic ju keni thene

                1. T
                 Toni

                 e keni transformuar tiranen ne menyren me te mire

                 1. Y
                  Ylli

                  nje projekt qe do e beje tiranen akoma me terheqese per turistet

                  1. P
                   Pikaaaaa, pika!!!

                   Nje mut i madh ne zemer te Tiranes!! Duket si nje masiv kioskash informale!! Ndryshoni emrin se vec piramide nuk eshte me!!!!!! Dhe me cfare kosto!!!! Zot, sa kokeulur qe jemi. Dhe ti o @Besa pret te te zhvilloje grumbulli i betonit? Kjo te paska munguar qe ke ngelur ne primitivizem :) (qesh se nuk qaj dot). Ndersa ti moj Era e ti USA ngelet me koken poshte, duke i lepire kembet te huajve, nuk mendoni per veten po si te kenaqim te huajt!!! Pikaaaaaa, pika!!!!!

                   1. z
                    zot fale piken !!

                    pikkkkkkkaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!! Kujdes se te bie pika!

                    1. C
                     Ceni

                     Pikaaa, bolet nuk dine c'eshte e bukra. Dikur ish presidenti vendit protestonte kunder nje kendi lodrash per femije te Liqeni. Tani tiransit, bashke me femijte shkojme atje per argetim. Kurse ti terbohesh nga nje veper aq dinjitoze sa nuk shahet. Si idiot qe je ville helmin e shpirtit tend se s'di cfare te thuash.

                    2. S
                     Sorry

                     Rrofsh o kryeminister, nuk duam as pensione, as ngritje pensionesh vetem piramida dhe juve mos u zini...

                     1. P
                      Perpara Drejtesise fajtoret e Armeve..

                      Shqiperia eshte ne rruge te drejte ,ne krahason me te kaluaren..Shumica Jane te kenaqur me ato mundesi qe ka shteti ..por lufta per luftuar Kriminelet Si Kriminelet e thjeshte apo dhe ato Kriminele Politikane qe Ju hapen rruge ketyre Krimineleve pasardhes.. Policia Si gjithmone ka punuar dhe punon,,duket qe shumica nuk largohen ne drejtim te pa ditur Si dikur ne kohen e Penecilines qe ngrohte bythen ne Hoxhakun e Dulles dhe dogji nje Shqiperi qe pasojat po i jetojme akoma nga vrasjet qe ndodhin cdo dite . Nga Armet qe Ju dhuruan nga keta plehra dhe Qytetaret e thjeshte vriten cdo dite..Se vere keta plehra mbrohen dhe ne WC me Bodiguarte te paguar nga vjedhjet kolosale qe kane vjedhur..plasini ne Burg keta plehra qe nuk mbajten pergjegjesi Ligjore per hapjen e Depove , mos flasim per vjedhjet apo dhe djegien dhe Shkaterimin e gjithe Shqiperise ..

                      1. P
                       Perpara Drejtesise fajtoret e Armeve..

                       Shqiperia eshte ne rruge te drejte ,ne krahason me te kaluaren..Shumica Jane te kenaqur me ato mundesi qe ka shteti ..por lufta per luftuar Kriminelet Si Kriminelet e thjeshte apo dhe ato Kriminele Politikane qe Ju hapen rruge ketyre Krimineleve pasardhes.. Policia Si gjithmone ka punuar dhe punon,,duket qe shumica nuk largohen ne drejtim te pa ditur Si dikur ne kohen e Penecilines qe ngrohte bythen ne Hoxhakun e Dulles dhe dogji nje Shqiperi qe pasojat po i jetojme akoma nga vrasjet qe ndodhin cdo dite . Nga Armet qe Ju dhuruan nga keta plehra dhe Qytetaret e thjeshte vriten cdo dite..Se vere keta plehra mbrohen dhe ne WC me Bodiguarte te paguar nga vjedhjet kolosale qe kane vjedhur..plasini ne Burg keta plehra qe nuk mbajten pergjegjesi Ligjore per hapjen e Depove , mos flasim per vjedhjet apo dhe djegien dhe Shkaterimin e gjithe Shqiperise ..

                       1. e
                        elvis

                        fantastike pasi femijet kane mundesine te mesojne me shume per teknologjine

                        1. K
                         Komunist me Rolex

                         Bravo 1 sufllaqe falas sot

                         1. D
                          Davidi

                          Ka ndryshuar emrin me poshte, e ka vene Lile. Duhet dhe nje sufllaq tjeter.

                        2. M
                         Merita

                         hapsire mjaft e bukur e cila do jete ne funksion te te rinjeve te apasionuar pas teknologjise

                         1. l
                          lile

                          Kjo eshte nje pune e cila po behet ne menyren me te mire nga Kryeministri

                          1. b
                           boni

                           Cdo here e me shume qeveria Rama po tregon sesa te madhe e ka deshiren per te bere sa me shume gjera te mira

                           1. g
                            genci

                            Projekt i tille eshte shume here dhe me i rendesishem pasi teknologjia sot eshte celsi cdo gjeje

                            1. E
                             Enver

                             Mbi nje ndertese fantastike te ndertuar pothuajse 40 vite me pare nga Maestro e arkitektures shqiptare Klement Teki Kolaneci mund te ndertohen gjera dhe te behen akoma me shume mrekullira. Megjithate emri nuk mund ti hiqet dhe do te mbetet PIRAMIDA. Mire ndryshimi i destinacionit.U befte me e mira.

                             1. L
                              Leka

                              Krahas Qendrës, Pazarit të Ri, Stadiumit me kullën, Bulevardit të Ri, Parkut të rindërtuar, Instalcioni Piramida do të jetë një pasuri kulturore për Tiranën.

                              1. S
                               Sotiri

                               te gjithe qe flasin Keq per aritjet e Qeveris dhe te Edi Rames jane Shpellaret e Sali Vicidolit qe po ngordh nga dita ne dite,Keta njerez nuk duan te shohin dhe nuk duan te pranojnete mirat dhe ndryshimet qe Shqiperia po behen.Jane te verbuar nga hija e Sali Berishes dhe mendojne se koha e tij dote rikthehet.Por kjo gje nuk ka per te ndodhur kure Prandaj le te vazhdojne te lehin ,si ne emisionet e tyre ashtu edhe ne te ashtuquajtura protesta

                               1. D
                                Davidi

                                Inshallah ka WiFi gratis, se ai i Lali bythqirit eshte i mekur fare. Edi Rama ka çuar aty teknologjine, se ne shtet ja vodhen Iranianet.

                                1. k
                                 kosta

                                 Ta lumsha edi rama qe ju tregon çdo te thote qyteterim dhe vizion. Ta lumsha edi rama qe jua shalove ketyre te vicidolit dhe çepanit , ju mesove te sillen nen fre. Le te vijne verdalle se shaluar do jene deri ne 2029. U mesuan dhe ka filluar tju pelqeje, vijne vete tani.

                                 1. $
                                  $antiago-@-Chil€

                                  Ja dhe pak sa të bëhet amnistia e parave të drogës e do ta ngrenë për bythe piramidën (me gjithë sufllaqet dixhitale virtuale të djegura nga një zjarr 'aksidental') dhe do ndërtojnë kullë 40 katëshe..

                                  1. S
                                   Shqiperia Etnike

                                   Po te vazhdonte te ishte Muzeu i Enver Hoxhes, sot do ishte institucioni turistik me i preferuar i gjithe turisteve nga gjithe planeti qe vizitojne Shqiperine. Enveri dhe komunizmi iken, por historia do jete aty per mijera vjet. Nese pas dy mije vjetesh do permenden shqiptaret, egzistenca historike e tyre do te jete e pandare nga historia e Skenderbeut dhe Enver Hoxhes, pasi askush si keta te dy e lozi aq fort bixhozin me historine. Ai Muze do ti kthehet Enver Hoxhes edhe pas 200 vjetesh

                                   1. I
                                    Ilia

                                    Ke te drejte je objektiv Sotiri!

                                    1. N
                                     Nastradini

                                     Me te thene "te verteten",piramida eshte "nje kryeveper"! Ç'eshte bunkart para kesaj nje hiç..! Çdo dite Kr yne, po n'a nderton nga "nje gje te re" qe jo vetem "po i kthen"shqiptaret ne shtepi,por po i jep "leksion" dhe bangladeshasve,aziatikeve ,afganistanasve apo sirianeve,qe kane braktisur vendin e tyre nga lufta ,apo per nje jete me te mire dhe iu thote atyre me "veprat" e tij ,se kjo eshte menyra qe ata "te ndertojne",prandaj dhe dalngadale duhet "te kthehen" ne vendin e tyre. "Nuk jam i lumtur" qe kam ikur nga vendi im dhe tash qe jam per vizite ketu,"më vjen inat"qe duhet te kthehem ne Amerike,se atje ka veç punë dhe "s'të le njeri" te besh turizem ,bile "as te çmallesh "me vendin tend. Por,ka dhe nje por,"per te pare realitetin me sy",duhet te hedhesh syte edhe njehere nga vendi yt". Sepse te vish ketu edhe pse sheh e degjon brenda dy javesh kaq shume aksidente e vrasje ,qindra lypsqare te bardhe ( dje i kishe vetem me ngjyre) dhe neper tv vetem kronike e zeze dhe intriga e manipulime perverse nga "vllai modh" ne nje tv dhe shume tallava ne tv e tjera,me t'thene te drejten, duke pa si jane ndertuar shume "vepra te bukura" dhe si po ndertohet piramida dita dites ,"kjo kryeveper" dhe "ndryshimin" qe po i jep Tiranes e gjithe Shqiperise,"i harron te gjitha vuajtjet e nuk te behet me hik nga ky vend"... E ku me shku mor tamorsha..atje ku ka vetem pune dhe vetem ligje,si ne kohen e Enverit..!? Me u kthy ne Amerike, ku burgjet jane plot si ne kohen e Enverit,ku ekziston denimi me vdekje,si ne kohen e Enverit,ku njerzit ndihen te gjithe te barabarte para ligjit si ne diktaturen e Enverit!? Po pse mor vlla, shkojme ne Amerike,ku ligjet jane si ne diktature..!? "Pse na pelqejne diktaturat " xhanem dhe "jo liria qe kena sjell ne vendin tone" si në asnji vend tjeter perendimor..!? Pse ,kur ketu e kap nje mik dhe e nderton nje çiflik dhe jeton dhe si sheik,por bohesh dhe i pari vendit po dite me "majt mikrofon ne dore ne çdo tv". Edhe po re ne burg jeton me mire se fukarai dhe nese "ke pretendime",paguan e del nga burgu dhe nese je arrest shpie,ja fut "ne drejtime te paditura",me destinacion per Dubaj dhe iu thu prokuroreve bye,bye ( baj baj ) Prandaj "iu bej thirje" te gjithe shqiptareve emigrante "te kthehen "ne vendin e tyre ,por duhet ta mendojne mire ,se duhet te "pervetesojne mire modelin lindor të lirise ,modelin tallava te suksesit",paçka se u them atyre,po nuk paten miq,mos beni gabim te investoni,se do te falimentoni.Po ju them gjithashtu,se po patet shume shkolla e universitete,shume trajnime e grada,mos shpresoni te garoni,prandaj mos i deklaroni,por thoni qe skeni kap liber qe 15 vjeç,se eshte me e thjeshte nga ç'mendoni ,mjaft "miku" dhe pak by*ë"! Jo ,per ju qe nuk i keni keto te dhena ,as qe behet fjale..! Ju lutem ,ju qe keni kete mendje mos e "hani",mos e beni se do bini ne kurth..! Ah,nese" ju"jeni si "une" qe anarshine e ngaterroni me lirine,qe ligjet iu trembin,qe puna iu tremb,qe dini pak te genjeni,pak te manipuloni,pak te intrigoni,pak te vidhni dhe pak te vrisni( minimumi te pakten ,sa per te ecur perpara),eshte modeli i duhur,prandaj hajdeni me vrap ketu . Te tjereve qe iu ka marr koka ere dhe sduan te me degjojne ,"pa problem",ju perveç se do shijoni nje "menu te pasur" ditore me kronike te zeze,"mos u trembni e mos u dekorajoni kaq shpejt",se ne fund te dites ka dhe nje shpetim per ju",mjaft te perkuleni me perulsi para piramides "kryevepres se re" çdo dite dhe gjithe hallet tuaja do te perfundojne ne kosh te plehrave..

                                     1. G
                                      Genti

                                      Ka 30 vjet që bëhen projekte dhe hidhen para të buxhetit në një vepër që ishte mauzole i Enver Hoxhës dhe do ishte mirë të mbetej i tillë si relike e historisë së komunizmit me të mirat dhe të këqiat e tij. Nëse do ishte edhe sot mauzole siç ka qenë do ishte qendra më e vizituar turistike në Tiranë pa asnjë diskutim. U vodh, u rrop pa mëshirë dhe sot po kthehet në diçka pa identitet që vështirë se do rrezistojë gjatë. Më mirë të rikthehej në identitet ose të ndërtohej diçja tjetër funksionele.

                                      Lini një Përgjigje