Vjosa Park Kombëtar, reagon Leonardo DiCaprio: Historike, lumi do të rrjedhë i lirë përgjithmonë

16 Mars 2023, 09:04Sociale TEMA

Vjosa Park Kombëtar, reagon Leonardo DiCaprio: Historike, lumi do të

Aktori Leonardo Di Caprio ka reaguar pasi ditën e djeshme, Vjosa që është lumi i egër i fundit në Evropë, u zyrtarizua Park Kombëtar.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Di Caprio shkruan se lumi Vjosa do të rrjedhë i lirë përgjithmonë, nga burimi në det.

Sipas Di Caprios, i cili ka qenë lobues për shpalljen e Vjosës, Park Kombëtar, shprehet se tanimë do të ketë një vizion të ri për ruajtjen e kësaj zone

“Është bërë historia. Bashkëpunimi mes qeverisë shqiptare, shoqërisë civile dhe biznesit ka krijuar Parkun e parë Kombëtar të Lumit të Egër në Evropë.

Lumi Vjosa do të rrjedhë i lirë përgjithmonë, nga burimi në det, për ta shijuar brezat e ardhshëm. Një vizion i ri për ruajtjen globale të ujit është këtu. Urime për të gjithë ata që e bënë realitet këtë përpjekje të mahnitshme!” shkroi ai në Instagram.

7 Komente

 1. P
  Pickaxhiu

  Kaproll hidh nonji lek

  1. h
   hik er pedofil

   ____________ .........

   1. p
    pjeter

    Historike,historike!!!! Deri kur? Deri sa te dali ndonje qeverri tjeter rrumpalle,e mbas disa vite ndryshojn ligjet, i fusin nja 50 HEC-e e ja mori fund edhe "Historikja".Nuk jane gjera te pamundura ne Shqiperi,mjafton te kete leke,dhe te grasosh rrotat e duhura,eshte nje fakt kultural qe ska dreq qe e ndreq!!!

    1. x
     xha Beqo

     te Lumte Leo, dhe ti ke kontributin tend per vjosen. Propozoj qe permeti te te shpalle qytetar bderi, se ska ngele diciture p mare kete titull, jo me ti qe je figure

     1. a
      alphade

      Po kontrollin e Vjoses kush do t’a vere ne discipline se cdo vit vit mbyt Myzeqene ?! A do jepni Ju parellit ndonje kacidhe apo puro keshilla ! Hidhuni ! Hidricentralet kishin per qellim ta benin zap kapricot e tmerreshme te Vjoses kur ajo shperthen ne fushat e hambarit te bukes shqiptare..!!!

      1. E
       Erdogan

       Sa per “history” lumenjsh you Anglosaksonet e kini “ndritur”. Ka me krim dhe poshtersi qe lejoni nje Sulltan te ktheje Simbole Historike si Agia Sofia ne Xhami? Me je talleni you o colonizatore dhe hajdute hajdutet e Parthenonit dhe mijera vepra te popullit me te vjeter te Evropit atij Greke? Kini gjetur nje popull Idiot te vetequajture Skiptare qe e perdorni si Leter Igias (Higenike) kunder vete interesave te tyre. Nuk e kuptojne keta qe nga nje ane kane flamurin (fllug) Greke te Bizantit ate te Kaurri te Derrit dhe nga ana tjeter e kane Turqine pushtuese Strategice? Tallni Menderen o te Mallkuarit.

       1. a
        alphade

        Erdogan, je nje fundalist i pasheryeshem, mesoni historise qe Greqia ka qene Shqi- peri.Tuqididi, Sokrstin, Strabonin…….e deri te Hani, Aristidh Kolen, si dhe “ENIGMEN”qe te kesh ca haber nga t’u Greqia qe ne kohe te shkuara ishte Shqiperia …..! Ata qe udhehoqen luften kund pushtimit Osman ishin jo “skipetar” por shqiptar me bole te medha: M.Bocari, Kolokotroni,Bubulima… 80% e udheheqjes se Revolucioni ishin shqiptar por e vodhet hajdutshe historine e vertete te Shqioerise

        Lini një Përgjigje