"O ba, si nuk më prite?" - Ndahet nga jeta babai i Saimir Tahirit: Rri i qetë andej, mos u mërzit më

16 Mars 2023, 09:48Sociale TEMA

"O ba, si nuk më prite?" - Ndahet nga jeta babai i Saimir

Babai i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ka ndërruar jetë.

Bashkim Tahiri ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare pas një “luftë” me sëmundjen e rëndë, betejë të cilën nuk ka arritur ta fitojë dhe mëngjesin e sotëm ka mbyllur sytë përgjithmonë.

Lajmi bëhet me dije nga vetë Saimir Tahiri.

Babai i ish-ministrit prej disa vitesh vuante nga leucemia, por sëmundja ishte përkeqësuar vitin e fundit duke i marrë edhe jetën. Bashkim Tahiri ishte farmacist dhe prej vitesh ushtronte këtë profesion.

"O Ba, si nuk më prite?

Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin.

Të ndritë shpirti atje lart!

Mua me bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë.

Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne.

Sa here bëhesha gati po nuk ta thoja dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më degjon më:

Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim.

Varrimi bëhet nesër datë 16 Mars, ora 11:00

Adresa: Funeral Home ALBA 2000, Rr. Dibrës 302", shkruan Saimir Tahiri.

72 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

  Jam shume kurrioz kush nga shoket ne PS do i shkoje ne varrim. Ai Erion Veliaj psh.

  1. Z
   Zoti e falte Viton e Varuzhanit dhe shokun e Saliu

   Vitooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!! Do semuresh me cmira vito!!!!!!!!!!!!

   1. A
    Ardian

    Do i shkoj jotem pasi e ka oas dashnore te qift deri nonen b.qir se esht prind heqt kemben zvarr te mart plakun dhe tetem legen b.q .

    1. E
     Emigranti-uk

     Te prehet ne paqe... Kurse ti Vito ne qerrat shkofesh o kob zi

     1. T
      Tushja

      S'keni turp edhe me te vdekurit nuk gjeni derman,rraca e poshter.

      1. L
       Lol

       Edhe pse varrim nuk duhen hequr syte nga Audi….

      2. T
       Tironsi

       O funderrina te SPAK- ut “ berishian “ qe nuk late ministra, deputete e k/ bashkiakte te PS pa futur ne burg. Denuat Tahirin vetem duke u mbeshtetur ne telefonata dhe nuk denoni te korruptuarit e kriminelet Berisha e Ilir Floriri. Berisha e pranon gjithe bota SHBA, Britania e BE qe eshte i korruptuar e vetem per ju te SPAK- ut nuk eshte.Hajduti floririt eshte ne vidio me ze e figure, ka pasuri perrallore e ju nuk pranoni ti verifikoni pasurite. Shkaterrimi perfundimtar i Shqiperise do te vije nga drejtesia e kriminalizuar “ berishiane”. Fli gjume Edi Rama. Te lumte. Kush te ka ngelur pa hedhur ne gojen e SPAK- ut te Berishes ??? Ngushellime familjes Tahiri.

       1. S
        Sofi

        Të lumtë dora dhe mendja, ndaj të njëjtin mendim...plehrat...

        1. t
         titi

         Prandaj sbehet ky vend se ka njerez qe mendojne alla turka si puna juaj. budallenj.

       2. R
        Rexhina.

        Ngushellime per familjen Tahiri.Te rroni e ta kujtoni babain tuaj te dashur.Dhimbja per Sajmirin qe e bene kurban i mori jeten te ndierit Bashkim .Te qofte dheu i leht.

        1. P
         Populli I thjeshtë

         Ngushëllime! U prehtë në paqe.

         1. N
          Ngushellime Familjes Tahiri ...

          Nuk ka dhimbje me te madhe per Prindin te jetoj nji zhgenjim te tille ne Jete ,per femijen konkretishte Saimirin qe Banda e Shkerdhatave te Lalzit ne bashkpunim me Ambasadoret e Huaj e Qarqe Antishqiptare - paguan per ta njollosur ,per te denigruar si nji nder Ministrat me te afte te Shtetit Shqiptare kto 32-vjet ,,,,,duke e Burgosur - me Mekanizmat e tyre Bordellon e Dreqesise e KrajaPutanen Spak ! - ----- - Ndoshta kte dite nuk eshte e rruges e tradite e Jugut te shprehet te tilla fjale ,(ndjes) por me vjen sinqerishte keq ,qe ky Prind iku sepse __________ ju helmua Shpirti nga Padrejtesia e Trishtimi per te birin qe padrejtesishte e shkaterruar te Ardhmen ,ca Shkerdhata te Njerzimit ,qe nqs do Gjykoheshin do denoheshin me shume se 1000-vjet pas Vdejkes ne Gijotine . U preht ne Paqe ...

          1. A
           Adriatik

           Ngushellime familjes Tahiri.Poshte drejtesia e korruptuar.

           1. E
            Ermira

            Ngushellime cuno, vdekja e babait eshte shume e rende, por ti duhet ta mbash dhimbjen gjate, se me gabimin tend, nuk di sa i madh eshte ky gabim, po ja shpejto e vdekjen. Qofte ne paqe por familjen e ke bere 2 fish te hidheruar.

            1. L
             LALA, shoku i Kiços, në kurbet.

             Hajde merr ndonjë çibuk gjëkundi Erhaleja!

             1. D
              DV 2022

              Mos u lodh te komentosh njerez si Ermira, jane te ligj ne cdo qelize. Jane keta qe e mbajne shoqerine shqiptare ne ate nivel ku eshte.

            2. S
             Spiro Paleja

             Tahiri duhej te ish denuar per qelbje te Shqiperise nga hashahi dhe jo per „lidhje me Habilajt“ qe shisnin nje pjese fare te vogel te hashashit qe lulezoi gjate ministerllekut te tij. Tahiri eshte nje i semure mendor si Pandi Majko, dy budallenjte e PS.

             1. J
              Jeta dhe familja duhet kur nuk beni krime

              Po te dhimbset, mjere ai qe ia shkurtove jeten, po sa jete njerezish ke marre me mbjelljen e lendeve narkotike ne cdo cep toke te shqiperise, ku si ishminister ti ke fuqizuar dhe shtuar rinine ti pijne ose tregtojne lende narkotike. Edhe me e keqja se bashku me avokatin tend po pastroni parate e droges duke u bere investitore dhe ndertonI objekte avokati jot mashtrues. Parate qe ti ke vjedhur si minister asaj kohe. Ja pra te shohin mire kush je ti qe te lavderojne. Ti dhe avokati jot do te vuani denimin dhe kur te dalesh me semundjet qe po ju ndjekin pas, nuk eshte kollaj tia marresh jeten dhe rinine. Drejtesine tani ia ndeshkon Zoti, jo avokati jot me shoket e vet te korruptuar ne drejtesine e famshme.

              1. A
               Arjani

               Ti haleja te mart zoti cfar ke b.q.

              2. E
               Ethem Lalaj-MallaKASTRIOTI

               E dhimëshme: Djali nuk varros dot babanë e tij. 1.S.Tahiri u dënua për ti bër qejfin SaliKriminelit që i shëmbi DROGËN E LAZARATIT TË LIGJËRUAR NGA VET SB. 2.ST u dënua me ndërhyrjen e Donald Luuu-Ambasadorit Amerikan për të thën se DREJTËSIA E RE PO FUNKSIONON.Në fakt është një bajgë DERRI që nuk bëhet PETULLA. 3.SPAK po godet vetëm MAJTAS për korrupsion e shpërdorim detyre kur në të djathtë i kan lyer duart me GJAK.Në këto kushte DREJTËSIA ËSHTË NË KOMA nga frika e Sb TMERR I KOMBIT. 4.Gjyqtarët që po nxjerrin nga burgu VRASËSIT QË VRASIN GRAT..TË VAREN TE SHESHI .. 5.SHBA BE po dështojnë me reformën në drejtësi në Shqipëri. 6.Altin Numani po ndjek rrugën e ARBEN KRAJËS DHE TIK LLALLËS..3 fatkeqsit në drejtësi..! -ZEF BROZI nga Amerika shkruan: Në SPAK KA RËN BOMBA. -Ngushëllime familjes S.Tahirit. -Lirim të shpejt ST.

               1. L
                Lida

                Pergjegjes per kete drejtesi te re te mbushur me prokurore e gjygjtare te Berishes e Metes ka vetem Edi Rama. Cfare do ti thuash vitin tjeter familjareve te viktimave te 21 janarit ? Se per 26 viktimat e Gerdecit nuk te themi gje pasi ate dite i rrahe shpatullat kriminelit Berisha.Perse nuk e mbrojte Tahirin qe u denua kot vetem duke u mbeshtetur ne thashetheme ? Dil e kerkoji falje elektoratit qe ishe i paafte e qe nuk ishe i zoti duke krijuar nje drejtesi te mbushur me militante te Berishes e Ilir Floririt e pastaj jep urgjentisht doreheqjen !!!! Nuk mund te vazhdosh me te tallesh me familjaret e viktimave. Ngushellime Saimirit per babain. Qofte i parajses.

                1. I
                 Iso

                 Ngushellime per babain Sajmir Tahirit,ministri i brendshem me i suksesshem qe ja ndryshoi fytyren policise por u denua sepse ua prishi folene pese miljardeshe (dollare) cdo vit te kanabisit ne Lazarat per te cilin sali vuku me zharrefikset e shtetit e ujiste dhe deklaronte se kultivimi i droges ne Lazarat ka qene vendim i tij e monstra kopil serb vazhdon livadhise pa u shqetesuar nga tredhaket e drejtesise.

                 1. L
                  Larry

                  Ngushellime

                  1. L
                   Larry

                   Ngushellime .

                   1. T
                    Trotski

                    Ngushellime familjes

                    1. A
                     Arben

                     Ngushellime Sajmirit dhe njerezve te tjere te dashur te tij. Me gjithe gabimet kryesisht per mungese pervoje, S.Tahiri mbetet Ministri i Brendshem me i mire per organizaten e policise dhe dale ngadale dhe situata e rendit nen drejtimin e tij po jepte shenja permiresimi dhe pergjegjshmerie.

                     1. f
                      fatmiri

                      Ngushullime Familjes!

                      1. N
                       Ngushellime .

                       Ngushellime ..Gjithsesi gjyna... Per cilin do Prind qe largohet.. Por dhimbja duhet ne force te kthehet . Se cdo kush qe vdes ,,takohet perseri mos gaboje, ne Jeten tjeter qe do rringjallemi perseri ! keshtu thote Profetet e Penecllines apo Florririt te Kerrabes apo ish ministri Petrit Vasili !

                       1. N
                        Ngushellime .

                        Ngushellime ..Gjithsesi gjyna... Per cilin do Prind qe largohet.. Por dhimbja duhet ne force te kthehet . Se cdo kush qe vdes ,,takohet perseri mos gaboje, ne Jeten tjeter qe do rringjallemi perseri ! keshtu thote Profetet e Penecllines apo Florririt te Kerrabes apo ish ministri Petrit Vasili !

                        1. N
                         Ngushellime

                         Te beri burre, po nga ata burra te persosur, qe hyjne ne burg per droge pasi shpallen ministri me I mire i qeverise. E pac kemben e mbare!

                         1. S
                          Shqiptari

                          Keqardhje per largimin e parakohshem te Bashkimit,njeri i dashur,paqesor dhe mik i mire. Prindi mbetet prind dhe i shenjte per femijet . U prehte i qete ,Bashkimi,ngushellime familjareve

                          1. "
                           "BOHOTINA"

                           Ngushullime Sajmirit dhe familjes Tahiri...

                           1. M
                            Monda

                            Ngushellime familjes! Si ka mundesi qe nuk i jepet leje 24 ore te percjelle babane? Turp.

                            1. K
                             Kajmakeria e Rilindjes

                             Saimir Tahiri eshte Ministri i Brendeshem unikal ne glob i denuar me akuzen "Bashkepunim me grupe kriminale"! Nje Gole qe diten rrinte ne tavolinen e qeverise Rames e naten ne krevatin e Habilajve.

                             1. I
                              Idioti

                              O idiot nuk eshte denuar per bashkepunim me grupe kriminale po per "shperdorim detyre" se nuk pengoi hashashin te mbillej ne Shqiperi. Ke te drejte, rast unikal ne bote.

                             2. L
                              Lala i Lushnjes

                              Ngushëllime familjes! Të rrojnë e ta kujtojnë të gjithë të dashurit! Shoku Bashkim! Me të arritur atje na shurros e na pështy të tërve, por më tepër kurvën "drejtësi,, që lë jasht kriminelë që vrasin popull para kamerave e hajdutët me zë e figurë,(sikurse tha shoku) dhe të fut në burg për kushërin e 11-të.(Në se është ashtu siç thonë) Në fund të fundit mirë bëre që ike, nuk durohet kjo paçavure burdello kohë që na detyruan të jetojmë.

                              1. E
                               Ela

                               Ngushellime Tahirit, ske cfar te besh Kurajo se plehrat e Spakut Kraja me shok jane te paguar per Ps, sa te jet Iliri me Saliun America nuk u ben gje se dhe ata te korruptu jane

                               1. D
                                Dauti

                                Sajmo, ngushellime! Je kurban i edushkes dhe sali kermes.

                                1. S
                                 Shpetimi Debatik

                                 A mjer ne që çarqet mbi 100 vjeçare antishqiptare të ushqyer e strehuar në rregjimet feudale euro-atlantike degraduan, vjedhin e vrasin popullin martir shqipëtar .

                                 1. A
                                  Avni Rustemi rrotullohet ne varre nga terbimi

                                  Shpetim Debatik _ Te peshendes . Komenti me Korrekt e me Vend qe kam lexuar gjate gjithe udhetimit neper kto vite ne Mediet Shqiptare .Eshte Definicioni me Perfekt bere Politikes se Djallit vs Shqiptareve . (kemi vetem nji Shpetim sot.Bashkim -Organizim -Veprim # presim zhdukjen )

                                 2. E
                                  Emigranti

                                  Shtet i qelbet Jep leje kriminelave ne raste te tilla Dhe nuk i jep leje nje ish ministri qe u denua pse folen dy persona qe zun emirin por jo mbiemrin Saimir te rroni ta kujtoni baban mbahu i fort Dhe nje keshill kur te nxjerrin nga burgu largou urgjantish nga ky shtet i kurruptuar deri ne palc

                                  1. T
                                   Toni

                                   Ky ishte me i miri nga gjith ministrat e rames. Ngushellime familjes Per ju mostrat qe shani skenj as kod familje e as kod njerzor. Shqiptar te pa gjak e te pa fe turp tju vi

                                   1. Z
                                    Zef Pepa Lezhe

                                    Sa shume u hidherova per ndarjen para kohe nga jeta te shokut tim te dashur Bashkim Tahirin Ngushllime te sincerta bashkeshortes dhe djalit Saimirit U prehte ne paqe

                                    1. B
                                     Berti

                                     Ngushellime familjes Tahiri. Bravo SPAK- u berishian. Ky Dumani me duket si vellai i Krajes.Dumanit i dridhen leqet e kembes para Berishes e Ilir Florinit. Po cfare them dhe une , keta kane shtyre 9 here gjygjin e Babales Salianji. Drejtesia e re ka lindur e vdekur. Po si nuk keni arrestuar qofte dhe nje te vetem qofte dhe nje nga PD e PL o Duman !

                                     1. S
                                      Shpetimi Debatik

                                      Mirë jua bëjnë ngordhalaqëvë të Ps.

                                     2. T
                                      Tropoja

                                      Rri pa marak se atje ku ka shkue nuk i ndihet zani

                                      1. k
                                       kur permend litarin ne shtepine e te varurit

                                       "Ministri me i suksesshem" i Rames qe ndali drogen ne Lazarat....e Lazaratizoi mbare Shqiperine duke arritur eksportimin e droges nga toka, deti e madje ajri (ato avionet qe "sperkatnin mushkonjat" ne Divjake) Asgje me pak si Escobar i Kolumbise, u ndertua ne kohen e ketij "Ministrit me te suksesshem" edhe Laborator droge ne Xibrrake (qe u desh te vinin gjermanet ketu qe te mbyllej).

                                       1. G
                                        Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                                        Saktë!

                                       2. E
                                        Emigranti

                                        Ngushllime Tahirit. Nuk vjen me minister rendi si Tahiri. Sot eshte i denuar politik me 2023. Turpi i te gjitheve ne PS dhe shkerdhatave te ambasades amerikane qe kerkonin koken ne tepsi per ta bere shembull. Drejtesia Italiane e hetoi dhe nxorri te pafajshem ndersa keta derrat tane e denuan per "shperdorim detyre" pa asnje fakt.

                                        1. P
                                         Populli.

                                         Saimir ngushellime per ndarjen nga jeta te babait tuaj.Mbahu i fort jeta vazhdon.Edhe njehere ngushellime.

                                         1. V
                                          Virusi

                                          U preft ne paqe! E njihja kete njeri te mire dhe te paqte. E vuajti shume gjendjen e te birit, si i biri do perjetoje ndarjen me te jatin. E veshtire mbetet jeta ne keto troje.

                                          1. N
                                           Noke

                                           Ngushellime familjes Tahiri per humbjen e kryefamiljarit . Nese burgu i djalit minister eshte ivertete ( d m th eshte marre me pazare droge ) hallall burgu nese ky burg eshte per tekat e Sali qen nongrades , Zoti i madh te gjithe atyre qe e gatuan kete gjelle te ndyre ju rente neper shtepite te e tyre sidomos te atyre te drejtesise neper femiljet e tyre ta shohin dhimjen e femijes . Edhe njehere ngushellime familje Tahiri.

                                           1. C
                                            Coli

                                            Ngushellime Saimirit dhe Familjes Tahiri

                                            1. G
                                             Gjoni

                                             Ska me i ardh kti veni minister me i mir se tahiri. Tu preft ne paqe baba

                                             1. V
                                              Vasjari

                                              Te ra ky taksirat o djal ta percjellesh babain nga burgu po burre ke qen e burre do mbetesh jo si kta kurvat qe jan sot

                                              1. J
                                               Jaho sulaj

                                               Te bardh e past rrugen bashkimi tahirajve mga shpia me rrap ne zemer te laberise. Ka ber bir nena mor djal duroje dhimbjen. Burr si ty si vjen me qeveris

                                               1. L
                                                Likja i MONES...

                                                Ngushellime tahiri,,ministri qe i dha fytyre policise,,,se ishte bo zhele zhele sic thoshte xhozi spiunja,

                                                1. L
                                                 Llazi usa

                                                 Ty Spiro Paleja ta qite gjithe bota pragun e shtepise, Sajmir Tahiri, ngushellimet tona per baban, respekte!

                                                 1. T
                                                  TOTO

                                                  Ngushullime Saimir! T'ju ketë lënë uratën babai! Mos u dëshpëro, kjo botë është e rrumbullakët. Skuthët që të dënuan e të denigruan, në qafë e kanë litarin. Ky popull e di se je i vetmi, që i ke shërbyer vëndit me pastërti, idealizëm dhe integritet si askush tjetër...Edhe njëherë, i qoftë e bardhë udha, atit tënd të dashur!

                                                  1. O
                                                   Operacioni Zjarri

                                                   Ngushellime familjes Tahiri. Rende e pagove o Saimir. Aty ku je ti sot duhet te ishte Rama.

                                                   1. N
                                                    Noci

                                                    Ngushëllimet me te sinqerta te vetmit te burgosur politik ne Shqiperi.Ministrat para tij po hetojnë parate e marra nga trafikantet e drogës kurse ky u denuar se i deshi bytha Metes ,Bashes,Berishes,Mulit dhe te gjithe socialistet qe ja dorezuan prokurorëve dhe gjykatësve te shkolla se vjeter qe akoma edhe sot e kesaj dite nuk kane deklaruar arsyen pse e denuan Tahirin

                                                    1. K
                                                     Kinom

                                                     Ngushellime per humbjen e babit. I qofte dhe u I lehte. Ti do te mbetesh Ministrine me I mire gjate ketyre viteve.

                                                     1. D
                                                      Dule Labi

                                                      Ngushellime Saimir I ndrifte shpirti ne paqe.

                                                      1. x
                                                       xhemal

                                                       I qofte dheu i lehte...

                                                       1. M
                                                        Miku

                                                        Ngushëllime,mik

                                                        1. A
                                                         Albana

                                                         Ne te tilla raste heshtja eshte gjeja me e mire. Lerini njerezit ne dhimbjen dhe privacine e vet.

                                                         1. D
                                                          Dhimbia e madhe POPULL.

                                                          Fatkeqesi...komente te tilla botuar ne ndarie te NJERIUT nga JETA!... Dhimbie e madhe POPULL!

                                                         2. D
                                                          Dhimbia e madhe Popull !

                                                          Fatkeqesia me e madhe me cpo perjetojme...lexoni keto Komente* ngushellimi, qe turp tu Vije autoreve.. Dhe me vdekien, mererni me politike.Vetem NJEREZ nuk jeni-ju komentues te kesaj rubrike- fatkeqesie,ndare nga jeta e nje NJERIU. Kjo eshte fatkeqesi kombetare. Gazeta nuk duhet ti botojne te tilla komente... I perjetshe qofte kujtimi i ATIJ BABAI te nderuar; Bashkim Tahiri.bano i asaj lagjeje-HEROINE... Dhimbia e madhe POPULL!

                                                          1. E
                                                           Efendiu

                                                           Atë që ta bën fëmija s'ta bën as Perëndia!

                                                           1. M
                                                            Miri Sevasteri.

                                                            Ngushellime Saimir u prefte ne paqe babai zoti te japi force ti je djale qe ke kaluar sit te veshtira.

                                                            1. J
                                                             Joni

                                                             Ngushëllime o trim i Gusmarit. Babai tu prehtë në paqe.

                                                             1. J
                                                              Jemi me ju

                                                              Ngushëllime, kurajo dhe forcë për humbjen e rëndë. E drejta vonon sepse e mbulojnë plehrat por aty është se rrenjët i ka thellë, do vijë koha që të çjerrë maska e të marrë hak ndaj padrejtësisë. Durim, jeta është e gjatë, koha kthjellon dhe fshin plehrat që po na zënë frymën, nuk je vetëm, prandaj të duhet forcë dhe guxim.

                                                              Lini një Përgjigje