"Shqipërinë po e udhëheqin faqezinjtë", Adi Krasta merr nënshtetësinë kosovare

28 Nëntor 2022, 17:05Sociale TEMA

"Shqipërinë po e udhëheqin faqezinjtë", Adi Krasta

Adi Krasta ka marrë nënshtetësinë e shqiptarit të Kosovës. Lajmin e bëri të ditur vetë ai, përmes një postimi në rrjetet sociale.

Krasta ka publikuar një foto të pasaportës së tij nga Republika e Kosovës, të cilën e ka shoqëruar me një foto të flamurit të Shqipërisë dhe një zemër të kuqe.

Kujtojmë që rreth një vit më parë gazetari kishte shprehur dëshirën për t’u pajisur me pasaportën e Kosovës.

“Nuk di kujt t’ia kërkoj pasaportën e Kosovës, me shumë krenari do ta merrja bashkë me familjen,” tha ai në një intervistë në dhjetor të 2021.

Ai shtoi asokohe se Shqipëria meriton qeverisjen që ka dhe shtoi se nuk zhgënjehet më nga grupi të cilin ai e quan faqezi, që po udhëheq për momentin Shqipërinë.

“Nuk zhgënjehem më nga një grupim faqezinjsh, që e udhëheqin për momentin Shqipërinë,” shprehej Krasta.

 

78 Komente

 1. L
  Llazi usa

  Doli ky pederasti i Saliut, u be dhe ky laro

  1. k
   k

   O degjenerate,servil sahanlëpirës i non gratës,me siguri shqipëria do ishte e ndritur sikur të drejtonte shpellari me hordhitë e veta klanore ? Ti do vidhje më shumë por shqipëria do humbiste më shumë në gjithshka. Do të këshilloja të kërkoje pashaportën ruse ose serbe që të përshatet si spiun që je.

   1. V
    Veterani

    Çudi e madhe ! Një hajvan megaloman që meriton vetëm pashaportën e Rusisë , mori atë të Kosovës . Ku është lajmi këtu ? Pse duhet të publikohet surrati i këtij evgjiti ? Ky duhet të shkojë të edukohet në Korrenë e Veriut ose në republikat ruse të Daxhikistanit ose nën drejtimin e komandantit ushtrisë Çeçene , bashkë me Qimit e Sali kriminelit .

   2. S
    ShkelXeni bythqir e hajdut e vrases nongrata

    Dosa Osmani nuk çudit askend me kete vendim për qelbesiren e plehrave nongrata. Bravo moj Dosë osmandhier

    1. S
     Sali Legeni berisha

     Hanksh nje mut te mall o kraste

     1. S
      Selua

      Ky KOQEVAR ka qen me kohë.

     2. 1
      1

      Prandaj ky legen punon te faqebardhet e gerdecit

      1. k
       kik

       Iku edhe nje qelbesire

       1. S
        Stape Pashi

        Një ndyrësirë u bashkua me plehrat e Kosovës( plehra ka kudo, jo vetëm në Kosovë) Kosovarët janë shqiptarë të ndershëm e dinjitozë. Ky bukshkali ha në magjen e plehrave.

       2. k
        kik

        Iku edhe nje qelbesire

        1. m
         miri

         Iku dhe nje qose thuaj

         1. V
          Vlonjati 12

          Shume qe u shporr , nje hale me pak

        2. A
         Artur

         Sa poshtë ka rënë Kosova! ????

         1. p
          pse jo Krass hesapi

          ky idiot pordhac ka dal jashte cdo kontrolli

          1. B
           Bobi

           Ne te sateme te qofte. Nje vemje e pavlere qe nuk zure dot vend ne asnje madia audio vizive prane qeverise a opozites. I bie qe te jesh legen.

           1. H
            Haka Tekizoti

            Epo, nuk qenka fare-fare i poshtërm ky faqeziu, përderisa ka marrë prapë shtetësi në një shtet shqiptarësh; ndofta ka ndikuar fakti që atje ka edhe serbë, me të cilët mbase e gjen më kollaj gjuhën e i hahet më mirë nuhabeti. Po, burrë tamam do ishte po ta linte fare shtetësinë shqiptare, kështu do na lehtësonte goxha, se edhe pa të Shqipërisë i mbeten në kurriz plot vemje.

            1. l
             luzati

             ISHLLA SHON ATJE TE ZHDUKET NGA KY VEND QE NUK E DO KUSH VEC SB

             1. N
              Niku

              O Mero, Pse nuk e ben kete dhe Irfanin, personazhe te Antenes. Ai tjetri kishte mare vleresim te madhe mirenjohje nga Vatra, pasi i dhe kreut te saj Honoris Causa

              1. F
               Fshatari

               Po vemje mbete i gaforre.e pati mir Loku qe t'a shtremberoi at surrat ne dajak.ti do rraf tre her ne dit burre kurve

               1. X
                Xha Braho

                KETA JANE FAQEZINJ, POR TI KRASTA ADI, JE NJE NJERI I SHTIRUR DHE B… LEPIRES…

                1. B
                 BELIND KERICI I VERTETI.

                 E cna plasi KARI per kete gazetarucin dhe showmeni qe e heq veten ky idiot po ne picke te se jemes vafte.Na nxoret zoret me kete pederast sumqire.

                 1. J
                  John-Toronto

                  Ky legen do vdes me delirin e “super gazetarit” “super inteligjent”. Nuk shmangen keta laro ne cdo shoqeri.

                  1. S
                   Sula

                   Ky b...q... nuk di si te bjere ne sy. Po te ishte bure, ( çka zor se eshte) te linte pasaporten shqiptare dhe te mbante ate qe mori. Pastaj do te ishte si produkt i pyetjes : A e mori motra provimin ?

                   1. h
                    hiqet si i forte edhe pederasti

                    cecenet e saliut e rrahen kete pederast kokthumb.

                    1. s
                     syri

                     ik o moter qire

                     1. S
                      Suksese te metejshme

                      Po çke o njeri me motrën e tij. Ajo nuk ka bërë çfarë bën ky loqja... Shaje këtë nga goja e nga bytha se e meriton. Por familjarët e tij nuk kanë faj.

                     2. M
                      Mara emigrante ne Itali

                      Nje plere me pak ,por e rekomandoj te provoj te mari dhe saliun ,ilirin ,lulushin dhe te gjithe pd-istat me vete atehere do çlirohemi nga antishqiptaret .plera faqezin fashista .antishqitare .

                      1. E
                       Emilio

                       Ne p1dh te kurves shkofsh! Plehreeee

                       1. U
                        Uzina

                        I biri i mjekut te Amasades Shqiptare ne Hungari ne kohen e xhaxhait??Waw Wau te kesh 7 ,p6ti cash e nje ta mbash se duhet,,,,e turperoi faqeziu babane e Miranden bashke

                        1. L
                         Loku

                         Qysh kur të nxiu Saliu në dru nuk u bëre më ti skuth.

                         1. J
                          Jimi

                          Meqenese kete lolo nuk e ka njeri ne refene, ky po mundohet te terheqi vemendjen e njerezve me kete veprim. Hajde ne gop te sat'eme vafsh !

                          1. e
                           edmond( koder rreshen)

                           Kerkesa per nenshtetesin e Kosoves nga Krasta nuk ka sens logjik ! Para shum vitesh takova nje Shqiptar nga Kosova ne Gjermani dhe me lot ne sy me thoshte : Nuk des pa e pa Krujen e Skenderbeut ! Drit i past shpirti per Atdhedashurin,por ky njeri vdic para disa vitesh pa ju realizu deshira. Grupi i par i Shqiptarve te Kosoves ku erdhen ne Shqiperi per tu stervitur ne menyr sekrete,thonin ne intervistat se ishte anderr te shkelnin ne token Am.Te gjith Shqiptart duhen te ken nje pasaport ate Shqiptare,te tjerat jan per ta mbajt ket Komb te percam. Me qe Krastes ju realizu deshira per pasaporten blu,te baje kerkes per pasaporten e Maqedonis,dhe sipas radhes asaj te Malit te Zi.

                           1. L
                            Lilo

                            Ketij eshte t'ja shkerdhesh pragun! Edhe sot na prishi gojen RQ!

                            1. s
                             shqiptar

                             O kari impotent bej si te besh nderhy merr dhe ate loqe fishkurin qe hiqet si akademik e qihet ne byth nga Ilir spiuni,nje idiot me mbiemrin Fuga e shkoni te lepini topet e albinit dhe gopin e Vozes se shellires

                             1. B
                              Beni

                              Ai qe te rreh te do,nuk do keta qe jane tani,ti do ata qe ta nxine fytyren nga te rrahurit

                              1. E
                               Etobicoke

                               @ John-Toronto Ndaj te njejtin mendim me ju. Faleminderit. Legen gazetar dhe pordhac! E trash zerin si derri, per te thene asgje! Ky eshte mjeran dhe e ka zene haka e drejtesise se popullit, qe i ka ngrene taksat si nje mi i ndyre, qe ne vogeli, kur shkonte tek ia ati diplomat (mjek) ne Budapset. Kur ia ke me pabesi vendit, mallkimi do te ndjeke kudo qe te shkosh.

                               1. V
                                Veshgusi

                                Adi i biri i Shaqir Krastes ish sekretari i partisë ne Shendetësisë dhe punonjës i ambasadës ton në Budapest para 1990 që e punesoj të birin ne RTSH një here e rahu Saliu tani i ka blerë nje vilë tek TEGU dhe i tani i sherben Saliut si qën i rahur

                                1. M
                                 Mira

                                 Nuk ngjan me nga prinderit e vet, por ka marre huqet e babait te gruas qe njihej per hajdut dhe mashtrues.

                                 1. M
                                  Mira

                                  Ke të drejtë mira

                                 2. a
                                  andoni

                                  Iku edhe nje b....lepires dhe servil, mje me pak nga keta tipa!!!!

                                  1. T
                                   Tarrasi

                                   Flqet kosova edhe me këto lapangjozi si ADi të cilit i jepet pasaporta argatëve të Salih Berishës Ilir Metës, Vjosa Osmanit,. ALbin Kurtit dhe tjerëve NON GARAT-a. Pisllëk politik i Qeverisës së Kosovës e cila për ti bërë qefin Berisha Rublës - UDB dhe për inat të Ramës ia jep pasaport e nënshtetësinë kosovare edhe djallit e sharllatani anti kombëtar.

                                   1. N
                                    N. Marku

                                    Ereni kete legen te lehi. Kjo bukuria e demokracise. Shikoni çfar formimi te ulet e te deformuar ka. Fyen nje trupe qevefisese qe ka marre gadi 1 milion vota te shqiptareve. Punon ne nje kanal televiziv te nje pronari i cili njihet si vrases, konrrabandist te drogave te forta, gazetar ne sherbim te nje famikje hajdutesh, dhunues te demokracise dhe dgunim te drehtesise, çertfikuar nga DASH dhe Britania e madhe. Ky ben jete te turpshme dhe keshtu e filloi me AGON TV me pronar nje kryetar te nje grupi te orgabizuar kriminal i cili i vodhi shqiptareve mbi 300 milion Euro dhe ky qelbesira paguhej me mbi 10.000 Euro be muaj. Perse? Sepse ishte vene ne sherbim te mafias nderkombetare. Kete pleh e njeh nure familja e tij se ne çfar afera te ndyra eshte i perfshire. Merita e Edi Rames eshte vendosja e Ligjit, ne bashkepunim ne SHVA e BE beri reformen ne drejtesi, ka maredhenie te shkelqyera me SHBA dhe BE, eshte i respejtuar nga te gjitha kancelarite euroatlantike, ka vleresime maksimale nga te gjith personalitetet me te larta te Perendimit, etj. Jane keto arritje qe i terbojne keta palaço, dhe qe i terbon deri ne çmenduri ajo qe Rama kurre nuk pranoi te bente konpromise me media apo gazetare te veçante te cilet ishin mesuar te lepinin b...per para ne dore ose te fitonin tendera apo duke shantazhuar qeveritare apo subjekte private. Ky eshte shkaku qe shume kanale TV, gazetare, analiste etj. nuk arriten te thyenin Ramen dhe ne pamundesi jane turrur duke share e shpifur si rrugace, duke ushqyer publikun me helm, duke e nxire Shqiperine, per te nxitur te rinjte te largohen nga vendi dhe paturpesisht kerkojne qe faturen t'ja lejne Qeverise. Shembull bindes eshte edhe fakti se njeri pas tjetrit, drejtesia e re po mbylle kanale televizive te financuara nga grupet kriminale te droges si dhe me para ruse e serbe siç eshte edhe kanali ku punon perseri ky faqeziu krastaveci.

                                    1. Y
                                     Ylli

                                     Mos more na fike. Si do te bejme ne tani pa ty.

                                      1. Q
                                       Qytetari

                                       Në të sëmës vafsh qelbësirë muti. Rri më afër Sali kriminelit dhe mbaj një uturak të pshurrë Sali haleja. Ku e je katandisur veten more budalla, po të ikën jeta kot. Hë se harrova: të fala Qimit dhe Shkërdhenit.

                                       1. A
                                        Agron

                                        Shume mire nje faqezi me pak

                                        1. T
                                         Tironc

                                         Shko bashke me familjen ,se ne Shqiperi te shkerdhyen para e mbrapa familjarisht ,ke arit deri aty ku gruan ta shkerdhen maloku Qin Peka e ti kenaqesh ,ju doli boja dhe qejfi te ju ,tani dashke me u shkerdhyer ne Kosove ,rruga e mbare dhe bythe te forta te dyve ,familje e degjeneruar

                                         1. L
                                          Lanabregsi

                                          Lajm i gezuar me rastin e 110 vjetorin e pavaresise,Shqiperia u pastrua nga nje hale si ky Krssta,natyrisht me ndihmen e Dosa Osmanit.

                                          1. g
                                           gimi

                                           nese ke bythe dhe je kaq ktenar ,hiq fore si fillim nga shtetesia shqiptare ,pastaj merr cilen te duash no problem.....rrote kari e ke idene tek cili tv punon apo jo ?

                                           1. T
                                            Ta gezoshe Palloshin ore pallosh( pasoshin desha m

                                            Jeta malore tjetrit.

                                            1. D
                                             Dule labi

                                             Vafsh ne te sateme opseudo gazetaro analist ik lepi bythet e saliut dhe te zenit hiq dore dhe nga pashaporta shqiptare sahanlepires. Shqiperia ska pare ndonjehere qeveri si kjo. Ik me kriminelin qe vrau 4 qytetare te pafajshem ne bulevard. O gazetare faqezi. Vafsh ne djall me pseudo analizen tende te qelbur.

                                             1. K
                                              Klevi jam kerrici i Faros

                                              Keto prostitutat e Sali monstres si ky surrat hardhuca,Lubonja, Bushati, Zheji,Bejtja , Rakipi, Shllaku, Cani, Rakipllari dhe funderina te tjera , shajne , nxijne gjithe diten vendin e tyre , sikur ne Shqiperi eshte gjendje lufte , ska siguri, te gjithe po ikin, por asnjeri nga keto bythqirat nuk qerrohet, te thyeje qafen te largohet se i mban Sali krimineli dhe kusari Like Meta , Metaj spiuni me paret e vjedhura ke to tre dekada.

                                              1. D
                                               Dua Lipa merr pasaport shqiptare ky per inat merr

                                               Ne Shqiperi nuk i duhet vize.

                                               1. H
                                                Himarioti

                                                Çër këtë Krastën, mund të shkruash sa të duash por, vetëm keq dhe, sa më keq.

                                                1. P
                                                 Pajaziti Z.

                                                 Shko në bythë të Vjoses, se aty e ke vendin! Jashtëqitje e Salihit.

                                                 1. E
                                                  Emiljano

                                                  Nje plehre me pak

                                                  1. i
                                                   ilko

                                                   merr edhe tet eme me vete aman

                                                   1. L
                                                    Lugu gjat

                                                    E mor pederast i felliqur. Ti je nje antishqiptar i qelbur. Ti dhe tarafi jot i ndyre ini shkaktari kryesor qe vendi yne katandisi ketu. Mallkimi te ndjekte kudo shkofsh.

                                                    1. sy peshkaqeni

                                                     Do na qetësohen veshët nga zëri yt kështu apo këtu në Shqipëri do punosh? Më fal për shprehjen,më ke çarë veshët sa herë kam ndërruar kanalin e televizorit dhe ka rastisur kur ke folur ti,sepse nuk të ndjek kurrë

                                                     1. M
                                                      Media

                                                      Do idhte mire ta lije per fare neneshtetesine Shqipetare, se keshtu do kishim nje faqezi me pak, si dhe nje njeri te kaperdisur si kokoshi maje plehut. E kujt i plasi per ty?.

                                                      1. P
                                                       Pim Çeka

                                                       ADIII...TE TE BEJ 2 PYETJE? 1. TE TMERROJNE NDOPAK KOMENTET? SHUME URREJTJE KA PER TY ADIII. 2. PO YLL MANJANIN PSE NUK E MORE ME VETE? NATEN E MIRE ADIII

                                                       1. M
                                                        Mandii

                                                        nje rrot kari me pak ne Shqiperi Ky qelbesire duhej te qe shporrur me kohe dhe te shkoje te koqevaret e Osmanlliut dhe Al Bin Kurtit

                                                        1. S
                                                         Shqipetari qe ka ne zemer Kosoven

                                                         Nga eshte Dua Lipa qe tundi Tiranen o qelbash e dinti o hale ordiner apo jo ! Eshte nga Kosova e bija e Dukagjin Lipes. O Idiot te mesoj pak o gdhe po Lorik Cana nga eshte o Koqe, Granit Xhaka,Shaqiri portieri Bersha, Xhimshiti yll Bebe Rexha ,Rita Ora,violinisti me fame boterore Shkelzen Doli Futbolliste te kombetares sone jane shqipare te Kosoves dhe kjo eshte bukuria qe ti nuk e kupton.Ky budallai Mandi nuk e din se mbreteresha kenges popullore Merita Halili ka marre kosovare, Rudina Magjistari ka marre Kosovare,Inva Mula ylli operas ka marre kosovar e tjere e tjere shume njerez jo kafshe derra si ty o Mandi.Muzika dhe kengetaret qe pelqehen so ne gjithe Tiranen jane nga Kosova. O idiot une jam nga shqiperia Tiranas po jo si ty nje ordiner . Tashti bool se me lodhi ky mut por kur te del nje mut si ky qe perdor te tilla shprehje duhet ta largosh me kembe Mandi mutin qe te del perpara

                                                        2. l
                                                         leko

                                                         Kot nuk thone q* nene te te thote babe, Sali non grata ketij plere i ka thyer nofullen, brinjet e ka cfytyruar dhe ky i pa fytyre mbron non graten.

                                                         1. B
                                                          Beni

                                                          Krasta 5 vjetet e fundit ka pasur drejtor Berat Buzhalen dhe Çim Peken, Krasten mos e merrni seriozisht eshte i padeshiruar i pakerkuar dhe nje drejtues qesharak qe cdo teme qe trajton e ka 3 dite me vonese. Per te kuptuar de cfare pa a ure eshte Krasta ndiqni cfare thote per Hitlerin….. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=161340202085988

                                                          1. D
                                                           DRENICA E KUQE

                                                           Edhe kjo po ndodhe! Adi Krasta i paska ndërruar “faqezinjtë” e Shqiperise me faqezinjtë e UDB dhe KOS te Prishtines “patriotike” e “shqiptare”... TURPI nuk përfundon këtu!!!... DRENICA E KUQE

                                                           1. I
                                                            Intelekti eshte pak ne kete llum komentuesish bast

                                                            Adi Krasta eshte nje nga gazetaret me te shquar dhe nder me te miret e gjithe Shqiptarise. Llumi qe derdhein ndaj Adit qelbesirat eshtese nuk e durojne qe ai eshte OPOZITAR . Urime Adi dhe ke bere nje veprim te shkelqyer qe une e pershendes

                                                            1. D
                                                             Dashamiri

                                                             Shqyr qe doli me ne fund nje antar i devotshem i lgbt-s qe te mbroje jaranin e vet.URIME O BYTHQIME

                                                             1. I
                                                              Intelekti jugor

                                                              Shikoni kete ordinerin qe nuk din te shkruaje dhe i dogji shume komenti im. Dhe vini re injorancen dhe fjalet e ndyra qe shkruajne ordineret dhe kur nuk kanr force argumentuese perdorin vetem fjalet epista. E ci duhen Shqiperise te tille ordinere keta duhen ti futet koka ne vrime te halese sa te ngapon me mut e shurre se vetem ashtudine te flasin. Adi Krasta eshte nje aset iketij kombi

                                                              1. D
                                                               Dalani

                                                               Pse e shan ore Dashamir Bytheqiri .Ketu njeri po te flase jo si keta keta , kercejne sikur ti pickoje miza Tashti po te flas si ordineri Dashamiri" Ik ore Dashamir te qifsha te gjithe robt e shtepise se ti i han mutin Adi Krastes dhe gjithe familjes se tij Pleher Muti He si te duket tashti gjuha jote ore LGBT se je moterqire

                                                             2. N
                                                              Nastradin efendiu

                                                              Per ne Kosove je adap, se ata, specje si puna jote duan. Tani te duhet dhe pashaporta e Bangladeshit. Ypp Xhixhi, jini punesuar te gjithe tek televizioni “ Beketti”, Qim Peka - live. Me paratr e korrupsionit te familjes Berisha, hapet televizion, dhe gjithe funderinat e Bekettit, jeni mbledhur te televizioni i Berishes, dhe 24 ore beni llap llap, nxini Shqiperine- me cfare para mbahet ai televizion, po kini te drejte se SPAK- u fle gjume letargjik.

                                                              1. E
                                                               Evi Kokalari

                                                               Mut mut mut kakaka Ardi pederasti

                                                               1. K
                                                                Koli

                                                                Mos ja pavsh hajrin asaj pashaporte o byth qi**

                                                                1. A
                                                                 Av. Zace - Pilafi, i Teatrit te prishur.

                                                                 Lepushka e fundit e demokracise se Berishes, kaq e pati edhe ky, rrohiti shume shpejt. Te gjith ata qe i lepijne bythen Berishes keshtu do perfundojne.

                                                                 1. B
                                                                  Ballkan-hesap

                                                                  Po kur te behemi nje shtet,cfare do behet ky?Serb,apo rus?

                                                                  1. I
                                                                   Idem izono

                                                                   Lani dhe faqet tuaj zoti krasta nuk mohet vendi jot,pavarsisht qe jemi nji komb.

                                                                   1. J
                                                                    Jashte ordineret antishqiptaret dhe percaresit e

                                                                    Ky qenka pusht i zgjuar pse ore kai po te jepet bythes tende pasaporte amerikane u mohoka vendi. Race si ky duhen cfarosur pasi vetem pa keta ordinere behet Shqiperia dhe bashkimi kombetar. E kapa vetem kete mut se ketu vetem era qenef vjen

                                                                   2. A
                                                                    Albanian

                                                                    Sales ja rroshi koqet

                                                                    Lini një Përgjigje