Google vishet ‘kuq e zi’ për 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

28 Nëntor 2022, 09:03Sociale TEMA

Google vishet ‘kuq e zi’ për 110 vjetorin e

Në 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, motori i kërkimit Google është ‘veshur’ kuq e zi.

Pas mesnate, në faqen e parë të Google është vendosur flamuri kuq e zi në një sfond blu mbi emrin e motorit të kërkimit.

Sot Shqipëria feston 110-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë dhe nisjen e rrugëtimit si një shtet më vete.

28 Nëntori festohet jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi dhe troje të tjera shqiptare.

Google vishet ‘kuq e zi’ për 110 vjetorin e

Lini një Përgjigje