Shtrenjtohen biletat e transportit ndërqytetas, shkojnë në qiell çmimet Tiranë-Durrës

9 Qershor 2022, 11:42Sociale TEMA

Shtrenjtohen biletat e transportit ndërqytetas, shkojnë në qiell

Çmimet e transportit ndërqytetas vijojnë të shënojnë vetëm rritje të ndjeshme. 

Pas shtrenjtimit të çmimit të naftën, linja më e frekuentuar në vend Tiranë-Durrës ka ngritur çmimet e biletave.

Ditën e sotme, bashkërisht ata kanë vendosur të kërkojnë më shumë para nga qytetarët në këmbim të shërbimit. 

Nëse më përpra të udhëtoje drejt Durrësit me autobus do duhej të paguaje 130 lekë të reja, tashmë duhet të paguash 200 lekë të reja duke shtuar gjithashtu në pagesë edhe transportin urban i cili është zhvendosur në dalje të qytetit. 

Ndërkohë, rritje të ndjeshme vijojnë të kenë thuajse të gjitha linjat e transportit publik në vend duke shtuar kostot për qytetarët. /TemA/

3 Komente

 1. a
  ana

  Ah moj Rilindje qe po na merr shpirtin!!!

  1. R
   Ramo

   DY CUDIT DHE INDINJATAT E MIA PER KETE ARTIKULL. E PARA: SHUME SHTETE TE EVROPES E KANE FALAS SHERBIMIN E BRENDSHEM PUBLIK KURSE SHQIPERIA RRIT CMIMET CDO VIT EDHE TE SHERBIMIT URBAN ME AUTOBUZA TE NDYR PA KONDICION DHE PA ASNJE SISTEM AJRIMI EDHE NE VAP KORRIKU KUR VIRUSI KOVID 19 PO BENTE KERRDIN NE GJITH BOTEN. E DYTA: KA MBI GJYSEM SHEKULLI QE NE SHQIPERI QARKULLON VETEM LEKU I RI DHE SHUME THONE LEK TE REJA DHE LEK TE VJETERA. CUDIA ME E MADHE ESHTE SE KEJO GAF BEHET EDHE NE BANKA E ZYRA SHTETERORE BILES NGA NJERES QE NUK KISHIN LINDUR KUR ESHTE NDERRUAR MONEDHA. SHUME SHITESA KUR I PYET PER CMIMIN E THONE 10 HER ME SHTREJT SA ESHTE NE REALITET KUR FLASIN ME LEK TE VJETERA.

   1. A
    Anisa

    AUTOBUZAT E TIRANES SKANDAL PA KONDICIONER IKIN AVADH AVASH SIKUR VETE NE VARRIM JO VETEM COVIDI POR KUJDES DUHET TE JET DHE PA COVID KA QENUK LAHEN NUK HIPEN DOT SE ERA E KEQE TE MBYT DHE KONDICIONER JO ATEHER KY KONKUBINA E TIRANES MOS TE DAL TE NA BEJ REKLAM PER AUTOBUZAT DHE TRANSPORTIN POR TE HAP SYT TEK REALITETI, TEK LEKU NUK KAN ASNJE INFORMACION NGATERROJN KUR THON LEKU I RI , NDERRIMI I LEKUT NEPER BANKA KUR VETE PER TE TERHEQUR LEK DUHET 1 OR TE MARRIN VESH SE CFAR DO TERHEQESH LEK TE REJA APO TE VJETRA TE HOLLA APO TE TRASHA , SHQIPERIN E KA MBULUAR INJORANCA NE CDO VEND, SE HARROVA FATURINOJA KUR TE AFROHET ERA DJERS I PA LAR TE VJEN PER TE VJELL PLUS DHE INJORANT ME NJE FJALOR TE PIST FLAS PER LINJAT BRENDA TIRANES ,.

    Lini një Përgjigje