Turistët dhe emigrantët bllokohen mes kilometrave trafik në Pogradec, policia: Prisni dy orë sa të mbarojë maratona

30 Korrik 2022, 21:46Sociale TEMA


Turistët dhe emigrantët bllokohen mes kilometrave trafik në

Qindra automjete janë izoluar mbrëmjen e sotme në qytetin e Pogradecit pa pasur mundësi që të mbërrijnë në kohë në destinacionin për ku ishin nisur. 

Shkak për këtë është bërë një maratonë të cilën kishin zgjedhur ta organizonin në pikun e lëvizjeve të fundjavës. 

Të gjendur të surprizuar në këtë situatë, udhëtarët kanë kërkuar shpjegime nga punonjësit e policisë. 

Ata i kanë kërkuar që të durojnë disa orë deri në përfundimin e maratonës teksa vargu i automjeteve ka shkuar disa kilometra. 

Qytetarët kanë shprehur rezerva ndaj autoriteteve për kohën e organizimit si dhe vendin pa pasur mundësi alternative për të vijuar udhëtimin. 


4 Komente

 1. E
  Erion

  Na mbyten idiotet edhe debilat.

  1. E
   E verteta

   cdo vend ka budollenjte e vete.

   1. M
    Mira

    Respek për njeriun: Zero! Janë kaq pa tru organizatorët, apo e bëjnë qëllimisht që të mundojnë njerzit?!!!

    1. T
     Tupac

     O gazetar ca eshte piku ..? Te qifsha tetem

     Lini një Përgjigje