Anglia ndryshon oraret e punës për t’u dhënë mundësinë tifozëve të ndjekin kombëtaren në Euro 2024

8 Dhjetor 2023, 22:00Sport TEMA
Anglia ndryshon oraret e punës për t’u dhënë

Tifozët e Anglisë do të nisin punën herët gjatë Euro 2024 pasi një ndeshje në fazën e grupeve ishte planifikuar për në orën 17:00.

Mbështetësit do të nxitojnë drejt lokaleve në orën e planifikuar për mbylljen e punës për të parë ndeshjen kundër Danimarkës, e cila ka të ngjarë të jetë ndeshja më e vështirë në grup.

Ndeshja hapëse e Anglisë në Euro 2024 kundër Serbisë do të shfaqet në BBC. Ndeshja e Danimarkës do të jetë gjithashtu tek BBC-së, përpara se të kalojë në ITV për ndeshjen e fundit në grup me Slloveninë.

Skocia do të përballet me Gjermaninë në ndeshjen hapëse të Euro 2024 dhe do të shfaqet në ITV për shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar.

"Pas shortit, tani mund të fillojmë të presim me padurim Eurot e verës së ardhshme në Gjermani dhe jemi të kënaqur që jemi në gjendje t'u sjellim shikuesve atë që duhet të jetë një fillim fluturues i turneut me ndeshja hapëse mes Skocisë dhe organizatorëve të turnout.

Ne kemi zgjedhjet e para të raundit të 16-të dhe gjysmëfinaleve dhe me Anglinë midis favoritëve, shpresojmë të jemi në gjendje t'u sjellim shikuesve momentet e tyre më të mëdha nga ai që mund të jetë një turne historik për ta", tha Niall Sloane, drejtor i sportit të ITV.

Lini një Përgjigje