Armando Duka e shëndërron delegacionin e Kombëtares në qesharak, merr për “mbështetje” Ervin Salianjin

26 Mars 2023, 15:22Sport TEMA

Armando Duka e shëndërron delegacionin e Kombëtares në

Armando Duka në çdo udhëtim të Kombëtares shqiptare në transfertat jashtë ndeshjeve, e kthen delegacionin në një mundësi qokash.

Kështu ka ndodhur dhe në delegacionin e përfaqësues shqiptare në transfertën e Varshavës, ku Armando Duka e ka shfrytëzuar për qokën e radhës.

Një ndër të “ftuarit” e pronarit të FSHF-së është deputeti i Sali Berishës, Ervin Salianji.

Siç shihet dhe në foto, Salianji ndodhet në Varshavë duke shfrytëzuar miqësinë me Armando Dukën për të parë pa lek kombëtaren kuqezi.

Një abuzim i hapur ku merren zyrtarë politik  pa asnjë lidhje me futbollin, duke u bërë karshillik mijëra tifozëve që e duan Kombëtaren pa kushte dhe që s’kanë mundësi ta ndjekin.

45 Komente

 1. P
  Pjeter

  Kosova shkoni me ekip drejt profesionalizmit e persosjes, Shqiperia ngeli modeste dhe amatore. Shto dhe keta debilat qe marrin me vetem e kur mundeni ...ste vjen keq!

  1. S
   Salih kari

   Faik Konica thoshte :”Shqiperi te kam dhjere” , kur shihte si eshte katandisur kombi jone. Por Jo !!! Le te votojme e me vote ti fusim hurin ne bythe Brrisheve, kryemadheve e spiunit IM, Dukeve , Babaleve etj

   1. E
    Engjell

    Tja rrasim drunin ne sume dhe Rames se nuk ka asnje ndryshim nga keta te tjeret

    1. M
     Mero

     Po ik o pjeter kukaleshi shiko ku eshte kosova ne futboll pastaj hajde fol. Gomar. Flet budallalliqe. Dhe gjithmone Federata ne cdo vend te botes ka bileta dhe ftesa falas se kujt e di federata vete

     1. D
      Drilon

      Ku eshte kombetarja e Kosoves? Ai ekip barazoi me Izraein, nje vend qe na ka mund dy here

    2. C
     Coli

     Shkoi se do futet Babajt te luaj ne sulm .......e sigurt fitorja tani

     1. D
      Dante

      Ne fakt rama i ka sjelle shume fat kombetares. Ka punu me mend. Po e shpopullon dhe po e vjedh shqiperine qe te ikin njerezit emigrante, femijet e tyre te merren me futboll dhe te kemi 11 broja dhe Hysaj. Rama vetem per ne mendon po ne kopuket se kuptojme

     2. T
      T

      Armando ka kalu te bythqimat tani dhe i duhet ky pederasti i pd .salianji .se grida duma ja tha nje fjal qe ik mor bibilush .

      1. g
       goni

       babalja me ouro,o zot mjerimi i atij vendi

       1. P
        Pensionisti i Porcelanit

        Legjendari Ervin Salianji ka dale i pafajshem nga akuzat e korbave te PS me ne krye frikacakun Fatmir Xhafaj; pse te mos shkoje t'u beje nje "babale" edhe polakeve?!

       2. R
        ROÇKA PE KORÇE

        korrupsion I paster

        1. S
         Shqiptar

         E pame Duken , barkderr , jo si nje njeri serioz, si nje garniture e shemtuar e Kombetares. E cfare mund te presim nga nje model anadollak ne krye . Vetem tersllek.

         1. D
          Dritani

          Pink panther-in thuaj, babalen, dashnorin e kurvave dhe agane e Moglices…hej si u rrukullis bota e ikja masive e shqiptareve ju hapi udhe ca debileve. Armando Duka nuk dinte ti binte topit kur qe stdent i ekonomise plus qe ishte nje shalengjitur e servil i papare…

          1. s
           salihani grides

           ne vend qe te kryente denimin me burg,shkon shikon ndeshjen pederasti grides e i sali kriminelit.Shqiperi te kam dhj...

           1. D
            Dakord

            Qe ke te drejte nuk diskutohet por mos e shaj Shqiperine vetem se i eshte mbushur koshi i plehrave :(

           2. T
            Tirana

            Mut ka per tju vajtur. Me te keta Pederat e Babales akoma???!Robt Armando

            1. G
             Grim

             Armando! Shifi surratin! Plus veset e botuara nga shtypi! Salianj mashtruesi, I denuar per madhtrim eshte kapaku i Armandos! Une nuk me perfawrson nje Babale b.q.! Pas kesaj Uroj G.G.!

             1. H
              Himarioti

              Nëse Duka do të mendohej njeri normal, veprimi i tij do të ishte fyreje e rëndë për kombëtaren dhe kombin. Meqënse ai njihet si njeri i degjeneruar, edhe kjo marrëzi e tij me këtë idiotin Salianjni, do të kalojë pa u ndjer.

              1. D
               Doda

               Ta I e kemi te sigurte humbjen

               1. F
                Fatmiri

                Dhe ne presim rezultat pozitiv!?O pike e zeze kush e drejton kete vend!?

                1. T
                 Taku

                 Dy turinj me te ndyre ne Shqiperi.

                 1. P
                  Pal Melyshi

                  Duka merr Salianjin djali Shega kryekurves se Lozhanit , shoeri i zisit te koop.bujq. Luzhan babaj i tije ,Bujari kushuriri i Likes se Floririt e mori Saliu e beri Kryetare Komune shoferin Bujar pet hater te Likes 20 vjet mbolli dhe shiti droge, shih kush pefaqson Korcen e Kultures plera Salianji...

                  1. V
                   Votoj G.G.

                   Po pse mo prisni rezultate nga Kombetarja? Po edhe sikur, ne momentin final nese Shqiperi arrin, kokelopa e Shijakut do e shesi! Kot merreni me Babalen! Babale eshte garnitura e duhur Armand Kokel.

                   1. S
                    Shqiptari

                    Mire ka bere me Salianasin,po Griden a e ka perfshire ne delegacion?!Po nuk beri gol kombetarja,mund te bejne ndonje gol ne hotel

                    1. T
                     Tifozi i Big Brydher

                     Mero po pse na i hoqe komentet e Kiares te gjithe jane duke qare per Luizin Saliu urgjent komision parlamentar ka ngelur thate ish dhendri i Xhozit . Nga ne doli tifoz i madh Saliani ai ne moshen 18 vjec pa futboll me sy se eshte rritur ne Loxhan me top letre ose pe lecke .

                     1. s
                      sportedashesi

                      Ore mjerane po kaq te trashe jeni?A nuk e kuptoni se ky eshte sekreti qe Kobetarja jone shkon kaq mire ne çdo kompeticion !Ndaj heshtni nese ne sportedashesit nuk jemi te kenaqur me "kobetaren" qe ne pasin e dyte humbasin kontrollin e topit ,te pakten te mbarojne punet e tyre dhjeputetet ku ndoshta kane mision te dyfishte dhe ju nuk jini ne dieni.Me perpara ekipi kombetar shoqerohej nga nje pjestar te sigurimit te shtetit,ndoshta eshte me kete detyre !!Gjithesesi i urojme kobetares jo me shume se tre gola ç'ka eshte fitore per ne!Luan futboll Kosova luajm edhe ne!

                      1. S
                       Salianji

                       Paska mare me vete Babalen nje kalama Bythe qe eshte denuar ne shk 1 nga gjykata me 1 vit burg per mashtrim po si mund te maresh kete Legen me vete qe Grida i fut gishtin ne bythe qe te mari kenaqesi ...

                       1. H
                        Hi

                        Armandoooooooooo!

                        1. A
                         Arian

                         O zot cbehet dhe me puro katunari

                         1. T
                          Tifozi i shkrete

                          Po pse i bini ne qafe njeriut edhe kur ai ben mire. Po a nuk e meriton ky Saliani nje argetim te mire pas gjithe atij mundi me Babalen?!. Biles Z. Duka duhet te kishte marre me vete edhe dy Musketieret e tjere Gazmendin e Alibeun. Aferim or Armando i Dukajve , qe u ngule e ska Zot te te shkuli nga ajo karrige.

                          1. A
                           Askushi

                           B.Q DUAN NJERI TJETRIN SE NUK RRIN DOT LANGARAQT SI SA-HA-LENJA-NUSHI ASHTU DHE KY DERRI DUKAQI KAN KALUAR ME PARTIN E PEDERASTEVE SI LOGOJA E PD MUTIT,U SHOFT FARA JUAJ B.Q.

                           1. P
                            Panajot Pano

                            Ska si te ndodhi ndryshe… Kombetarja e futbollit dhe vet FSHF jane toke e xanun nga Duka prej kaq vitesh!!!

                            1. S
                             Skraparliu

                             Duka kujton se do vije salianji me griden ne pushtet po po di ndonje e mer te futbollisteve te kombetares salianj fuksi une nuk di cte them kjo eshte shqiperia.

                             1. L
                              Lam Zagradi

                              HAHAHAAAAAAAA....Tani e hëngri Duka, që ka marrë këtë surrat p...dhin me vehte, këtë burgaxhiun...

                              1. s
                               salinjan surratPidhi rrum i Grids per sy t'keq

                               surrat pidhi rrum i grides -fshatari karagjoze salinjani , si kerme shqiptare qe eshte do prishi syin e keq ne Poloni

                               1. U
                                Ushtari.

                                O Mando mos e ul kaq poshte vehten.Ngjaj pak Gonit eshte xhanan njeri Pajzotin nga e ke gjet me qiri dylli e ke kerkuar.Mbaje fort te rruat se per dobiclleqe e ke njesh.

                                1. B
                                 Besi

                                 Shto dhe lenka cukon me emrin anila Basha.

                                 1. S
                                  Sokoli

                                  E ka mar qe te mbaje topat e futbollit e te gezohet se tere jeten ka luajtur me topa lecke ..

                                  1. T
                                   TKZ

                                   u be dhe katunari Lozhanit tifoz !Tani humbja eshte evdekme 3-0! Te qifsha motren e Armand Duka qe e ktheve FSHF ne prone private

                                   1. t
                                    tetovari2

                                    Ka marrë "baksuzin". Na pret një humbje e thellë.

                                    1. E
                                     Engjell

                                     Duka i fiton zgjedhjet sic i fiton rama. Duke percare kandidatet e tjere dhe duke paguar. Prandaj socialiste kur shani Duken mendoni sa ji lezeton Rama ne pushtet duke bere ate qe ben Duka duke qendruar President i Fshf! Apo te Rama e pranoni po ta bejw tjeter kush ate qe ben Rama ju vjen hidhet?! Sna plas cari fare

                                     1. B
                                      Babalia spurtist puritanoz i dukës

                                      Ky shaljani është një llapëqeni, që nuk ka shok. Ishte sahalea, por ai gjithnjë e më shumë tani po shkon drejt në destinacion me vellon e zezë, që i takon... Po të ketë pak pushtet ky shaljani, është më i ndyrë se ati i tij shpirtëror, sahaleu. I aftë për shpifje, për sharje dhe poshtërsi, për baltosje, thashetheme dhe banalitet është tipizuar me të drejt "babale", që nga produktet është hále, halé apo halê... Turp për dukën dhe njollë për sportin e këtij kombi.

                                      1. g
                                       gjergji

                                       Nuk ka Shqiperi pa Kosoven.Kosova eshte djepi i shqiptarizmit qe me krijimin e shtetit pare shqiptar.Le ti bashkojme vuajtjen tona me vuajtjet e "shtetit shqipetar te Kosoves" e te ecim perpara drejt bashkimit.Nuk ka Shqiperi pa kosoven e as shqiptari pa te.Thjeshte :"Kosova eshte Shqiperi" e kjo ender e madhe e rilindejes kombetare sa pare mundet e duhet te behet realitet

                                       Lini një Përgjigje

                                       Blog Tema