“Do të zbulohet se Zahavi ka rrënjë shqiptare”- Mediat e Izraelit e shpall “tradhtar” yllin e Kombëtares së tyre: Ai do bërtasi…forca Shqipëri

20 Shtator 2022, 12:27Sport TEMA

“Do të zbulohet se Zahavi ka rrënjë shqiptare”-

Në Izrael janë duke e trajtur si tradhtar Eran Zahavin. Ylli i kësaj Kombëtare do të mungojë në finalen ndaj Shqipërisë sa i përket Ligës së Kombeve.

E gjitha kjo për një arsye të çuditshme, teksa lojtari ka kërkuar që të jetë i vetëm në dhomën e hotelit, ndërsa trajneri nuk e ka pranuar këtë kërkesë. Media “IsraelHayom” e ka trajtuar Zahavin si një tradhtar pikërisht për shkak të kësaj sjellje.

“Si në rastin e Eyal Berkovic, teksa ishte në shtëpi dhe nuk u thirr nga Israeli. Por po brohoriste për të fituar Kombëtarja e Zvicrës ndaj nesh. Fëmijët dhe vetë ai e pranuan që Israeli të humbas vetëm se Berkovic nuk ishte pjesë e ekipit.

Ndërkohë tani do të zbulohet se në shtëpinë e Zahavit ka vërtetë rrënjë shqiptare dh se do të brohorasin me zë të lartë për ekipin e bukur të Ballkanit kundër të këqinjëve të Israelit. Për Zahavic përgjigja është e qartë: “Hajde, forca Shqipëri”.

1 Komente

  1. R
    Raimond vlonjati

    Sa idiote media izraelite Po edhe nese bertet pro Shqiperise nuk ka gje te keqe, se Shqiperia eshte i vetmi shtet qe nuk dorezoi hebrejte tek Nazistet sic beri ghithe Europa Shqipetaret vune dhe jeten ne rezik per ti mbrojtur Hebrejte gjate Luftes se dyte Boterore , si asnje Komb tjeter i Europes

    Lini një Përgjigje