Fitoi medaljen e artë në Beograd, presidenti i Federatës flet për Abakarovin: Ishte një bast i fituar, nuk ngopemi duke e falenderuar

19 Shtator 2022, 14:33Sport TEMA

Fitoi medaljen e artë në Beograd, presidenti i Federatës flet

Zemilkan Abakarovi i dhuroi Shqipërisë medaljen e parë të artë në sportin e mundjes.

Mundësi çeçen i natyralizuar në shqiptar triumfoi në Kampionatin Botëror të zhvilluar në Beograd, ku ngriti lart flamurin kuqezi.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Mundjes ka dhënë një prononcim për emisionin “Ora Sport” në “Ora TV”, ku i gjendur përkrahë Abakarovit ka treguar emocionet e mëdha që ka ndjerë nga ky sukses.

“Një moment magjik për të gjithë ata që janë patriot. Kam edhe unë emocione që jam pranë kampionit të botës. Emocionet që Zemilkanit na ka përcjellë kanë qenë të mëdha.

Nuk ngopemi duke e falenderuar për atë që ka bërë. E ka vërtetuar tashmë për çka ka zgjedhur të garojë me ngjyrat kuqezi, për mua personalisht, është një bast i fituar.

Faleminduar që ky proces të finalizohej me nënshtetësinë. Është një ëndërr e kthyer në realitet. Çdo ditë kemi një diskutim me Zemilkanin që të flasë shqip”, Sahit Prizreni.

1 Komente

  1. R
    Raimond vlonjati

    Abakarov ishte i shkelqyer, I shpejte, biles super i shpejte', like a vetetime , He was acting with the speed of light dhe shume inteligjent Amerikani ksihte qene Kampion Bote dhe ishte mundes supoer klas, [por Abakarov ishte i pa-harriteshem -Ishte siukur vinte nga ndonje tjeter Univers Abakarov dhe Trajeri i tij , duhet tu krijohet mundesia qe t ejetojne ne Shqiperi dhe te hapin shkolla per mesimin e Mundjes qe experiencen e tyre ta pasojne tek te rinjte Shqiptare kur i beri ate kapjen Polake ne fillim ishte e bukur fare, por edhe Amerikanireagoi bukur Por qe Abakarov e mposhti ne cdo aspekt Amerikanin Thank you Abakarov ! Thank you Chechnya ! Albania loves you !

    Lini një Përgjigje