VIDEO/ “Faleminderit, ne jemi kuq e zi”! Zelimkhan Abakarov flet shqip për herë të parë, na shpalli kampion bote në Serbi

19 Shtator 2022, 14:00Sport TEMA

VIDEO/ “Faleminderit, ne jemi kuq e zi”! Zelimkhan Abakarov flet

Zelimkhan Abakarov ka shkruar historinë për Shqipërinë në Botëror.

Për herë të parë vendi ynë shpallet kampion bote në mundje dhe kjo ndodhi në Beograd.

Një meritë e madhe edhe për presidentin e Federatës së Mundjes, Prizrenin, që arriti të bindte këtë sportist për të përfaqësuar ngjyrat tona.

Për herë të parë në një studio sportive në Shqipëri, Abakarov ka folur shqip, duke mos ngurruar që të bëj edhe shqiponjën. “Faleminderit Shqipëri, ne jemi kuq e zi”, tha Abakarov. 

 

Lini një Përgjigje