Spektakël në “San Siro”, Napoli mund Milanin dhe ngjitet në kreun e renditjes

18 Shtator 2022, 22:48Sport TEMA

Spektakël në “San Siro”, Napoli mund Milanin dhe ngjitet

Napoli ka dhënë një sinjal shumë të rëndësishëm për luftën për titull në këtë edicion pasi ka mundur me shifrat 2-1 në “San Siro” Milanin, kampion të Serisë A në fuqi, duke iu bashkuar Atalantës në kryesim.

Golat per ekipin e Spaletit u shenuan nga Politano dhe Simeone.

Ndersa golin e vetem per kuqezinjte e shenoi bomberi Oliver Giroud.

Pas kesaj fitoreje Napoli ngjitet ne krye me 17 pike.

Lini një Përgjigje